28. října 2017 • 20:58

Karlovy Vary rozdrtily 8:2 Benátky a první ligu vedou o bod před Kladnem

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Hokejisté Karlových Varů rozdrtili v 18. kole první ligy Benátky nad Jizerou 8:2 a v čele tabulky unikli druhému Kladnu na rozdíl bodu. Rytíři zvítězili na ledě Ústí nad Labem 4:3 až po samostatných nájezdech. Třetí Motor České Budějovice po výhře v Prostějově 3:2 v prodloužení ztrácí na lídra čtyři body.

Karlovarská Energie si spravila chuť po středeční první domácí porážce v sezoně s Ústím nad Labem (2:3) a vyhrála před vlastním publikem osmý z devíti duelů. Kanonádu proti Benátkám nad Jizerou řídil především útočník Tomáš Rachůnek, který si připsal pět bodů za hattrick a dvě asistence.

O osudu utkání bylo rychle jasno. Karlovy Vary vedly ve 28. minutě už 5:0. Středočeši počtvrté za sebou nebodovali při skóre 10:22 a klesli na dvanácté místo.

Kladno v Ústí nad Labem vedlo 2:0 i 3:2, ale nakonec se muselo spokojit pouze se dvěma body. Prodloužení vynutil v 57. minutě svou druhou brankou v utkání exkladenský útočník Antonín Melka, v nájezdech ale rozhodl ve prospěch favorita Daniel Kružík. Slovan prohrál poprvé po třech vítězstvích za sebou.

Českobudějovický Motor v Prostějově ve druhé třetině dvakrát získal vedení díky trefám Miloslava Čermáka, ale odpověděl nejdříve Matouš Venkrbec a v 54. minutě Jan Rudovský. V čase 62:16 rozhodl Luboš Rob mladší, který se trefil poprvé ve druhém utkání po předčasném návratu z hostování v Chomutově.

Pražská Slavia vyhrála ve Frýdku-Místku 2:1, bodovala naplno počtvrté za sebou a posunula se na čtvrté místo. Na branku Lukáše Krejčíka ze třetí minuty odpověděl v polovině utkání domácí David Klimša, ale v 36. minutě rozhodl bek Jiří Drtina.

Po čtyřech porážkách za sebou se dočkala úspěchu Třebíč, která doma zdolala Přerov 3:1. Předposlední Vsetín zdolal Litoměřice 2:1 po samostatných nájezdech a má náskok deseti bodů před poslední Kadaní. Ta už v páteční předehrávce vyhrála nad Havířovem 3:2.

18. kolo první hokejové WSM ligy:

Karlovy Vary - Benátky nad Jizerou 8:2 (3:0, 3:1, 2:1)
Branky: 14., 20. a 28. T. Rachůnek, 40. a 53. Balán, 11. Stloukal, 23. Podlipnik, 54. J. Tomeček - 39. Plutnar, 43. Hrníčko. Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček - Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:2. Diváci: 2284.

Frýdek-Místek - Slavia Praha 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 31. Klimša - 3. L. Krejčík, 36. J. Drtina. Rozhodčí: Fiala, Koziol - Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 1792.

Prostějov - Motor České Budějovice 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 26. Venkrbec, 54. Rudovský - 23. a 26. M. Čermák, 63. Rob. Rozhodčí: R. Čech, Přikryl - J. Novák, Bryška. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 1723.

Ústí nad Labem - Kladno 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 43. a 57. Melka, 40. D. Merta - 22. Zikmund, 25. Redlich, 54. Machač, rozhodující sam. nájezd Kružík. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Kokrment, Belko. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2387.

Třebíč - Přerov 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 4. Kristl, 24. L. Vágner, 32. O. Malec - 56. Popelka. Rozhodčí: Škrobák, Veselý - Bosák, Kotlík. Vyloučení: 4:6, navíc Martin Novotný (Přerov) 10 min. Bez využití. Diváci: 1231.

Vsetín - Litoměřice 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 60. Ostrčil, rozhodující sam. nájezd Podešva - 54. Smetana. Rozhodčí: Obadal, Kašík - O. Polák, Zedník. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2951.

Kadaň - Havířov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 10. Chrpa, 26. Dufek, 47. Trefný - 28. Baláž, 51. Pořízek. Rozhodčí: Škrobák, Veinfurter - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 300.

1. K. Vary 52 30 6 7 9 170:84 109
2. Č. Budějovice 52 30 4 3 15 158:104 101
3. Kladno 52 27 6 4 15 172:119 97
4. Slavia 52 26 5 4 17 149:117 92
5. Přerov 52 25 6 2 19 147:135 89
6. Prostějov 52 23 7 3 19 168:138 86
7. Havířov 52 22 5 5 20 138:133 81
8. Vsetín 52 20 8 4 20 168:144 80