Kladno padlo s Prostějovem, Budějovice ani první Karlovy Vary nazaváhaly

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Hokejisté Karlových Varů vyhráli ve 13. kole na ledě poslední Kadaně 5:3 a upevnili si s koncem první čtvrtiny základní části vedení v prvoligové tabulce. Energie má náskok tří bodů před druhým Kladnem a třetím Motorem České Budějovice. Kladenští Rytíři prohráli v Prostějově 2:3 v prodloužení a České Budějovice po odvolání trenéra Antonína Stavjani pod vedením asistentů Martina Štrby a Františka Bombice zvítězily nad Přerovem 3:0.

Zápas Karlových Varů s Kadaní byl rozhodnutý už po dvou třetinách, kdy hosté vedli o pět branek. Dvěma góly se o to zasloužil útočník Martin Kohout. Poté ale favorit polevil a v závěrečné části nechal vrátit domácí do hry, což vyústilo ve tři trefy Kadaně během necelých dvou minut. Ani to ale nemohlo nic změnit na vítězství Západočechů.

Kladenští hráči padli v Prostějově, byť zápas proti domácím Jestřábům měli dobře rozehraný. Od 28. minuty vedli po trefě Jakuba Strnada, záhy však v přesilovce srovnal zkušený Tomáš Divíšek a na sklonku prostředního dějství otočil stav Aleš Holík.

Hned zkraje závěrečné dvacetiminutovky sice vyrovnal hostující Švéd Linus Svedlund, poslední slovo ale patřilo domácím. V prodloužení totiž v čase čase 63:54 rozhodl obránce Ladislav Havlík.

První zápas po odvolání kouče Stavjani zvládly České Budějovice. Už ve čtvrté minutě se trefil zadák Žiga Pavlin, ve druhé třetině se prosadili Zdeněk Kutlák s Kanaďanem Timothym Crowderem. Gólman Petr Kváča díky 23 úspěšným zákrok vychytal druhé čisté konto v ročníku. Jihočeši doma zvítězili i pošesté v sezoně, naopak Zubři prohráli počtvrté za sebou a v tabulce zůstali pátí.

Doma uspěla Slavia, jež i díky dvěma trefám v přesilových hrách porazila 3:0 Benátky nad Jizerou. Brankář Dominik Frodl udržel díky 20 zásahům podruhé v sezoně čisté konto.

Nováček ze Vsetína ztratil vedení nad Třebíčí a podlehl jí 1:3, takže si připsal už čtvrtou domácí porážku z posledních pěti zápasů. Přestřelku s Ústím nad Labem zvládl Frýdek-Místek, který doma vyhrál nad Slovanem 6:5 po samostatných nájezdech.

13. kolo první hokejové WSM ligy:

Prostějov - Kladno 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 31. Divíšek, 40. A. Holík, 64. L. Havlík - 28. J. Strnad, 41. Svedlund. Rozhodčí: Dědek, Obadal - Lučan, Bubela. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. Diváci: 1712.

Motor České Budějovice - Přerov 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 4. Pavlin, 22. Kutlák, 35. Crowder. Rozhodčí: Grech, T. Veselý - Malý, Šiman. Vyloučení: 3:6, navíc Fořt (Přerov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5695.

Kadaň - Karlovy Vary 3:5 (0:2, 0:3, 3:0)
Branky: 56. Wágner, 57. Rindoš, 58. M. Tůma - 31. a 38. Kohout, 3. Tuominen, 14. Kverka, 34. O. Beránek. Rozhodčí: Wagner, Zubzanda - Krátký, Doležal. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 1200.

Frýdek-Místek - Ústí nad Labem 6:5 po sam. nájezdech (0:1, 3:3, 2:1 - 0:0)
Branky: 25. Pechanec, 34. Przybyla, 38. Kvasnica, 42. Klimša, 59. Kofroň, rozhodující sam. nájezd Bartko - 6. a 36. Smolka, 21. Bernad, 35. Vrdlovec, 43. Melka. Rozhodčí: Fiala, Koziol - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 1338.

Havířov - Litoměřice 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 28. Drtil, 64. Matai - 32. Pavlas. Rozhodčí: Kašík, R. Čech - Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:3, navíc Kotala (Havířov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1638.

Vsetín - Třebíč 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 6. Karafiát - 8. Půža, 25. R. Zohorna, 60. O. Malec. Rozhodčí: Přikryl, Luczków - Wesley, Zedník. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Diváci: 2708.

Slavia Praha - Benátky nad Jizerou 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 22. J. Holý, 58. Barák, 59. Kubica. Rozhodčí: Jechoutek, Kopeček - Kotlík, Polák. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 718.

1. K. Vary 52 30 6 7 9 170:84 109
2. Č. Budějovice 52 30 4 3 15 158:104 101
3. Kladno 52 27 6 4 15 172:119 97
4. Slavia 52 26 5 4 17 149:117 92
5. Přerov 52 25 6 2 19 147:135 89
6. Prostějov 52 23 7 3 19 168:138 86
7. Havířov 52 22 5 5 20 138:133 81
8. Vsetín 52 20 8 4 20 168:144 80