14. listopadu 2022 • 21:25

Poruba rozdrtila Slavii 7:0, Vsetín prohrál. Český mistr chytal za Frýdek

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Hokejisté Poruby deklasovali ve 20. kole první ligy doma pražskou Slavii 7:0 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky před druhou Třebíčí na tři body. Ta v nedělní předehrávce podlehla ve Zlíně 1:4. Třetí Přerov zabral po dvou porážkách a vyhrál v Chrudimi nad Pardubicemi B 3:1. Za vítězný Frýdek-Místek, který přehrál Kolín 2:1, naskočil v brance poslední extraligový mistr Ondřej Kacetl.

Poruba vykročila za třetí výhrou za sebou už v první třetině, kterou vyhrála 3:0 díky brankám Michala Vachovce, Víta Christova a Tomáše Šoustala. Ve druhé třetině skóroval Jakub Šlahař a v závěrečném dějství se ještě zapsali mezi střelce Kanaďan Aaron Berisha, Dominik Hrníčko a Daniel Krenželok. Brankář Daniel Dolejš udržel podruhé v sezoně čisté konto.

V Chrudimi otevřel skóre v 17. minutě přerovský Jakub Svoboda. Ve druhé třetině sice vyrovnal Karel Nedbal, ale 110 sekund před koncem rozhodl svým druhým gólem Jakub Svoboda. Pět vteřin před závěrečnou sirénou ještě dovršil výsledek při power play do prázdné branky Petr Kratochvíl.

Sokolov dokázal ukončit sérii pěti porážek a porazil doma Vsetín 3:2, přestože prohrával už 0:2. Valachy dostal v 8. minutě do vedení lotyšský útočník Daniels Berzinš a 101 sekund před koncem úvodní části zvýšil v přesilové hře Fin Riku Sihvonen. V polovině utkání v početní výhodě zahájil obrat Stanislav Vrhel, v 36. minutě vyrovnal Tomáš Vracovský a v čase 44:28 v přesilovce pěti proti třem rozhodl Martin Weinhold.

Jihlava potřetí za sebou neuspěla ve svém azylu v Pelhřimově a prohrála s Litoměřicemi 2:5. Stadion se poprvé radoval v 9. minutě díky Tomáši Chlubnovi, ve druhé části se nejdříve trefil třikrát Filip Kuťák a už na 4:0 zvýšil Josef Jícha. V 59. minutě během 18 sekund snížili Tobiáš Handl s Hynkem Pešem na 2:4, ale 14 vteřin před koncem ještě za hosty skóroval Jan Holý.

Počtvrté za sebou nebodoval Kolín, který prohrál ve Frýdku-Místku 1:2. Domácí získali mezi 31. a 34. minutou dvoubrankový náskok díky gólům Jakuba Tepera a Štěpána Havránka, v čase 46:37 už jen zkorigoval výsledek Fin Markus Korkiakoski. Vítězství tak vychytal poslední extraligový šampion Ondřej Kacetl, který naskočil v domácí brance.

Třetí prohru v řadě si připsal Šumperk, jenž podlehl doma Prostějovu 2:3 v prodloužení. Po 62 sekundách nastavení o tom rozhodl Vilém Burian, tři body za dvě branky a asistenci zaznamenal Petr Hašek.

Zlín slavil už v neděli

Hokejisté Zlína porazili již v neděli v předehrávce 20. kola první ligy doma druhou Třebíč 4:1 a zaznamenali čtvrtou výhru za sebou. Horácká Slavia neuspěla po třech vítězstvích v řadě.

Berani sice prohrávali od 14. minuty po brance Davida Michálka, ale devět sekund před koncem první třetiny vyrovnal v přesilové hře Tomáš Pospíšil a v čase 35:18 otočil stav Darek Hejcman. V polovině závěrečného dějství pojistil náskok Jakub Illéš a 45 vteřin před koncem při power play Třebíče dovršil výsledek do prázdné branky Daniel Gazda.

1. Třebíč 52 28 6 3 15 143:118 99
2. Vsetín 52 31 1 2 18 156:120 97
3. Poruba 2011 52 23 9 5 15 167:138 92
4. Prostějov 52 25 4 8 15 155:141 91
5. Litoměřice 52 23 6 6 17 164:145 87
6. Zlín 52 21 6 5 20 140:128 80
7. Jihlava 52 22 4 6 20 132:144 80
8. Přerov 52 19 5 12 16 132:125 79