Nevídaný tah na Kladně! Jágrovi Rytíři budou mít v mužstvu dva kapitány | iSport.cz
Jaroslav Kalina
30. srpna 2017 • 19:00

Nevídaný tah na Kladně! Jágrovi Rytíři budou mít v mužstvu dva kapitány

Reklama
TOP VIDEA
TOP góly 4. kola: Frýdkova perfektní dělovka, Matouškovy parády a Stanciův trestňák TOP góly 4. kola: Frýdkova perfektní dělovka, Matouškovy parády a Stanciův trestňák
Bohemians - Ostrava: Baník udeřil v závěru! Hosty poslal do vedení Ondřej Šašinka Bohemians - Ostrava: Baník udeřil v závěru! Hosty poslal do vedení Ondřej Šašinka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tým Jaromíra Jágra mění staré pořádky. Kladenští hokejisté jdou do nové sezony se zajímavou novinkou v hierarchii kádru - kapitánské céčko budou nosit dva hráči. Hlavní kouč Rytířů Miloslav Hořava vybral do této role útočníky Jakuba Strnada a Davida Tůmu. "Chceme mužstvo držet při sobě a také, aby bylo ve vůdcovské roli zainteresováno co nejvíc hráčů," vysvětlil nový kladenský lodivod pro Kladenský deník.Jeden lídr kabiny nestačil, a tak byl zvolen další. Klub Rytíři Kladno bude mít po odchodu ostříleného veterána Jiřího Burgera dva nové kapitány. Připadá vám to neobvyklé? Kladenským trenérům nikoliv.

Od tohoto neotřelého nápadu si slibují lepší týmové semknutí. Trenér Miloslav Hořava a jeho asistent Pavel Patera navíc hodlají kádr stabilizovat a chtějí v něm dělat změny pouze minimálně.

V NHL je zcela běžné, když klubový trenér nezvolí kapitána a místo toho vybere tři nebo čtyři asistenty, kteří se zhostí vůdcovské role. Kladenští však překvapili a určili duo borců s céčkem na hrudi, kteří si ho budou předávat na domácích a venkovních zápasech.

Domácím kapitánem byl zvolen tamní odchovanec Jakub Strnad. Rytíři od nové sezony budou sázet především na mládí a kladenské srdcaře. Z toho důvodu byl pětadvacetiletý útočník, který patří mezi základní pilíře Kladna, jasným kandidátem.

Vůdcem pro venkovní bitvy se stal o rok starší forvard David Tůma. Někdejší útočník Sparty nepatří mezi rodilé Kladeňáky. K Rytířům se dostal před rokem z Ústí nad Labem. Ze severu Čech si však rodák z Děčína přinesl pověst gólového kanonýra a v minulé sezoně jí v roli kladenského tahouna dostál. Není tedy divu, že se dostalo zrovna na něj.

Tato změna se netýká pouze kapitánů, ale i jejich asistentů. Trenér Miloslav Hořava nechal přišít áčko na dres dvojici útočníků a stejnému počtu obránců. Mezi zástupce kapitána patří útočníci Patrik Machač a Matěj Pekr. Z defenzivy se asistenty stali pověstný bourák David Štich a Petr Hořava. Na domácích utkáních by zástupce mělo dělat duo Machač-Štich. Venku pro změnu Pekr-Hořava.

   

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze