Říha slaví se Zlínem první výhru. Dál kraluje Vsetín, uspěla i druhá Poruba

Autor: ČTK, adl
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Hokejisté Vsetína vyhráli v 32. kole první ligy v Pelhřimově nad domácí Jihlavou 3:1 a po jedenáctém vítězství za sebou si drží v čele tabulky tříbodový náskok před druhou Porubou. Ostravané, kteří mají zápas k dobru, porazili na vlastním ledě Sokolov 4:2. Třetí Třebíč zvítězila v Chrudimi nad posledními Pardubicemi B 5:2. Zlín zastavil sérii čtyř porážek výhrou 6:1 nad Prostějovem a na pátý pokus se radoval z premiérové výhry pod novým trenérem Milošem Říhou mladším.

Vsetín ve třetí repríze finále minulého ročníku druhé nejvyšší soutěže proti obhájci vítězství Jihlavě poprvé bodoval. Valaši se ujali vedení v čase 27:58, kdy využil přesilovou hru Lotyš Daniels Berzinš. V 32. minutě sice vyrovnal Radek Pořízek, ale hostům vrátil v polovině třetí třetiny náskok Pavel Klhůfek a 13 sekund před koncem v oslabení při power play Dukly pečetil výsledek do prázdné branky Adam Hořanský.

Poruba počtvrté v řadě bodovala a potřetí z toho vyhrála. V 15. minutě získal Ostravanům náskok v přesilové hře obránce Daniel Krenželok a po 54 sekundách druhé třetiny upravil Jiří Karafiát na 2:0. Ve 34. minutě dostal Baník na kontakt v početní výhodě Stanislav Vrhel, ale ještě ve druhé třetině udeřili opět domácí díky Michalu Vachovcovi. V 54. minutě vykřesal naději hostům Jaromír Kverka, 58 sekund před koncem ale pojistil výhru Poruby při power play Tomáš Šoustal.

Třebíč vedla nad Pardubicemi B v čase 6:32 už 2:0 díky gólům Erika Meluzína a Matěje Psoty, který využil přesilovou hru. V polovině první třetiny sice snížil z trestného střílení Tomáš Urban, ale ve 14. minutě vrátil Horácké Slavii dvoubrankový náskok David Michálek. Už v úvodu druhé části ještě zvýraznili rozdíl Martin Dočekal a v přesilovce Ladislav Bittner. Dynamo zmírnilo porážku díky brance Ondřeje Matýse.

Zlín, který v minulé sezoně sestoupil z extraligy, naposledy uspěl ještě pod koučem Rostislavem Vlachem 4. prosince, kdy zdolal doma Kolín 4:3 v prodloužení. Pod Říhou získal dosud ze čtyř utkání jen dva body. V čase 6:03 otevřel skóre Jiří Ondráček a brankami ve 26. a 36. minutě zvýšil náskok na 3:0 kapitán Pavel Kubiš, který v druhém případě využil přesilovou hru.

Minutu před koncem druhé části snížil Jan Maruna, ale po 89 sekundách závěrečného dějství dovršil hattrick Kubiš. Jednoznačnou výhru zpečetili Petr Mrázek a v početní výhodě zadák Daniel Gazda.

Frýdek-Místek doma zdolal Přerov 3:2 po samostatných nájezdech a připsal si druhou výhru z posledních osmi zápasů. Zubři bodovali pošesté za sebou, ale potřetí z toho prohráli, přestože vedli už 2:0. Obrat dokonal v rozstřelu Vlastimil Dostálek.

Třetí výhru za sebou oslavila předposlední Slavia, která zvítězila v Kolíně 5:1. Shodně gólem a asistencí k tomu pomohli obránce Dušan Žovinec a útočník Jaroslav Brož.

Po třech porážkách zabral Šumperk, který doma zdolal Litoměřice 6:3 a místo hrozícího pádu na 13. pozici se posunul na 11. místo o skóre před Sokolov. Dvěma góly k vítězství přispěl Šimon Jelínek a třemi body za branku a dvě asistence Lukáš Žálčík.

Chance liga - 32. kolo:

Frýdek-Místek - Přerov 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 39. Haas, 42. Hotěk, rozhodující sam. nájezd Dostálek - 35. L. Adámek, 36. T. Doležal. Rozhodčí: Cabák, Rapák - Hanzlík, Veselý. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1256.

Poruba - Sokolov 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 15. D. Krenželok, 21. Karafiát, 38. Vachovec, 60. T. Šoustal - 34. Vrhel, 54. Kverka. Rozhodčí: Kubičík, Skopal - Komínek, Kráľ. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 1564.

Jihlava - Vsetín 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 32. Pořízek - 28. Berzinš, 51. Klhůfek, 60. Hořanský. Rozhodčí: Jaroš, Valenta - Horažďovský, Kotlík. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1495.

Zlín - Prostějov 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
Branky: 26., 36. a 42. Kubiš, 7. J. Ondráček, 48. P. Mrázek, 53. Gazda - 39. Maruna. Rozhodčí: Koziol, Šudoma - Beneš, Blažek. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2497.

Pardubice B - Třebíč 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)
Branky: 11. T. Urban z tr. střílení, 55. Matýs - 4. Meluzín, 7. Psota, 14. D. Michálek, 23. Dočekal, 25. Bittner. Rozhodčí: Micka, Grygera - Kučera, Maňák. Vyloučení: 4:5, navíc Belluš (Pardubice B) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 685.

Šumperk - Litoměřice 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Branky: 11. a 50. Š. Jelínek, 14. D. Bartoš, 19. Průžek, 38. F. Eliáš, 59. Žálčík - 15. P. Svoboda, 39. O. Procházka, 50. Kuťák z tr. střílení. Rozhodčí: Jechoutek, T. Veselý - Kleprlík, Bezděk. Vyloučení: 4:7, navíc Jícha (Litoměřice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 1401.

Kolín - Slavia Praha 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Branky: 17. Martin Novák - 2. Žovinec, 24. E. Kulda, 43. Žejdl, 43. M. Simon, 52. J. Brož. Rozhodčí: Zavřel, Mejzlík - Thuma, Pěkný. Vyloučení: 6:7, navíc Matějček 5 min., Niko 5 min. a do konce utkání - D. Sklenář 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 1523.

1. Třebíč 52 28 6 3 15 143:118 99
2. Vsetín 52 31 1 2 18 156:120 97
3. Poruba 2011 52 23 9 5 15 167:138 92
4. Prostějov 52 25 4 8 15 155:141 91
5. Litoměřice 52 23 6 6 17 164:145 87
6. Zlín 52 21 6 5 20 140:128 80
7. Jihlava 52 22 4 6 20 132:144 80
8. Přerov 52 19 5 12 16 132:125 79