Velké obraty v první lize! Kladno otočilo v Ústí, Motor řádil ve třetí třetině

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Hokejisté Jihlavy porazili ve 43. kole první ligy Benátky nad Jizerou 2:1 v prodloužení a v čele tabulky mají náskok 11 bodů před Kladnem. Rytíři smazali v Ústí nad Labem dvoubrankové manko a zvítězili 3:2. Stejně bodů jako Středočeši (74) má i Vsetín, který zdolal Slavii 3:2 v prodloužení. O bod za Valachy jsou České Budějovice, které si díky velkému obratu odvezly z Frýdku-Místku tři body za výhru 5:3. Jak Vsetín, tak i Motor odehrály oproti Dukle a Kladnu o utkání méně.

Benátky nad Jizerou se prosadily jako první ve 13. minutě v početní výhodě zásluhou obránce Petra Kolmanna. Vyrovnávací branku vstřelil ve druhé části útočník Nicolas Werbik. Duel pomalu směřoval k samostatným nájezdům, když devět sekund před koncem nastaveného času rozhodl o triumfu Dukly bek Jan Pohl. Domácí neuspěli po dvou výhrách.

Vsetín dostal do vedení útočník Jiří Karafiát, který z poloviny hřiště nahodil puk na brankáře Jana Růžičku a ten si ho srazil za záda. Valaši dvakrát vedli, ale Pražané v obou případech odpověděli. Vítěze muselo určit až prodloužení, které ukončil druhým gólem večera Luboš Rob. Nejlepší kanonýr soutěže zaokrouhlil počet tref na 30. Třiadvacetiletý útočník se zároveň propracoval na první místo kanadského bodování.

Předposlední Ústí nad Labem si v rozmezí 30. až 32. minuty vypracovalo dvoubrankový náskok. Jenže Rytíře vrátil do hry na konci druhé části zadák Jiří Říha a nerozhodný stav zařídil další obránce Linus Svedlund. Zvrat dokonal útočník Tomáš Kaut. Slovan našel přemožitele po třech zápasech.

Ve Frýdku-Místku svítil na ukazateli skóre po dvou třetinách stav 3:1 pro domácí. Motor však čtyřmi brankami v závěrečné třetině otočil souboj na svoji stranu. Rysům nebyly nic platné ani dvě branky útočníka Štěpána Novotného. Frýdek-Místek zužitkoval dvě přesilovky, Jihočeši udeřili dvakrát v oslabení, což se domácím povedlo jednou.

Litoměřice porazily Prostějov 5:1. Dva góly vsítil útočník Filip Helt. Jestřábi odešli s prázdnou v pátém venkovním utkání za sebou. Poruba přehrála Přerov 2:1 po samostatných nájezdech a zvítězila i ve druhém duelu pod vedením nového trenéra Miloše Holaně. Bod navíc přiřkl ostravskému celku v sedmé sérii nájezdů útočník Jan Káňa.

Třebíč zdolala poslední Kadaň 4:3. Hosté vedli, ale Horácká Slavia v úvodním dějství dvěma brankami během 22 vteřin otočila skóre a zkraje prostřední části zvýšila na 3:1. Trhači se dvakrát přiblížili na dostřel, ale osmou prohru v řadě neodvrátili.

43. kolo první hokejové Chance ligy:

Třebíč - Kadaň 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky: 15. Malec, 16. M. Novák, 22. Nedvídek, 27. Nedbal - 8. Wágner, 24. Klejna, 51. J. Svoboda. Rozhodčí: Kašík, Micka - Podrazil, Bosák. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 876.

Benátky nad Jizerou - Jihlava 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 13. Kolmann - 34. Werbik, 65. J. Pohl. Rozhodčí: Luczków, Valenta - Ševic, Tvrdík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 225.

Vsetín - Slavia Praha 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 50. a 64. Rob, 14. Karafiát - 39. J. Doležal, 51. Procházka. Rozhodčí: Barek, Koziol - Lukš, Novák. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 2610.

Frýdek-Místek - České Budějovice 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)
Branky: 32. a 37. Novotný, 14. Kofroň - 13. Beránek, 47. Babka, 49. R. Přikryl, 57. Pýcha, 59. Gilbert. Rozhodčí: Cabák, Čech - Měkýš, Komínek. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 1097.

Litoměřice - Prostějov 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 2. a 29. Helt, 12. M. Kadlec, 46. Marcel, 57. J. Dvořák - 36. Nouza. Rozhodčí: Grech, Kopeček - Kokrment, Horažďovský. Vyloučení: 6:3, navíc Strejček (Litoměřice) 10 min. Bez využití. Diváci: 911.

Ústí nad Labem - Kladno 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky: 30. Tůma, 32. D. Merta - 40. J. Říha, 45. Svedlund, 52. T. Kaut. Rozhodčí: Souček, Jechoutek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1446.

Poruba - Přerov 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 28. Illéš, rozhodující sam. nájezd J. Káňa - 2. Tomi. Rozhodčí: Dědek, Vrba - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 810.

1. Jihlava 56 33 8 3 12 210:119 118
2. Vsetín 56 32 7 2 15 207:150 112
3. Č. Budějovice 56 30 7 2 17 184:134 106
4. Kladno 56 30 4 6 16 194:152 104
5. Přerov 56 28 2 8 18 162:135 96
6. Havířov 56 28 3 2 23 172:145 92
7. Litoměřice 56 26 5 3 22 189:164 91
8. Prostějov 56 26 5 3 22 198:171 91