Třebíč – Kladno 5:3. Rytíři ztratili vedení, Jágr krásně nahrál Plekancovi

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Kladno poprvé v sezoně s Jaromírem Jágrem v sestavě prohrálo. V předposledním 59. kole Chance ligy padlo na ledě Třebíče 3:5. Jágr ani ve třetím startu v ročníku neskóroval, připsal si ale nádhernou asistenci na gól Tomáše Plekance, který k trefě zapsal ještě asistenci. Rytíři prohrávali 0:2, ve druhé třetině obrátili skóre, ale nezvládli závěrečné dějství.

Horácká Slavia otevřela skóre v přesilové hře už po 140 vteřinách od úvodního buly a v 25. minutě odskočila do dvoubrankového vedení. Obrat Rytířů nastartoval v 31. minutě Jágr, který se u zadního hrazení ujal puku, nabruslil si před pravý kruh a před brankou našel zakončujícího Plekance.

Ten byl i u vyrovnávací akce v 37. minutě, kdy s Antonínem Melkou ujel při vlastním oslabení do přečíslení dvou na jednoho, vyměnil si s ním puk a v rozhodující chvíli mu ho znovu vrátil. Hosté dokonali zvrat opět v početní nevýhodě zásluhou Patrika Machače. Domácí však v poslední části třikrát udeřili. Kladno tak ztratilo šanci na druhé místo v tabulce a už jen teoreticky se může posumout ze čtvrté pozice. "Vůbec jsme si nezasloužili vyhrát. Jakžtakž jsme odehráli alespoň druhou třetinu, ale odehrát dobře jen dvacet minut je strašně málo," řekl trenér Rytířů David Čermák.

Domácí: 02:20. M. Novák, 24:13. Tadeáš Král, 41:13. Nedbal, 47:26. Ferda, 51:09. Psota

Hosté: 30:39. Plekanec, 36:20. Melka, 38:31. Machač

Domácí: Jekel (Do. Svoboda) – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, Bilčík, Furch, V. Čejka, Hort – Havlát, Psota, Vodný – Paták, Tadeáš Král, Malec – P. Kratochvíl, M. Novák, Forman – Ferda, Mlynář, J. Čejka.

Hosté: Brízgala (59. Jiroušek) – Nash, Zajíc, Kehar, J. Říha, P. Hořava, Lakos, Zelingr – Jágr, Plekanec, Melka – Š. Bláha, Vampola, J. Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, T. Kaut, Redlich.

Souček, Grech – Kotlík, Šimán.

KHNP Aréna

5000 diváků

Litoměřice rozdrtily Kadaň 14:0

Vsetín si poradil s Přerovem 4:2 a radoval se z šestého triumfu za sebou. Po dvou třetinách svítil na ukazateli stav 2:2, jenže Valaši v závěrečné třetině dvěma brankami odskočili do trháku. Gól a dvě nahrávky nasbíral útočník Antonín Pechanec, tři nahrávky zaznamenal Vít Jonák.

Výbornou formou před play off se pyšní i České Budějovice, které zvítězily nad Porubou 4:3 a stejně jako Vsetín nenašly přemožitele pošesté za sebou. V 21. minutě zvýšil Motor na 3:0, ale ostravský tým se na přelomu druhé a třetí části dotáhl na rozdíl jediné branky.

Vítězný gól Jihočechů vstřelil ve 47. minutě útočník Lukáš Endál. Domácí ještě snížili, ale na předchozí dvě výhry nenavázali. V úterním závěrečném kole se Motor na svém ledě utká v přímém souboji o druhé místo se Vsetínem, na který ztrácí tři body.

Litoměřice ukončily sérii čtyř porážek suverénním způsobem, když rozdrtily poslední Kadaň 14:0. Trhači nezvládli už 24 zápasů v řadě. Osmi body za čtyři góly a stejný počet přihrávek zazářil útočník Peter Jánský. Pět bodů za dvě branky a tři nahrávky nastřádal David Merta. Pro Stadion šlo o velice důležitou výhru v boji o play off, neboť si díky ní udržel před Frýdkem-Místkem poslední postupovou příčku.

