Z maskota se stal Jágrův spoluhráč. Je to jako ve snu, říká Jelínek | iSport.cz
Zdeněk Janda
20. února 2019 • 12:36

Z maskota se stal Jágrův spoluhráč. Je to jako ve snu, říká Jelínek

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Škoda v top společnosti! Vstoupil do klubu ligových kanonýrů. Jak to oslavil?
SESTŘIH: Barcelona - Neapol 3:1. Rozhodnuto bylo do poločasu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šimon kdo? Šimon Jelínek. Před dvěma lety dělal v Kladně maskota, fanoušci si oblíbili jeho skopičiny. Potom si v klubu svého srdce střihl roli dýdžeje, pouštěl muziku při zápasech. Teď 18letý útočník hraje vedle Jaromíra Jágra přesilovky, prvně nakoukl do reprezentační devatenáctky. Kdo sleduje Chance ligu, nemohl si nevšimnout jeho umu. Udivuje. Kde se vůbec vzal?Poslední otázky při rozhovoru už Šimon Jelínek lehce ošidil. Nervózně koukal směrem ke kabině. Rozloučil se, zaplul dovnitř. A ozvalo se: „No, kde sakra jsi? Padej na kolo!“ Mladý útočník zkoušel omluvu: „Já jsem dělal rozhovor.“

„To mě nezajímá. Padej na kolo!“ Kondiční kouč Michael Obrtel neměl slitování. Teenager usedl na rotoped, skrz pootevřené dveře ještě omluvně pokrčil rameny. A dal se do šlapání… Obličej mu zkřivil křečovitý výraz. Jel naplno. Bylo po nedávném domácím zápase s Kadaní, kdy se trefil dvakrát. Ale žádné úlevy neměl. Naopak. Čekala ho tvrdá práce...

Věděl, že dostane nejspíš sprďáka, ale nechtěl vypadat namyšleně. Že odmítá rozhovory… Proto slušně odpovídal. Až ke konci tempo zrychlil. „Moc se omlouvám, že jsem s vámi nemohl mluvit déle,“ vzkázal pak přes tiskového mluvčího.

Právě Vít Heral ho zná sedm let. Tak dlouho je ve funkci, která má na starosti styk s veřejností. Takže Jelínka poznal, když mu bylo jedenáct. „Oba si pamatujeme, jak mi tehdy říkal dobrý den. Byl to takovej milej malej kluk. A vidíte, kam se dostal. Je to krásný příběh,“ tvrdí o něm Heral.

„Hele, toho si zapamatuj. O něm ještě hodně uslyšíš. Dělal maskota, teď bude hrát už za áčko. Tu šanci určitě využije. Uvidíš,“ vykládal Jaromír Jágr redaktorovi Sportu během léta.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud