Beroun v první lize po pěti zápasech vyhrál

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Hokejisté Berouna se v první lize vymanili z výsledkové krize. Ve 20. kole totiž porazili 4:2 Znojmo a ukončili pětizápasovou sérii, během níž získali jediný bod.

V Berouně se hrálo ve svižném tempu a oba celky si vypracovaly dostatek šancí. Domácí v utkání dvakrát vedli, ale Znojmu se pokaždé podařilo vyrovnat. Rozhodující třetí gól vstřelili Berounští minutu a půl před koncem zápasu, kdy se trefil Švagrovský. Konečnou podobu výsledku dal poté do prázdné branky Kupec.

V čele soutěže je stále Ústí nad Labem, které se dnes na vítězství nad Táborem nadřelo. Domácí sice vedli od desáté minuty díky Šagátovi, Jihočechům se ale podařilo skóre otočit. Těsně před první přestávkou vyrovnal Nedorost a ve 22. minutě skóroval v oslabení Červený. Domácí vyrovnali ve 48. minutě a pět minut nato při přesilovce rozhodl o výhře 3:2 Heřman.

Hokejisty Olomouce nezlomilo v duelu s Chrudimí ani rychlé soupeřovo vedení 2:0. Domácím se však podařilo v závěru první třetiny snížit, ve 32. minutě vyrovnal Bartoň a obrat dokonal v úvodu závěrečného dějství střelou z úhlu Polodna. Chrudimi se ještě podařilo srovnat, v prodloužení však rozhodl o vítězství Olomouce Ministr.

Souboj celků ze dna tabulky zvládl lépe Šumperk, který na domácím ledě porazil poslední Kadaň 4:2. Na 14. místě tak soupeři odskočil o čtyři body.

20. kolo první hokejové ligy:

Benátky nad Jizerou - Havlíčkův Brod 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 1. Kazatel, 8. Pabiška, 63. Mrkvička - 7. Vyhlídal, 55. Svoboda. Rozhodčí: Florian - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 0:1 Diváci: 404.

Olomouc - Chrudim 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 20. Černý, 32. Bartoň, 43. Polodna, 65. Ministr - 8. Radil, 11. Evan, 60. Martinec. Rozhodčí: Lacina - Zavřel, M. Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. Diváci: 1600.

Ústí nad Labem - Tábor 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 10. Šagát, 48. Sklenička, 53. Heřman - 20. D. Nedorost, 22. Červený. Rozhodčí: Ondřej - Flegl, Šperl. Vyloučení: 7:8, navíc Štrba (Tábor) 10 min. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 2268.

Beroun - Znojmo 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky: 9. Bolf, 43. Luňák, 59. Švagrovský, 60. Kupec - 31. Havlík, 56. Morava. Rozhodčí: Klimecký - Dančišin, Matějíček. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 450.

Havířov - Jihlava 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 3. Zeliska, 12. Jindřich, 22. Seman - 11. a 38. Bakus. Rozhodčí: Jílek - Novák, Kašík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 1196.

Vrchlabí - Chomutov 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 21. Tvrdek, 36. Urban - 2. Jíra, 39. Mikšovič, 48. Skořepa. Rozhodčí: Zubzanda - Štofa, Arazimová. Vyloučení 6:5. Bez využití. Diváci: 1452.

Hradec Králové - Třebíč 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 22. Koudelka, 29. Berger, 35. Kadlec, 48. Budínský - 41. Laš. Rozhodčí: Petružálek - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 5:7, navíc Káňa (Třebíč) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 1547.

Šumperk - Kadaň 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 16. T. Sedlák, 17. Chatrnúch, 22. Orsava, 59. Z. Sedlák - 23. Ťupa, 48 Zucker. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 1500.