14. února 2018 • 20:30

Slavia - Kladno 1:2 po prodl. Hosté slaví výhru, Jágr podruhé bez bodu

12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni 12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni
Čtvrtfinále proti Američanům? Jsou k poražení, tvrdí hokejový redaktor deníku Sport Čtvrtfinále proti Američanům? Jsou k poražení, tvrdí hokejový redaktor deníku Sport

Po dvou bezbodových zápasech v řadě Kladno zabralo. V zápase 49. kola na ledě pražské Slavie sice Rytíři dlouho prohrávali, v závěru se jim ale podařilo vyrovnat a výhru 2:1 urvali v prodloužení. Obě branky vstřelil Petr Hořava. Jaromír Jágr zůstal ve svém čtvrtém zápase po návratu z NHL stejně jako v minulém domácím utkání proti Litoměřicím (1:4) bez bodu, na ledě strávil 16 minut a 37 vteřin.

Jaromír Jágr vyšel ve svém čtvrtém utkání v první hokejové lize od návratu z NHL podruhé za sebou bodově naprázdno. Kladno přesto po dvou zápasech bez bodu zvítězilo ve 49. kole 2:1 v prodloužení na ledě pražské Slavie.

Jágra den před 46. narozeninami přivítal na ledové ploše aplaus čtyř tisícovek diváků v beznadějně vyprodaném hledišti stadionu v Edenu. Na pravém křídle prvního útoku dřel, vypomáhal i v obraně a při nepříznivém vývoji se snažil čím dále více protlačit do koncovky.

Jaromír Jágr měl po výhře nad Slavií 2:1 v prodloužení radost

Celkem si Jágr připsal tři střely na branku, jeho přítomnost na ledě byla pokaždé znát, prosadit se ale nedokázal. Teprve jednadvacetiletý brankář Slavie Dominik Frodl - podle statistik jeden z nejlepších gólmanů soutěže - byl proti. Zásadní minisouboje s legendou vyhrál 2:0.

Jágr měl velkou příležitost hned v úvodu, jenže Frodl se slavného jména nezalekl. Ve 35. minutě pak olympijský vítěz z Nagana předvedl své umění. Protáhl se do zakončení, pohrál si i s Frodlem, ale při pokusu o zakončení mu kotouč v obrovské příležitosti sklouzl z hole.

Místo, aby slavil vyrovnání na 1:1 a svou první branku od odchodu z Calgary, jen párkrát od plic zklamaně zaklel. Náladu mu zlepšili spoluhráči, především autor dvou branek Petr Hořava, který se postaral o obrat, když trefil v čase 61:07 šťastně výhru v prodloužení.

Rytíři od ofenzivní pětibrankové smršti ve třetí třetině duelu s Benátkami nad Jizerou vstřelili v každém dalším utkání v základní hrací doby s Jágrem v sestavě pouze jedinou branku.

720p 360p
K narozeninám výhra! Kladno porazilo Slavii a Jágr slavil s fanoušky

Jágr si k narozeninám nadělil výhru. Děkovačka? Nemám věk na to, skákat tu po rukách, smál se Jágr

Hosté: 55:21. M. Hořava, 61:07. P. Hořava

Domácí: Frodl (Polívka) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička, Ryzák – Zigo, Račuk, Z. Doležal – M. Kadlec, Šagát, Šmerha – Endál, Šafránek, L. Krejčík – Kubica, Nedvídek, M. Ondráček.

Hosté: Cikánek (Kopřiva) – F. Matula, Štindl, Kehar, Lenďák, Svedlund, P. Hořava (A) – Zikmund, Machač, Jágr – J. Strnad, R. Přikryl, M. Hořava – J. Kloz, Kurjanov, D. Tůma (C) – Redlich, T. Kaut, Pekr – Kubík.