25. kolo první ligy: Ústí utrpělo debakl v Benátkách

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Hokejisté Ústí nad Labem museli v 25. kole první ligy skousnout nejtěžší porážku v sezoně. Vedoucí tým tabulky utrpěl debakl 0:5 v Benátkách nad Jizerou a zaznamenal druhou prohru za sebou. Ve středu Lvi podlehli doma Znojmu v prodloužení.

Severočeši dvakrát inkasovali už v první třetině od Kopice a Pabišky. Když v prostřední dvacetiminutovce zvýšili na 5:0 Vařecha a dvakrát skórující Skořepa, hostující brankář Salfický se nechal vystřídat. V dalším průběhu se už skóre nezměnilo a Benátky získaly cennou a nečekaně vysokou výhru.

Ústí i přes porážku vede tabulku o čtyři body před Chomutovem, jenž má ovšem ještě utkání k dobru. Severočeský rival lídra dnes zaznamenal nejvýraznější vítězství v sezoně poté, co deklasoval 8:2 nedávného ústeckého přemožitele Znojmo. Dvakrát se v dresu vítězů trefili Duda a Milan Procházka, jenž přidal ještě dvě asistence.

Třetí zůstala Olomouc, i když prohrála 2:4 na ledě předposlední Kadaně. Hrdinou utkání Třebíč - Beroun byl domácí útočník Zahradník, který při vítězství 6:2 zaznamenal hattrick.

Při domácí premiéře trenérského dua Roman Mejzlík - Patrik Augusta bodovala popáté za sebou Jihlava. Duklu v duelu s Chrudimí poslal do vedení dvě minuty před koncem první třetiny Pitule, posila z extraligové Plzně. Vyrovnání přišlo 24 sekund před koncem druhé části, poté co si puk nešťastně do vlastní branky srazil Ficenc.

Když nepadla rozhodující branka ani v prodloužení, došlo na samostatné nájezdy, v kterých byla úspěšnější Dukla. Rozhodující nájezd proměnil Chvátal, jenž se do sestavy Jihlavanů vrátil po vleklém zranění kolena.

25. kolo první hokejové ligy:

Chomutov - Znojmo 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)
Branky: 3. a 48. Duda, 18. a 27. Procházka, 25. Skořepa, 34. Hašek, 37. Jeslínek, 52. Jíra - 22. Hradecký, 44. Plášek. Rozhodčí: Smítka - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1581.

Kadaň - Olomouc 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 6. a 60. Boušek, 42. Prošek, 51. Charousek - 16. Tomajko, 25. Mikšan. Rozhodčí: Blecha - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 230.

Jihlava - Chrudim 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 18. Pitule, rozhodující sam. nájezd Chvátal - 40. Šeda. Rozhodčí: Vampola - Reich, Skopal. Vyloučení: 7:5. Bez využtí. Diváci: 1606.

Šumperk - Havířov 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 24. Seman, 29. Šedivý, 58. Fořt, 60. Sikora. Rozhodčí: Jílek - Kalvoda, Zounar. Vyloučení: 6:8. Bez využití. V oslabení: 0:1.

Havlíčkův Brod - Tábor 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 9. Třetina, 27. Hafenrichter, 28. Česnek - 47. Šperger. Rozhodčí: Florian - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 1000.

Třebíč - Beroun 6:2 (0:1, 3:1, 3:0)
Branky: 29., 56. a 59. Zahradník, 22. Káňa, 26. Laš, 51. Sedláček - 2. Žalčík, 27. Švagrovský. Rozhodčí: Horák - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1560.

Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Branky: 21. s 30. Skořepa, 2. Kopic, 7. Pabiška, 33. Vařecha. Rozhodčí: Trombík - Kašík, Rychlý. Vyloučení 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 387.