Motor porazil Havířov 1:0. Kladno se posunulo na druhé místo

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

Hokejisté vedoucích Českých Budějovic porazili v 29. kole první hokejové ligy Havířov 1:0 a zvítězili doma i počtrnácté v sezoně. Motor má v čele tabulky dvoubodový náskok před Kladnem, které díky výhře 4:2 nad Vsetínem přeskočilo Karlovy Vary. Ty podlehly Třebíči 2:3 po samostatných nájezdech.

O výhře Jihočechů rozhodl v 32. minutě v přesilové hře sedmou trefou v sezoně obránce Zdeněk Kutlák, asistencí se na jeho gólu podílel Petr Vampola . Třiadvacetiletý brankář David Gába si v devátém zápase připsal první čisté konto. Motor bodoval v devátém utkání po sobě a na vlastním ledě ztratil pouhé dva body z 42. Havířov prohrál počtvrté z posledních pěti soubojů.

Kladno svedlo s Valachy vyrovnanou partii. Vsetín šel dvakrát do vedení, ale Rytíři pokaždé odpověděli. Nerozhodné skóre 2:2 rozsekl až 139 vteřin před koncem třináctým gólem v ročníku David Tůma. Tři body pro Středočechy zpečetil druhou brankou večera Jakub Strnad, jenž je o jednu trefu lepší než Tůma. Kladno uspělo počtvrté za sebou, Vsetín prohrál poprvé po čtyřech zápasech.

Na západě Čech se zdálo, že domácí kráčejí za plným bodovým ziskem, po bezbrankové první třetině odskočily Karlovy Vary v prostřední části díky Sebastianu Gorčíkovi a Matici Podlipnikovi na rozdíl dvou branek. Jenže Horácká Slavia se nevzdala a v 50. minutě během 27 vteřin srovnala.

Utkání nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých o bodu navíc pro Třebíč rozhodl útočník Petr Kratochvíl, jenž v úterý oslavil 20. narozeniny. Tým z Vysočiny podruhé za sebou zvládl nájezdy a radoval se z šestého vítězství v řadě.

Prostějov uspěl na Slavii i podruhé. Po výhře 3:0 ve 3. kole tentokrát Pražany zdolal 2:1. Rozhodla druhá třetina, v níž David Dvořáček dvakrát skóroval v rozmezí necelých tří minut. Slavii se povedlo v 50. minutě snížit, když obránce Marek Ryzák proměnil trestné střílení a zaznamenal tak první gól v sezoně. Jestřábi ale vedení udrželi a z šestého místa ztrácejí na Slavii pouze bod.

Ústí nad Labem zdolalo předposlední Benátky nad Jizerou 6:2. Za domácí mužstvo se dvakrát prosadil útočník Jiří Severa, za Benátky zaznamenal první dvě trefy v ročníku devatenáctiletý obránce Tomáš Hanousek. Hosté prohráli poosmé za sebou a celkově počtrnácté z uplynulých patnácti duelů.

29. kolo první hokejové WSM ligy:

Motor České Budějovice - Havířov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 32. Kutlák. Rozhodčí: Jechoutek, Vokřál - Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 5324.

Karlovy Vary - Třebíč 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 27. Gorčík, 40. Podlipnik - 50. Dolníček, 50. Vodný, rozhodující sam. nájezd Kratochvíl. Rozhodčí: Wagner, Veinfurter - Bosák, Špringl. Vyloučení: 5:5, navíc Skuhravý (K. Vary) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1637.

Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

Branky: 16. a 56. Severa, 36. Bernad, 40. Melka, 44. Pšenička, 54. Kuběna - 28. a 41. T. Hanousek. Rozhodčí: Barek, Veselý - Beneš, Toman. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 683.

Slavia Praha - Prostějov 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky: 50. Ryzák z tr. střílení - 24. a 27. Dvořáček. Rozhodčí: Grech, Sýkora - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Diváci: 616.

Kladno - Vsetín 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Branky: 40. a 60. J. Strnad, 34. Štich, 58. D. Tůma - 28. Žák, 38. Kucharczyk. Rozhodčí: Škrobák, Luczków - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 1728.