Vsetín padl v Litoměřicích, dotáhla se na něj Třebíč. Výhry Zlína a Slavie

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Hokejisté vedoucího Vsetína podlehli v 35. kole první ligy na ledě Litoměřic 0:3 a bodově se na ně dotáhla Třebíč, která doma zvítězila v derby celků z Vysočiny nad Jihlavou 3:1. Na třetí pozici klesla s dvoubodovou ztrátou po porážce v Kolíně 3:4 v prodloužení Poruba, která ale má jedno utkání k dobru.

Vsetín po sérii 11 vítězství prohrál druhý z posledních tří zápasů. Litoměřice dostal do vedení v čase 14:21 obránce Václav Veber. V 52. minutě zvýšil v přesilové hře další bek Jan Holý a 76 sekund před koncem dovršil skóre v oslabení při power play Valachů do prázdné branky Lukáš Válek. Brankář Tomáš Král udržel potřetí v sezoně čisté konto a Stadion potřetí za sebou vyhrál.

V Třebíči si derby s Jihlavou a páté vítězství Horácké Slavie za sebou nenechalo ujít 3619 diváků, kteří čekali na první branku až do času 42:42, kdy využil početní výhodu domácí Miroslav Holec. Ve 45. minutě sice odpověděl Radek Pořízek, ale vítězný gól dal 168 sekund před koncem z trestného střílení Matěj Psota. Za 81 sekund ještě zpečetil výhru při hře Dukly bez gólmana Martin Dočekal. Jihlava prohrála čtvrtý z posledních pěti duelů.

Poruba, která ve středu podlehla doma Třebíči 2:4, teprve podruhé v sezoně prohrála dvakrát za sebou. V Kolíně doháněla od 13. minuty ztrátu po brance beka Reného Piegla. V čase 24:38 vyrovnal Dominik Hrníčko a ve 34. minutě otočil stav v oslabení Tomáš Šoustal.

Po 20 sekundách závěrečné části zvýšil náskok Ostravanů v oslabení Tomáš Gřeš. Kozlové ale využili dvě přesilovky a díky brankám Kryštofa Langa a Jakuba Sklenáře si vynutili prodloužení, které po 86 sekundách rozhodl Kryštof Ouřada.

Čtvrtý Prostějov otočil zápas se Sokolovem a vyhrál 2:1. Baník dostal do vedení v 5. minutě Martin Osmík, ale v čase 53:25 vyrovnal Martin Ostřížek a v 58. minutě rozhodl Jakub Illéš.

Teprve druhou výhru v osmém utkání pod novým trenérem Milošem Říhou oslavil Zlín, který vyhrál v Přerově 4:3 v prodloužení. Po loňském sestupu z extraligy zůstává stále desátý. Tříbodové vítězství Berani ztratili 47 sekund před koncem třetí třetiny, kdy skóroval Antonín Pechanec. V čase 64:18 jim ale zajistil výhru Michal Gago.

Pátou výhru z posledních šesti zápasů oslavila pražská Slavia, která porazila poslední Šumperk 7:2 a na 11. místě se soupeři vzdálila na rozdíl pěti bodů. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci k tomu pomohl Lukáš Žejdl. Draci potřetí za sebou nebodovali.

Poslední Pardubice B vyhrály ve Frýdku-Místku 4:2 a zabraly po třech duelech bez bodů. Bylo to pro ně teprve třetí vítězství z uplynulých jedenácti utkání. Shodně gólem a asistencí k tomu pomohli Jan Hruška, Daniel Rákos a Tomáš Svoboda.

35. kolo první hokejové Chance ligy:

Slavia Praha - Šumperk 7:2 (1:0, 3:1, 3:1)
Branky: 29. a 44. Žejdl, 20. Mrňa, 21. Szathmáry, 28. Šmerha, 54. Kern, 60. Klikorka - 31. Průžek, 48. Matěj Svoboda. Rozhodčí: Hucl, Kosnar - Maňák, Kotlík. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 1305.

Frýdek-Místek - Pardubice B 2:4 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: 12. Kowalczyk, 52. A. Zeman - 1. Rákos, 41. Bukač, 47. J. Hruška, 60. T. Svoboda. Rozhodčí: Petružálek, Valenta - O. Veselý, Peluha. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. Diváci: 858.

Prostějov - Sokolov 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 54. Ostřížek, 58. Illéš - 5. Osmík. Rozhodčí: Zavřel, Jechoutek - Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 1100.

Litoměřice - Vsetín 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 15. Veber, 52. J. Holý, 59. Válek. Rozhodčí: Zubzanda, T. Veselý - Maštalíř, Pěkný. Vyloučení: 6:8, navíc Výtisk (Litoměřice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1710.

Kolín - Poruba 4:3 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 13. Piegl, 52. K. Lang, 57. J. Sklenář, 62. Ouřada - 25. Hrníčko, 34. T. Šoustal, 41. Gřeš. Rozhodčí: Čáp, Micka - Roischel, J. Dědek. Vyloučení: 6:8, navíc Aubrecht 5 min. a do konce utkání, Z. Král 5 min. - T. Voráček 5 min. a do konce utkání, Mlčák 5 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 801.

Přerov - Zlín 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 8. Jakub Svoboda, 25. Březina, 60. Pechanec - 14. Honejsek, 23. Köhler, 37. Heš, 65. Gago. Rozhodčí: Jaroš, Mejzlík - Bezděk, Kučera. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 2004.

Třebíč - Jihlava 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky: 43. Holec, 58. Psota z tr. střílení, 59. Dočekal - 45. Pořízek. Rozhodčí: Skopal, R. Svoboda - Horažďovský, Thuma. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3619.

1. Třebíč 52 28 6 3 15 143:118 99
2. Vsetín 52 31 1 2 18 156:120 97
3. Poruba 2011 52 23 9 5 15 167:138 92
4. Prostějov 52 25 4 8 15 155:141 91
5. Litoměřice 52 23 6 6 17 164:145 87
6. Zlín 52 21 6 5 20 140:128 80
7. Jihlava 52 22 4 6 20 132:144 80
8. Přerov 52 19 5 12 16 132:125 79