Olomouc oplatila Mostu předchozí porážky

0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

AKTUALIZOVÁNO - Ve 36. kole první hokejové ligy si Jihlava poradila s poslední Porubou. Olomouc veze na Hanou všechny body z Mostu, Ústí vyhrálo v Chrudimi a Chomutov ve Vrchlabí.

Benátky nad Jizerou - Havlíčkův Brod 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Hokejisté Benátek nad Jizerou porazili Havlíčkův Brod 2:0 a opustili předposlední místo v tabulce první ligy. O své výhře rozhodl nováček soutěže dvěma góly už v první třetině.

V sedmé minutě se nejprve v přesilovce trefil Kolmann a za dalších 89 sekund zvýšil po pohledné spolupráci s Duškem Procházka. Domácí tým předčil Rebely prakticky ve všech směrech, ale v dalším průběhu už se skóre nezměnilo.

Branky: 7. Kolmann, 8. Procházka.Rozhodčí: M. Fraňo - L. Podrazil, Žídek.
Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 431.

Havířov - Třebíč 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)

Vyrovnané utkání, v němž oba týmy spálily množství šancí, rozhodlo až prodloužení. V 62. minutě ukončil zápas obránce Novák, který dorazil do sítě Hamplovu střelu.

Čtrnáctá Třebíč na ledě desátého Havířova vedla po polovině utkání už 3:1, když Novákovu minelu potrestal Kundela, ale slibný náskok neudržela. Domácí dostal do hry dvě minuty před pauzou tvrdou ranou od modré Štefanka. Ve třetí třetině se snažil Havířov vyrovnat, což se povedlo v 54. minutě Kotáskovi, který dotlačil kotouč za Lvova záda.

Branky: 16. Maruna, 39. Štefanka, 54. Kotásek, 62. Novák - 8. Stejskal, 19. Flamík, 33. Kundela. Rozhodčí: Kočí - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 3:9, navíc Míča (Třebíč) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 626.

Dukla Jihlava - VOKD Poruba 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Hokejisté Jihlavy i ve vlažném tempu splnili proti Porubě roli favorita a poslední tým tabulky zdolali 3:1. Jedinou solidní akcí v první třetině byla přesilovková teč Bakuse, po níž šli domácí do vedení.

Pak Dukla promarnila 75 sekund dlouhou početní převahu pět na tři. Hubený náskok pojistili až v druhé části Man a lotyšský obránce Andersons, jenž skóroval poprvé v jihlavském dresu. Poruba snížila v přesilovce zásluhou Faltra, ale na zvrat neměla.

Branky: 7. Bakus, 25. Man, 29. Andersons - 35. Falter. Rozhodčí: Svoboda - Flégl, Šperl. Vyloučení 8:9. Využití 2:1. Diváci: 1530.

Chrudim - Ústí nad Labem 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Už deváté vítězství za sebou si připsali hokejisté Ústí nad Labem, kteří vyhráli na ledě Chrudimi 3:2. Domácí tým dlouho držel proti lídrovi tabulky ve hře brankář Němec. Ve 45. minutě se povedlo bojující Chrudimi vyrovnat zásluhou Jana Šedy, ale již za 13 sekund vstřelil vítězný gól Ústí Hanzl. Ihned po buly předvedl samostatnou akci a krásným blafákem rozhodl.

Branky: 13. Zohorna, 45. J. Šeda - 32. Klobouček, 42. Heřman, 45. Hanzl. Rozhodčí: Šír - Prchal, Padevět. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 1210.

Beroun - Kadaň 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Hokejisté Berouna absolvovali ve třetím utkání za sebou samostatné nájezdy, tentokrát zdolali Kadaň 2:1 a počtvrté v řadě bodovali. V zápase hraném téměř bez šancí měl od začátku více práce domácí brankář Altrichter, ale do vedení šli Medvědi.

Na začátku druhé třetiny skóroval po úniku blafákem Kupec, kterému ideálně nahrál do sóla Nedvěd. Hosté pak ovládali hru, ale na výborného Altrichtra vyzrál až Višňák v přesilové hře. Zápas dospěl do samostatných nájezdů, v nichž se zaskvěl náhradník v berounské brance Štelmach. Pochytal šest nájezdů kadaňských hráčů, zatímco v domácím týmu dvakrát uspěl Vlček.

Branky: 22. Kupec, rozhodující sam. nájezd Vlček - 32. Višňák. Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:4.

Most - Olomouc 4:5 (2:1, 1:3, 1:1)

Hokejistům Olomouce se povedlo oplatit Mostu předchozí dvě porážky v sezoně. Vyrovnaný souboj skončil stejně jako v minulých dvou případech rozdílem jediné branky. Obě mužstva se vystřídala ve vedení, přičemž ani jeden z celků nezískal více než jednogólový náskok. O prvním venkovním vítězství Hanáků od 5. listopadu rozhodl 55 sekund před koncem Smejkal.

Branky: 19. a 37. Zíma, 11. Machulda, 56. Hlubuček - 30. a 37. Brančík, 10. Davídek, 27. Čuřík, 60. Smejkal. Rozhodčí: Skoupý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 9:12, navíc Machulda - Bartoň oba 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 220.

Vrchlabí - Chomutov 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Hokejisté Chomutova se díky vítězství 3:1 posunuli na třetí místo v tabulce o tři body za druhé Vrchlabí. Hosté se dostali do vedení v 15. minutě, kdy Mikšovic po akci na jeden dotek skóroval do prázdné branky. Domácí se dočkali vyrovnání ve 47. minutě, Gengel překonal Lundella z bezprostřední blízkosti. Za 104 sekund rozhodl Jeslínek, který v závěru pokořil Štůralu ještě jednou.

Branky: 47. Gengel - 48. a 59. Jeslínek, 15. Mikšovic. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Palach. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 1841.

Kometa Brno - Hradec Králové 3:5 (2:3, 1:0, 0:2)

Po třech porážkách za sebou hokejisté Hradce Králové vybojovali cenné vítězství na ledě Komety Brno, které chyběly tři opory - Černý, Brabenec a Liščák. Hosté rozhodli zápas dvěma góly v poslední třetině. Vítězný gól vstřelil po sólu Volráb, v 45. minutě pak dovršil svůj hattrickem hrdina utkání Kadlec.

Branky: 10. Kostourek, 14. Klimt, 33. Polodna - 8., 20. a 45. Kadlec, 19. Roubík, 44. Volráb. Rozhodčí: Jeřábek - Machálek, Škach. Vyloučení: 5:8, navíc Lhotský (Brno) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5531.