Sedlák vládl v Chomutově

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

AKTUALIZOVÁNO - Kometa Brno vyhrála v Chomutově 5:4 na samostatné nájezdy 5:4, ale o výsledek se zásadním způsobem přičinil hlavně jeden hráč - děvetadvacetiletý útočník hostů Přemysl Sedlák. Už v 34. minutě oslavil hattrick a pak ještě svým nájezdem rozhodl zápas.

Olomouc - Havířov 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

Branky: 20. a 57. Smejkal, 43. a 45. Davídek, 29. Vyrubalík, 42. Slížek. Rozhodčí: Blecha - Novák, Klein. Vyloučení: 8:10. Využití: 4:0.
Diváci: 1000.

Olomouc předčila Havířov hlavně v přesilových hrách, když využila čtyři z osmi. V první třetině se nejdříve trefil Smejkal, v druhé zvýšil ranou od modré Vyrubalík a v třetí části se na havířovskou branku sesypala doslova kanonáda.

Nejdříve se trefil po Brančíkově nahrávce Slížek, pak projel přes půlku hřiště Žajgla a naservíroval Davídkovi puk před prázdnou brankou. Další přesilovku pak využil rovněž Davídek a gólovou tečkou bylo proměněné trestné střílení útočníka Filipa Smejkala, který si vychutnal brankáře Čecha.

Havlíčkův Brod - Beroun 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky: 12. a 60. Svoboda, 15. Holec.
Rozhodčí:
Jílek - Špringl, Arazimová. Vyloučení: 9:9, navíc Nedvěd (Beroun) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0.
Diváci: 1350.

Třebíč - Jihlava 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 16. Burian, 59. Zahradník, 60. Čech.
Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Skopal. Vyloučení: 7:8.
Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.
Diváci: 3150.

Tradiční derby Vysočiny vyznělo lépe pro hokejisty domácí Třebíče. Ty poslal do vedení v první třetině Burian a konečnou podobu výsledku dali při závěrečné jihlavské power play do prázdné branky Zahradník a Čech.
Havlíčkobrodští Rebelové vstoupili do nového roku úspěšně a i potřetí v sezoně porazili Beroun. Rozhodla už úvodní třetina, po níž domácí tým vývoj zápasu kontroloval a brankář Jaroslav Suchan vychytal další nulu.

Kadaň - Most 4:5 (0:1, 3:1, 1:3)

Branky:
21., 26. a 55. Boušek, 22. Gombár - 11., 58. a 60. Urban, 28. Hluchý, 59. Jan Bauer.
Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Matějček.
Vyloučení: 5:7, navíc Szakal - Nedrda oba 10 min. Využití: 2:0.
Diváci: 370.

Kadaň prohrála s Mostem, třebaže ještě v 58. minutě vedla 4:2. Poté však Urban po chybě brankáře Hanujaka snížil, autor tří domácích gólů Boušek netrefil ve vyložené šanci prázdnou branku a mostecký Jan Bauer vyrovnal. V 60. minutě pak Urban prostřelil Hanujaka mezi betony, dovršil hattrick a zajistil hostům vítězství 5:4.

Chomutov - Kometa Brno 4:5 po sam. nájezdech
(0:1, 1:3, 3:0 - 0:0)

Branky: 32. Hlinka, 48. Jeslínek, 56. Skořepa, 58. Jíra - 8., 23., 34. a rozhodující nájezd Sedlák, 21. Padělek.
Rozhodčí: Vampola - Rozlílek, Sichrovský.
Vyloučení:
6:7, navíc Brabenec (Brno) 10 min. Využití: 3:0.
Diváci: 2725.

Ani Chomutov v dalším duelu celků z popředí tabulky doma neuspěl, v dramatickém souboji s brněnskou Kometou prohrál 4:5 po samostatných nájezdech. Za hosty se třikrát trefil Přemysl Sedlák.
Hosté v první polovině zápasu dominovali a ujali se vedení 3:0. Z útlumu nedostalo domácí tým ani snížení v 32. minutě, protože Brno zanedlouho využilo hrubé chyby chomutovských zadáků a opět odskočilo na tříbrankový rozdíl.

Před poslední třetinou se zdálo být rozhodnuto, ale Chomutovu vycházely přesilovky, v nichž postupně snížil až na 3:4. Mocné vzepětí domácích pak v 58. minutě korunoval vyrovnáním Jíra. Prodloužení gól nepřineslo, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž své galapředstavení dokonal brněnský kanonýr Sedlák.

Ústí nad Labem - Vrchlabí 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 20. Krupka.
Rozhodčí: Souček - Beneš, Štolfa.
Vyloučení:
5:8. Bez využití.
Diváci: 5482.

Hokejisté Vrchlabí zaskočili v 37. kole první ligy vedoucí Ústí nad Labem a brankou Krupky z poslední sekundy první třetiny zvítězili 1:0. Ústí tak má v čele tabulky před Vrchlabím už jen tříbodový náskok.

Oba soupeři začali opatrně, šancí bylo minimum. V 8. minutě tečoval ústecký Pazourek puk těsně vedle Štůralovy branky, domácí brankář Orct si poradil se střelou Becka. Když už se diváci v závěru třetiny zvedali ze sedadel, poslal Krupka puk z ostrého úhlu na ústeckou branku a pomalá střela skončila sekundu před sirénou za Orctovými zády. Málokdo by si v tu chvíli pomyslel, že to byl vítězný gól.

Druhé dějství začalo v podstatně vyšším tempu. Aktivnější byli domácí, Vrchlabí hrozilo nebezpečnými brejky. Od 24. minuty zamklo Ústí soupeře před jeho brankou, střelu Skleničky vyrazil Štůrala betonem a Hovorkova teč mířila těsně vedle tyčky. V závěru třetiny nastřelil vrchlabský Pajič jen Orcta.
V třetí třetině se domácí dál marně snažili vyrovnat, nedokázali využít ani tři přesilovky. Protiútoky Vrchlabí byly stále nebezpečnější. V předposlední minutě sáhlo Ústí ke hře bez brankáře, ale šanci Dragouna zneškodnil Štůrala a Vrchlabí cenné vítězství ubránilo.

Hradec Králové - Benátky nad Jizerou 3:4
(2:1, 0:2, 1:1)
Branky: 13. Moskal, 18. Volráb, 54. Kubišta - 1. Skořepa, 24. Konečný, 28. Nevyhoštěný, 60. Dušek.
Rozhodčí: Trombík - Barteček, Koliba.
Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0.
Diváci: 1541.

Královéhradeckým hokejistům domácí zápas s Benátkami vůbec nevyšel. V utkání sice vedli 2:1 a poté ještě dokázali srovnat na 3:3, ale po brance Duška z poslední minuty prohráli 3:4.

Poruba - Chrudim 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 26. Zadina, 35. Semorád, 59. M. Šeda.
Rozhodčí: Kočí - R. Vengřín, Poruba.
Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1.