Varský hokej potkala po sestupu další rána. Přišel o generálního sponzora | iSport.cz
31. května 2017 • 16:11

Varský hokej potkala po sestupu další rána. Přišel o generálního sponzora

Autor:
Reklama
Vary přišly o sponzora
TOP VIDEA
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Karlových Varů přišli po pádu do první ligy o dlouhodobého generálního partnera a tím i o zásadní částku 15 milionů z klubového rozpočtu. Společnost Sokolovská uhelná již nebude západočeský klub nadále podporovat. Karlovarští informovali o rozhodnutí společnosti na svém webu.Majiteli klubu Karlu Holoubkovi ho během úterního jednání prezentoval předseda dozorčí rady Sokolovské uhelné František Štěpánek. S odůvodněním, že těžební společnost a zároveň i výrobce elektrické energie chystá v nadcházejícím období výrazné a vysoké investice, které budou značně zatěžovat hospodaření firmy.

Sokolovská uhelná tak končí s podporou klubu, jež trvala 20 let. Od roku 1997 byla hlavním partnerem, o pět let později se posunula na pozici generálního partnera.

"Bez podpory této společnosti bychom nikdy nedosáhli tak výrazných úspěchů, jakými byly tituly vicemistrů a mistrů ČR mužů, nemohli bychom působit 20 let v nejvyšší hokejové soutěži, nedosáhli mnoha úspěchů v mládežnických kategoriích a masivního rozvoje mládežnického hokeje v našem klubu," uvedl klub v tiskové zprávě.

Finanční injekce od Sokolovské uhelné byla pro neúspěšného účastníka baráže o extraligu jedním ze čtyř hlavních pilířů rozpočtu pro příští ročník, v němž chce Energie dosáhnout okamžitého návratu mezi elitu. Klub ale nyní musí především dosáhnout jistoty své životaschopnosti.

"Nahradit tak silného dlouholetého partnera nebude vůbec jednoduché a před managementem klubu v tuto chvíli vyvstává zásadní úkol tuto složitou situaci vyřešit," přiznal klub v prohlášení.

Karlovy Vary - České Budějovice: Smutek po vyhraném zápase! Vary sestupují do první ligy a fanoušci tomu nemohou uvěřit
720p 480p 360p 240p

Západočeši navíc čelí hrozbě snížení finanční podpory ze strany města, od něhož hokejový klub dostával 23,5 milionu korun ročně. V této částce je však zahrnuta část peněz na mládežnický sport, část jich pak jde přes podporu KV Areny.

"Zastupitelstvo se zavázalo, že do konce volebního období bude klub podporovat touto částkou. Byla tam ale podmínka, že klub bude v extralize. Tato podmínka nyní splněna není," řekl ČTK před měsícem primátor Petr Kulhánek. "Předpokládám, že podpora mládežnického hokeje zůstane i nadále," dodal Kulhánek.

HC Energie dostávala v minulých letech dotace i z Karlovarského kraje ve výši pět milionů korun, většina peněz ale byla určena také na mládežnický sport. Je možné, že po sestupu do nižší soutěže upraví svou podporu i kraj.

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>

Články odjinud