Slavia udolala Vrchlabí, Ústí - Jihlava 5:1. Sestup Havířova po devíti letech

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Hokejisté druhé Třebíče podlehli v 45. kole první ligy doma Přerovu 2:3 po samostatných nájezdech a na vedoucí Litoměřice, které měly volný los, mají desetibodovou ztrátu. Třetí Vsetín vyhrál v Prostějově 5:4 v prodloužení a přiblížil se Horácké Slavii na rozdíl čtyř bodů. Šestnáctý Havířov, jenž si připsal kontumační výhru nad Kadaní, definitivně ztratil i teoretickou naději na setrvání v soutěži a sestupuje do druhé ligy, kam se vrátí po devíti letech.

Třebíč prohrála po sérii čtyř vítězství. Hostující Zubry dostal v 7. minutě v přesilové hře do vedení František Hrdinka a v čase 25:12 v další početní výhodě zvýšil Tomáš Šoustal. Za domácí se prosadil tři vteřiny před koncem druhé třetiny také v přesilovce Michal Vodný a v 57. minutě vynutil prodloužení Ladislav Bittner. V nájezdech se za hosty prosadili Jan Süss a Antonín Pechanec, za Horáckou Slavii uspěl jen Bittner. Přerov zvítězil potřetí v řadě.

Vsetín dosáhl na čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. Jestřábi prohráli potřetí za sebou a posedmé z uplynulých osmi duelů, přestože čtyřikrát v utkání dotáhli ztrátu. V 5. minutě otevřel skóre Jan Berger a za 83 sekund odpověděl Petr Beránek. Hned za 16 sekund vrátil Valachům vedení Roman Pšurný a v čase 15:55 vyrovnal v přesilovce pěti proti třem Jan Kloz. Ve druhé části nejdříve na gólu Luboš Roba zareagoval Jiří Klimíček, ale v 38 minutě poslal hosty znovu do náskoku Rob. Ve 43. minutě Jan Rudovský vynutil nastavení, v němž po 87 sekundách rozhodl Lubomír Štach.

Po dvou zápasech bez bodu zabral pátý Sokolov, který na vlastním ledě zvítězil nad Porubou 4:3. Baník se ve 24. minutě radoval jako první po brance Tomáše Rohana, ale potom otočili stav Dominik Hrníčko s Petrem Stloukalem. V 35. minutě vyrovnal v přesilové hře Marek Sloboda a po 73 vteřinách třetí třetiny poslal domácí do vedení Stanislav Vrhel. Za 46 sekund sice smazal ztrátu Ostravanů Samuel Bitten, ale 48 sekund před koncem rozhodl Jaromír Kverka.

Po sérii čtyř porážek uspěla pražská Slavia, která doma zdolala Vrchlabí 3:2 po samostatných nájezdech a posunula se na 6. místo. V 5. minutě se ujala vedení díky brance Filipa Vlčka, ale soupeř vývoj otočil. Dvě vteřiny před koncem první třetiny vyrovnal Filip Koffer a ve 34. minutě poslal hosty do vedení Denis Kusý. Už v čase 37:25 vynutil nastavení Petr Kafka a v rozstřelu se prosadili pouze Michal Poletín s Tomášem Knotkem.

Pošesté za sebou vyhrál Frýdek-Místek, doma zdolal Šumperk 3:2. Draci vyšli naprázdno poprvé po pěti zápasech, z nichž čtyři vyhráli, a propadli se z 12. na 14. pozici. Ujali se sice v 16. minutě vedení po brance Denise Kindla, ale do konce první třetiny otočili stav Filip Komorski s Vítem Christovem, který navíc ve 29. minutě v přesilové hře svým druhým gólem v utkání zvýšil na 3:1. Za Šumperk v čase 34:53 ve vlastním oslabení už je zkorigoval výsledek Daniel Vachutka.

Hrozbě přímého sestupu se vzdaluje Ústí nad Labem, které doma porazilo čtvrtou Jihlavu 5:1. Vyhrálo potřetí za sebou, posunulo se ze 14. na 13. místo a patnáctým Benátkám nad Jizerou se vzdálilo na rozdíl 17 bodů. Přesně po devíti minutách hry načal cestu Slovan za úspěchem Michal Trávníček a mezi 24. a 25. minutou během 59 sekund zvýšili Daniel Jouza s Ondřejem Bláhou. Za 28 sekund sice snížil Josef Skořepa, ale Severočeši ještě do konce druhé části ve dvou početních výhodách unikli na 5:1. V hře čtyř proti třem se prosadil Tomáš Urban a v klasické si přesilovce se zapsal podruhé v utkání mezi střelce Ondřej Bláha.

Benátky nad Jizerou doma podlehly Kolínu 4:5. Nebyla jim nic platná ani podařená druhá třetina, v níž daly všechny čtyři branky a získaly vedení 3:2 i 4:3. Po 31 vteřinách druhého dějství vyrovnal svým druhým gólem v zápase David Šafránek a v čase 45:52 rozhodl Patrik Miškář.

45. kolo první hokejové Chance ligy:

Slavia Praha - Vrchlabí 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 5. F. Vlček, 38. P. Kafka, rozhodující sam. nájezd Poletín - 20. Koffer, 34. Kusý. Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Horažďovský, Maštalíř. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 718.

Ústí nad Labem - Jihlava 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Branky: 25. a 38. O. Bláha, 9. Trávníček, 24. Jouza, 35. T. Urban - 25. Skořepa. Rozhodčí: Zubzanda, Čáp - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. Diváci: 885.

Frýdek-Místek - Šumperk 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 20. a 29. Christov, 18. Komorski - 16. D. Kindl, 35. Vachutka. Rozhodčí: Čech, Skopal - Měkýš, Gančarčík. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 851.

Benátky nad Jizerou - Kolín 4:5 (0:1, 4:2, 0:2)
Branky: 22. Wiencek, 27. D. Špaček, 31. Jansa, 36. F. Kovář - 10. a 41. D. Šafránek, 27. J. Sklenář, 35. Jankovský, 46. Miškář. Rozhodčí: Bejček, Květoň - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 285.

Sokolov - Poruba 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Branky: 24. T. Rohan, 35. Klejna, 42. Vrhel, 60. Kverka - 27. Hrníčko, 31. Stloukal, 43. Bitten. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Belko, Baxa. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 519.

Prostějov - Vsetín 4:5 v prodl. (2:2, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 6. P. Beránek, 16. J. Kloz, 34. Klimíček, 43. Rudovský - 24. a 38. Rob, 5. Berger, 7. R. Pšurný, 62. Štach. Rozhodčí: Pilný, Šudoma - Hanzlík, Kučera. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 879.

Třebíč - Přerov 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 40. Vodný, 57. L. Bittner - 7. Hrdinka, 26. T. Šoustal, rozhodující sam. nájezd Pechanec. Rozhodčí: Kostourek, Ondráček - Beneš, Kráľ. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 933.

Havířov - Kadaň 5:0 kontumačně.

1. Litoměřice 48 32 3 2 11 176:128 104
2. Vsetín 48 30 2 3 13 177:112 97
3. Třebíč 48 25 7 3 13 136:99 92
4. Jihlava 48 27 4 3 14 179:134 92
5. Přerov 48 21 7 5 15 143:105 82
6. Sokolov 48 22 5 3 18 150:133 79
7. Slavia 48 20 7 4 17 157:139 78