Rysi totiž po dvou neúspěších přehráli Prostějov 4:1 a před posledním kolem základní části si udrželi naději na postup do vyřazovacích bojů. Na Litoměřice ztrácejí jen dva body. Frýdek-Místek položil základy k plnému bodovému zisku už v první dvacetiminutovce, kterou ovládl 3:0. Útočník Rostislav Martynek se podílel na všech akcích, dva góly obstaral sám a na další dva nahrál. Třikrát asistoval útočník David Kofroň.

Předposlední Ústí nad Labem zdolalo Havířov 5:4 v prodloužení, přestože po úvodním dějství prohrával 0:3 a v 35. minutě 2:4, ale poté si vzal slovo Petr Chlán. Devatenáctiletý útočník nejprve na konci druhé třetiny asistoval u kontaktní trefy, ve třetí třetině srovnal a v nastaveném čase dokonal obrat. Dvě branky domácích přidal Martin Šťovíček, gól a dvě nahrávky nasbíral Václav Krliš. Na straně hostů skóroval dvakrát Lukáš Bednář.

Slavia si z ledu Benátek nad Jizerou odvezla triumf 5:3 a uspěla po čtyřech porážkách. Pražané rozhodli ve třetí třetině, v níž třemi brankami zlomili stav 2:2. Domácím nepomohly ani dva góly útočníka Petra Wienceka.

59. kolo první hokejové Chance ligy:

Ústí nad Labem - Havířov 5:4 v prodl. (0:3, 3:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 34. a 34. Šťovíček, 52. a 63. Chlán, 38. Krliš - 8. a 17. L. Bednář, 11. F. Seman, 35. Bambula. Rozhodčí: Wagner, Luczków - Doležal, Podrazil. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 832.

Poruba - České Budějovice 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Branky: 40. Ovčačík, 42. Ďurač z trest. střílení, 51. Baláž - 6. M. Novák, 14. Bradley, 21. Kachyňa, 47. Endál. Rozhodčí: Fiala, Kopeček - Novák, Zídek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 560.

Litoměřice - Kadaň 14:0 (3:0, 4:0, 7:0)
Branky: 11., 45., 54. a 57. Jánský, 9. a 39. M. Kadlec, 20. a 29. D. Merta, 29. Svoboda, 32. Marcel, 41. Klejna, 46. Štohanzl, 49. Jebavý, 55. Průžek. Rozhodčí: Vyloučení: 3:4, navíc Šefl (Kadaň) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1110.

Benátky nad Jizerou - Slavia Praha 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Branky: 4. a 47. Wiencek, 27. Klapka - 19. Saňa, 37. Vlček, 44. M. Ondráček, 45. Duda, 48. Šmerha. Rozhodčí: Barek, Jechoutek - Horažďovský, Kučera. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 515.

Frýdek-Místek - Prostějov 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Branky: 18. a 36. Martynek, 5. Klimša, 8. Haman - 34. Pšenička. Rozhodčí: Šutara, Obadal - Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1552.

Vsetín - Přerov 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 21. a 51. Slováček, 16. Pechanec, 44. Vávra - 4. Š. Kratochvíl, 25. T. Doležal. Rozhodčí: Čech, Skopal - Beneš, Komínek. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 3740.

Třebíč - Kladno 5:3 (1:0, 1:3, 3:0)
Branky: 3. M. Novák, 25. Tadeáš Král, 42. Nedbal, 48. Ferda, 52. Psota - 31. Plekanec, 37. Melka, 39. Machač. Rozhodčí: Souček, Grech - Kotlík, Šimán. Vyloučení: 4:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 5000.

1. Jihlava 56 33 8 3 12 210:119 118
2. Vsetín 56 32 7 2 15 207:150 112
3. Č. Budějovice 56 30 7 2 17 184:134 106
4. Kladno 56 30 4 6 16 194:152 104
5. Přerov 56 28 2 8 18 162:135 96
6. Havířov 56 28 3 2 23 172:145 92
7. Litoměřice 56 26 5 3 22 189:164 91
8. Prostějov 56 26 5 3 22 198:171 91