Jágr dal první gól v sezoně! Dělovkou v přesilovce srovnával duel s Jihlavou

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Legendární hokejový útočník Jaromír Jágr se poprvé v letošní sezoně gólově prosadil, když ve třetí třetině v přesilovce po přiťuknutí od Tomáše Plekance dělovkou srovnal na 3:3. Jeho Kladno dotáhlo zápas z tříbrankové ztráty až do nájezdů, ve kterých ovšem bod navíc získala Jihlava. Dukla se díky úspěchu v 25. kole první ligy bodově dotáhla na vedoucí Vrchlabí, které prohrálo v Třebíči 2:5. Slavia oplatila Vsetínu středeční porážku a v odvetě zvítězila 3:1

Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL Jágr měl na kontě z osmi utkání jedinou asistenci z prvního duelu v sezoně proti Jihlavě (7:5) z 16. prosince. Kladno s ním v sestavě ale bodovalo ve všech utkáních a sedm z nich vyhrálo. I v Jihlavě dosáhlo alespoň na bod.

Jágr mohl udeřit už ve třetí minutě, kdy v úvodní přesilové hře trefil tyč. Naopak domácí na konci úvodní části početní výhodu zužitkovali a Tomáš Harkabus je dostal do vedení. Ve druhé třetině nejdříve zvýšil Vítězslav Brož a ve 32. minutě v přesilovce pěti proti třem zajistil Dukle tříbrankový náskok Filip Dundáček.

Kladno se nevzdalo, po 63 sekundách třetí třetiny v oslabení skóroval Nicolas Hlava a ve 43. minutě dostal Rytíře na kontakt Stěpan Zacharčuk. V čase 51:33 se dočkal Jágr, který se prosadil v početní výhodě ranou z levého kruhu po přihrávce Tomáše Plekance. Rozhodly až nájezdy, v nichž se prosadili jen domácí Jiří Fronk a Tomáš Harkabus.

Vrchlabí po šesti vítězstvích v řadě zastavila rozjetá Třebíč a vyhrála poosmé za sebou. Horácká Slavia v 16. minutě během 46 sekund získala díky David Michálkovi a Matěji Psotovi dvoubrankový náskok. Ještě v úvodním dějství sice snížil v přesilové hře David Chalupa, ale mezi 43. a 52. minutou hosté využili dvě početní výhody a Lukáš Nedvídek, Ladislav Bittner a opět Psota upravili už na 5:1. Výsledek ještě zkorigoval v početní výhodě Tomáš Linhart.

Po dvou porážkách zabrala Poruba, která zdolala Přerov 5:3. Se Zubry ale dvakrát prohrávala. Po 121 vteřinách dostal hosty do vedení Tomáš Dřímal, na což zareagoval v 17. minutě Marek Špaček a po 77 sekundách druhého dějství otočil stav v přesilové hře pěti proti třem Fin Markus Korkiakoski.

Ve prospěch Přerova ale otočil skóre v početních výhodách Vlastimil Dostálek a Josef Hrabal. Půl minuty před druhou pauzou vyrovnal Šimon Szathmáry, v 53. minutě zaznamenal dvou druhou branku v utkání a zároveň vítěznou Korkiakoski a výsledek dovršil 22 sekund před koncem v oslabení při power play do prázdné branky Jan Hudeček. Zubři neuspěli poprvé po sérii čtyř vítězství.