10. ledna 2009 • 20:18

Ústí zvýšilo svůj náskok

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Hokejisté Ústí nad Labem porazili v sobotním utkání 40. kola 3:1 Beroun a zvýšili své vedení v tabulce první ligy už na devět bodů. Druhé Vrchlabí totiž utrpělo debakl 0:6 v Olomouci.

Na rozdíl bodu se mu tak přiblížila druhá Kometa, jež zvítězila 5:3 v Třebíči.

První gól Ústí vstřelil v 6. minutě po dorážce uzdravený kapitán Čaloun. V 15. minutě vedli domácí o dvě branky po krásné individuální akci Kloboučka. Ten projel do třetiny Berouna, objel jednoho obránce, a ač byl tísněn druhým, zasunul jednou rukou puk podél Altrichtra.

V 23. minutě snížil nekrytý berounský Vlček. Ústecké hokejisty branka vyburcovala, ale Altrichter pochytal během čtyř minut dvanáct střel. Skóre se změnilo až v 36. minutě, kdy domácí mladík Hanzl zužitkoval pěknou kombinaci celého útoku. Do třetí třetiny nastoupil do berounské branky Štelmach a udržel do konce zápasu čisté konto.

Vrchlabí utrpělo v Olomouci nejtěžší porážku v sezoně. Domácí šli do vedení už v 8. sekundě, kdy se z křídla trefil Ministr. Domácí rychlá branka povzbudila a v 12. minutě navýšil jejich vedení Šmejkal. V druhé třetině Olomouc pokračovala v tlaku a z přesilovky zvýšil od modré Kříž.

Čtvrtou brankou Pašky pak Olomouc donutila ke střídání brankáře Vrchlabí Štůralu, kterého nahradil Ševčík. V třetí třetině pak ještě neproměnil Ministr trestné střílení, ale spolu s Brančíkem se trefil ze hry a stanovil konečné skóre utkání 6:0.

V souboji zachraňující se Třebíče s favorizovanou Kometou se domácí drželi do poloviny závěrečného dějství, kdy dal vítěznou branku Komety Polodna. Pojistku v podobě páté branky pak přidal chvíli před koncem Houdek.

Trenérský návrat na lavičku Dukly Jihlava se vydařil bývalému kouči mistrů světa Josefu Augustovi. Havlíčkobrodský odchovanec se představil na lavičce Dukly právě v duelu na ledě regionálního rivala a jeho svěřenci ho potěšili výhrou 4:0. První třetinu v Havlíčkově Brodu vyhráli hosté 3:0 a pak už výsledek s přehledem kontrolovali.

Pozici mezi prvními čtyřmi týmy tabulky si drží Chomutov, jenž zdolal hladce 6:2 Most. Úvodní aktivitu zúročili domácí v 7. minutě, kdy brankář Sáblík jen vyrazil puk k volnému Skořepovi, pro kterého nebyl problém otevřít skóre. Skořepa byl ve správný čas na správném místě i o tři minuty později a zvýšil na 2:0.

Pak se Sáblík rozchytal a dlouho živil mostecké naděje na dobrý výsledek, zvlášť když v 35. minutě z úhlu snížil Tvrdek. Domácí ale brzy poté střeleckou smůlu protrhli a mezi 39. a 49. minutou brankami Trefného, Jíry, Mikšovice a Bombice rozhodli o svém vítězství.

Kadaň začala duel s Chrudimí lépe a v 8. minutě se ujala vedení díky Kadlecovi, jenž po úniku bekhendem překonal gólmana Němce. V 13. minutě hosté vyrovnali, poté co Valko dělovkou z hranice kruhů prostřelil Přikryla. V 21. minutě kadaňský Szakal nastřelil tyčku, šest minut nato se ale dostali do vedení hosté. Přikrylovu chybu potrestal Martinec.

Szakal se nicméně dočkal v 34. minutě a vyrovnal střelou od modré v přesilové hře pět na tři. Vítězný gól vstřelil pět necelých pět minut po druhé pauze Zadina, jenž lehkou střelou překonal nejistého brankáře Přikryla.
Hradec Králové přetrhl šňůru neúspěchů na domácím ledě. Po první třetině vedl nad Havířovem 4:0, a když v 23. minutě zkompletoval hattrick Koudelka, nebylo prakticky o co hrát.

Poslední Poruba si po měsíčním půstu připsala tříbodový zisk, dočkala se proti nováčkovi z Benátek nad Jizerou. Domácí vedli už v druhé minutě po brankách Ovšáka a Domiana. V druhé třetině vstřelil jedinou branku Benátek Konečný, a když další dvě přidali domácí Červenka a opět Domian, svítilo na časomíře 4:1. Tento stav vydržel až do konce zápasu.

40. kolo první hokejové ligy:

Hradec Králové - Havířov 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)
Branky: 2., 7. a 23. Koudelka, 11. Fořt, 18. Roubík. Rozhodčí: Skoupý - Chocholouš, Klain. Vyloučení: 4:6, navíc Zápotočný 10 min. - Síkora 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1257.

Olomouc - Vrchlabí 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky: 1. a 53. Ministr, 12. Smejkal, 25. Kříž, 37. Paška, 47. Brančík. Rozhodčí: Hrubý - Špringl, Arazimová. Vyloučení: 7:9, navíc Ondrušek - Wagenhoffer, Matějíček všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 950.

Kadaň - Chrudim 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 8. Kadlec, 34. Szakal - 13. Valko, 27. Martinec, 45. Zadina. Rozhodčí: Ondřej - Jílek, Jindra. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:1. Diváci: 230.

Chomutov - Most 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
Branky: 7. a 10. Skořepa, 39. Trefný, 45. Jíra, 47. Mikšovic, 49. Bombic - 35. Tvrdek, 50. Salač. Rozhodčí: Souček - Flégl, Šperl. Vyloučení: 4:10, navít Trefný 5 min. a do konce utkání - Jakub Bauer 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1323.

Poruba - Benátky nad Jizerou 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Branky: 2. a 27. Domian, 1. Ovšák, 26. Červenka - 23. Konečný. Rozhodčí: Blecha - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 5:5, navíc Tesařík - Cunik oba 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 633.

Ústí nad Labem - Beroun 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 6. Čaloun, 15. Klobouček, 36. Hanzl - 23. Vlček. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2142.

Havlíčkův Brod - Jihlava 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky: 8. Říha, 13. Hodek, 17. Hanzal, 32. Rytnauer. Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 5:11, navíc Holec (Havl. Brod) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2700.

Třebíč - Kometa Brno 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Branky: 16. Sojčík, 40. Obdržálek, 50. Stejskal - 13. a 45. Brabenec, 27. a 51. Polodna, 57. Houdek. Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 6:8, navíc Morava (Brno) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3850.