Ambice Slavie v první lize? Být mezi nejlepší čtyřkou a inspirace Jihlavou | iSport.cz
Jaroslav Kalina
6. září 2017 • 15:04

Ambice Slavie v první lize? Být mezi nejlepší čtyřkou a inspirace Jihlavou

Reklama
TOP VIDEA
Dukla - Slovácko: Nešťastník Chlumecký! Dal si druhý vlastňák a zničil šance Dukly na bod! Dukla - Slovácko: Nešťastník Chlumecký! Dal si druhý vlastňák a zničil šance Dukly na bod!
BACKSTAGE: Nekazí fotbalisty agenti? Bez nich se do zahraničí nedostanete, říká Podaný BACKSTAGE: Nekazí fotbalisty agenti? Bez nich se do zahraničí nedostanete, říká Podaný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Minulý podzim hrozilo, že hokejová Slavia padne. Mužstvo se však podařilo stabilizovat odchovanci sešívaných a Pražané prorazili až do semifinále první ligy. Podobnou cestou chtějí jít slávisté i v nové sezoně, ve které budou sázet hlavně na týmovou partu. „Do třetího ročníku ve WSM lize jdeme s podobným rozpočtem jako po loňské změně v kádru. Chceme se dostat mezi čtyři nejlepší týmy soutěže,“ doufal Vladimír Pitter, člen představenstva klubu na předsezonní tiskové konferenci.Uplynulá sezona byla pro Slavii pěkně divoká. Nejprve před rokem vyhlásila útok na postupu do extraligy a o pár měsíců později musela řešit kvůli financím samotnou existenci. „Všichni víme, čím si Slavie prošla. Jsem rád, že jsme tuto situaci zažehnali. Bylo to velice nepříjemné, ale díky trenérům a celému realizačnímu týmu jsme to zvládli. Získali jsme nové partnery a udrželi i ty staré. Slavia tak může jet dál,“ ujišťoval Pitter.

Slávistický funkcionář věří, že k podobnému průšvihu jako minulý rok na podzim nedojde. „Už před loňskou sezonou jsem věděl, že během ní nastane jedna ze dvou variant. Buď to zvládneme tak, jak jsme začali, nebo nastane reorganizace. Sám jsem zastáncem toho, aby vše proběhlo v klidu a nemuseli bychom řešit každou výplatu,“ objasnil.

V nadcházejícím ročníku, který Slavia začne doma proti Havířovu, si sešívaní nejprve kladou za cíl vybojovat play off, ve kterém se hodlají zařadit mezi přední čtyři týmy. Nevyvracejí ani boj o postup do extraligy, na návrat mezi elitu však čekají již třetím rokem a konkurence se každou sezonu zvyšuje.

„Každý v týmu si přeje, aby se Slavia vrátila tam, kam patří. S konkurencí jako jsou České Budějovice, Kladno, nebo nově Karlovy Vary se Vsetínem však bude velice těžké soupeřit,“ shodl se funkcionář Pitter s trenérem Milanem Razýmem.

Extralize pražské derby chybí, shodují se sparťané Uher a Vrána
720p 360p

Přání? Aby do Edenu chodilo 1500 až 2000 diváků

Ale jak by vedení Slavie reagovalo, kdyby se postup zdařil? Inspiraci hledal Pitter v extraligovém nováčkovi z Jihlavy. „U Dukly také nikdo zrovna nečekal, že by jí to vyšlo a najednou je mezi elitou. Všechny sportovní a finanční přípravy řešila operativně. Momentálně je tuto otázku těžké zodpovědět, ale v případě postupu bychom to řešili podobně,“ prohlásil člen představenstva Pražanů.

Je jasné, co bude hlavní zbraní sešívaných do další sezony. „Jednoznačně sázíme na týmového ducha, který se nám naposledy značně osvědčil. Je pravda, že nám odešlo několik dobrých kluků - v obraně jako třeba Ronald Knot - ale povedlo se nám udržet tahouny kabiny Honzu Nováka a Pavla Kolaříka. Navíc se do defenzivních řad vrátil Jiří Drtina. Do toho jsme získali i útočníky Doležala a Krejčíka, kteří by měli zlepšit naší produktivitu,“ vysvětlil kouč Milan Razým, mistr extraligy z roku 2013 s Plzní.

Slova zkušeného hokejového kouče potvrdil kapitán sešívaných Jan Novák. „Parta byla skvělá už minulou sezonu. Věřím, že tým je poskládaný dobře. Šatna drží při sobě. Dobrá parta je náš sedmý hráč na ledě. Chceme být úspěšní a bavit lidi kvalitním hrou,“ s úsměvem řekl vítěz dvou extraligových titulů z roku 2003 a 2008.

V novém ročníku si slávistické vedení rovněž přeje, aby fanoušci pražského klubu pravidelně navštěvovali ochozy stadionu v Edenu. „Sportovní a kulturní konkurence v Praze je opravdu pestrá. Budu spokojený, když na Slavii bude v sezoně průměrně chodit 1500-2000 lidí,“ přeje si Pitter. 

SESTŘIH: HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 2:1p. Pražské derby alespoň v přípravě
720p 360p

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze