Čtvrtá výhra z pěti zápasů! Kladno vynulovalo Slavii, Jágr bez bodu

Autor: ČTK, ros
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Hokejisté Kladna zvítězili ve 23. kole první ligy v Praze nad Slavií 3:0 a připsali si čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. V sestavě Rytířů opět nechyběl hrající majitel Jaromír Jágr, ale už v šestém zápase za sebou nebodoval. Kladno zůstává čtvrté o skóre za Vrchlabím, které vyhrálo na ledě druhé Poruby 5:2. Vedoucí Jihlava toho využila a unikla Ostravanům po domácí výhře nad Šumperkem 5:0 na rozdíl čtyř bodů.

Osmačtyřicetiletý Jágr sehrál v této sezoně sedm utkání a má na kontě jedinou asistenci. Rytíři s ním v sestavě ale šestkrát naplno bodovali a jednou prohráli po samostatných nájezdech. Proti Slavii se druhý nejproduktivnější hráč historie NHL posunul do první formace k Tomáši Plekancovi a Antonínu Melkovi.

Právě Melka v deváté minutě otevřel skóre a ve třetí třetině pojistili výhru hostů Nicolas Hlava a obránce Jakub Suchánek. Brankář Adam Brízgala udržel poprvé v sezoně čisté konto. Slavia prohrála čtvrtý z posledních pěti zápasů a ve třetím utkání pod dočasným vedením sportovního manažera Jiřího Vebera v roli hlavního trenéra a Pavla Kolaříka na pozici asistenta poprvé nebodovala.

Jihlavská Dukla má před Kladnem čtyřbodový náskok, který si udržela čtvrtou výhrou v řadě. V úvodním dějství získali favoritovi dvoubrankový náskok Tomáš Chlubna a Josef Skořepa, který využil přesilovou hru.

V polovině utkání se prosadil v oslabení Peter Lichanec, v 39. minutě skóroval Matěj Pekr a v závěrečné třetině dovršil výsledek druhým gólem v utkání Chlubna. Gólman Tomáš Fučík udržel díky pouhým 13 úspěšným zákrokům poprvé v sezoně čisté konto. Předposlední Šumperk prohrál popáté za sebou.

Nováček Vrchlabí oslavilo čtvrté vítězství v řadě, Poruba nebodovala poprvé po osmi zápasech, z kterých sedm vyhrála. Hostům vyšel vstup do utkání a už ve čtvrté minutě měli díky Martinu Heřmanovi a Františku Formánkovi dvoubrankový náskok, na brzké snížení Adama Rašky odpověděl před první pauzou v oslabení David Chalupa.

Ve 25. minutě dostal Porubu na kontakt v přesilové hře Marek Sikora, ale šest minut před koncem vrátil Vrchlabí dvougólové vedení Ján Niko a v čase 58:58 zpečetil skóre v oslabení při power play domácích do prázdné branky Tomáš Nouza.

Pátý Přerov si připsal třetí výhru za sebou - v Litoměřicích slavil po výsledku 5:4 v prodloužení. Po 45 sekundách nastavení o tom rozhodl svou druhou brankou v utkání Roman Pšurný, který si připsal i asistenci. Za vítěze skóroval dvakrát Jan Štefka.

Třebíč v přímém souboji o 6. místo dosáhla už na páté vítězství za sebou, zdolala Sokolov 4:2 a unikla mu na rozdíl pěti bodů. Vsetín vyhrál v Havířově 3:2 v prodloužení díky brance Jana Bartka v čase 62:37.

Třetí domácí vítězství za sebou si připsal nováček Kolín, který zdolal Benátky nad Jizerou 5:4. Dvěma góly k tomu přispěl Lukáš Krejčík. Stejnou šňůru na vlastním ledě drží Prostějov, který vyhrál nad Ústím nad Labem 2:1.

Po sedmi utkáních bez bodu se dočkala úspěchu poslední Kadaň díky vítězství ve Frýdku-Místku 5:2. Třemi asistencemi k tomu pomohl Tomáš Koblížek.

23. kolo první hokejové ligy:

Slavia Praha - Kladno 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky:
9. Melka, 44. Hlava, 49. J. Suchánek. Rozhodčí: Jechoutek, Wagner - Baxa, Coubal. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Havířov - Vsetín 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 14. O. Procházka, 37. Prokeš - 1. Babka, 33. Gorčík, 63. Bartko. Rozhodčí: Kašík, Koziol - Bartek, Blažek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Bez diváků.

Litoměřice - Přerov 4:5 v prodl. (1:0, 2:1, 1:3 - 0:1)
Branky: 14. Háva, 23. T. Svoboda, 27. D. Jindra, 43. T. Urban - 21. a 61. R. Pšurný, 43. a 51. Štefka, 49. T. Doležal. Rozhodčí: Kostourek, Barek - Flegl, Horažďovský. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. Bez diváků.

Poruba - Vrchlabí 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)
Branky: 7. Raška, 25. Sikora - 3. M. Heřman, 4. Formánek, 20. D. Chalupa, 54. Niko, 59. Nouza. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - O. Polák, Otáhal. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Bez diváků.

Frýdek-Místek - Kadaň 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Branky: 1. Šepelev, 14. D. Kindl - 4. Jan Svoboda, 26. R. Havel, 31. Seemann, 49. Houška, 60. Z. Zabloudil. Rozhodčí: J. Doležal, Pilný - Gančarčík, Bohuněk. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Kolín - Benátky nad Jizerou 5:4 (2:0, 0:1, 3:3)
Branky: 4. a 7. L. Krejčík, 45. Váchal, 47. Z. Král, 53. Šafránek - 40. Gajda, 44. Jansa z trestného střílení, 55. Jiruš, 58. Čederle. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Kotlík, Roischel. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Bez diváků.

Prostějov - Ústí nad Labem 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 7. Piegl, 25. P. Krejčí - 60. Klikorka. Rozhodčí: Fiala, Cabák - Konvička, Dohnal. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Bez diváků.

Jihlava - Šumperk 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 15. a 53. Chlubna, 19. Skořepa, 31. Lichanec, 39. Pekr. Rozhodčí: Ondráček, Marek - Měkýš, Komínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Třebíč - Sokolov 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky: 14. J. Stehlík, 18. Nedbal, 19. Šťovíček, 45. Kowalczyk - 41. Osmík, 43. T. Rohan. Rozhodčí: M. Dědek, Šudoma - Zídek, Vašíček. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Bez diváků.

1. Kladno 34 21 3 5 5 130:84 74
2. Jihlava 34 18 6 4 6 130:78 70
3. Přerov 34 17 8 2 7 113:81 69
4. Vrchlabí 34 20 2 1 11 127:89 65
5. Poruba 2011 34 18 2 4 10 115:85 62
6. Vsetín 34 18 3 2 11 102:82 62
7. Litoměřice 34 16 5 3 10 128:110 61
8. Třebíč 34 17 1 5 11 103:89 58