19. prosince 2009 • 20:42

Hokejisté Ústí deklasovali Tábor dvanácti góly

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Hokejisté Ústí nad Labem se v 32. kole postarali o nejvýraznější výsledek sezony první hokejové ligy. Suverénní lídři soutěže deklasovali 12:1 Tábor a zvýšili svůj náskok v tabulce před Chomutovem, jenž dnes ztratil body v Benátkách.

První gól utkání v Ústí vstřelil už v 19. sekundě čtyřicetiletý Janků, který se blýskl hattrickem. Branky zaznamenali také jeho kolegové Pazourek a Alinč, kteří s ním tvoří nejstarší útok v lize, neboť je této trojici dohromady 113 let. Bratrský hattrick si připsali také sourozenci Pšurní, dvakrát skóroval Michal, jednou Roman.

Už třináctibodovou ztrátu na Ústí má Chomutov, jenž prohrál 2:3 v prodloužení v Benátkách nad Jizerou. Domácí si připsali ze souboje s favoritem dva body díky dvěma vstřeleným gólům v oslabení. Nejprve se takto prosadil ve 23. minutě Urban.

Hosté sice ještě ve druhé třetině otočili skóre zásluhou Dudy a Kůse, jenže šest minut před koncem třetí části si opět nedali pozor při vlastní přesilovce a vyrovnal Bárta. Jednatřicet sekund před koncem prodloužení rozhodl o druhém bodu pro Benátky Krupka.

Nejhorší výsledek na domácím ledě si připsali hokejisté Dukly proti Znojmu. Jihlavané prospali začátek utkání a už po čtyřech minutách prohrávali 0:3. To bylo moc i na gólmana Bendu, který místo mezi třemi tyčemi přepustil Řehořovi.

I v dalších minutách měli Orli více ze hry a dokázali to potvrdit i dalšími brankami v jihlavské síti. Až za stavu 0:5 dokázal snížit osm minut před koncem Mareš. Jihlava nebodovala poprvé po třech utkáních, naopak Znojmo vyhrálo potřetí v řadě.

V nepříliš záživném utkání proti Havlíčkovu Brodu využila Olomouc jednu z mála šancí, když se ve 29. minutě odrazil puk k Ministrovi a ten prostřelil Jarinu. Hosté měli jen několik náznaků příležitostí, ale domácí brankář je v poklidu kryl.

Domácí měli ve třetí třetině šance na potvrzení vedení, ale Brančík ani Zbořil je neproměnili. Olomouc se tak musela strachovat při závěrečné přesilovce hostí, ale power play soupeře přestála.

Havlíčkův Brod se snažil do utkání s Vrchlabím vstoupit nátlakovou hrou, což se hostům dařilo eliminovat. Přesto se domácí ujali v 6. minutě vedení, když rozhodčí uznal spornou branku Endála. Ve zbytku úvodní třetiny se už ani jeden tým neprosadil.

Druhá část se povedla o něco více Vrchlabí, které dokázalo dvakrát skórovat a nakonec i otočit skóre na 2:3. V závěrečném dějství však zvrátili vývoj na svou stranu domácí, kteří si díky brankám Holce a Třetiny zajistili vítězství 4:3.

Berounští hokejisté vstoupili do utkání s Hradcem Králové velmi dobře, ale po několika šancích chybovali ve vlastní přesilovce a hostující kapitán Roubík proměnil únik ve vedoucí branku.

V druhé části Beroun zvýšil obrátky, vyrovnal v přesilovce díky Divišovi, ale hlavní osobností byl gólman Cikánek, který zlikvidoval několik jasných šancí hostí.

V poslední části Medvědi svého soupeře jasně přebruslili a otočili vývoj zápasu. Nejprve se po skvělé akci Bessera do prázdné branky trefil Růžička, za chvíli po krásné přihrávce Švagrovského využil přesilovku Vlček a akci na jeden dotek přesně zakončil v 54. minutě Diviš. Poslední branku přidal po úniku obránce Malý, který prostřelil Luňáka mezi betony.

Havířov mohl soupeři ze Šumperku v případě výhry odskočit, ale po domácí porážce 4:5 je opět o něco blíž poslední příčce. Dnes za to mohla hlavně nekoncentrovanost domácích, kteří třikrát inkasovali krátce poté, co sami skórovali.

Hosté udeřili již po patnácti sekundách zásluhou Přeučila, za domácí srovnal Fořt. A poté již hosté odpovídali do jedné minuty. Na vedoucí branku Červenky reagoval vzápětí Hulva, na branku Šedivého odpověděl po chvilce Mihalík, a jelikož se pak trefil ještě Rimmel, domácí po dvou třetinách prohrávali.

Třetí dějství začali Panteři výborně a druhou přesilovku využil Fořt. Jenže ani tentokrát se domácí neradovali ani minutu a vedení zařídil hostům také druhou brankou Hulva. Ve zbytku třetí třetiny již domácí recept na Hyláka nenašli.

V první třetině utkání Chrudim - Třebíč jasně dominovali domácí, ale veškerá snaha o vstřelení branky končila u dobře chytajícího Lva. Překonat ho se podařilo až ve 20. minutě mladíkovi Radilovi, který byl dostatečně důrazný ve skrumáži před hostující brankou. Hned v první minutě druhé třetiny se však podařilo Třebíčským vyrovnat díky Rodovi, což jim vlilo krev do žil.

Chrudim se trápila a do kabin odcházela za stavu 1:4, poté co se ještě prosadili třebíčští Čech a dvakrát Burian. Ve třetí části vykřesal jiskřičku domácí naděje Rákos, pozorně bránící hosté však další drama nedovolili.

32. kolo první hokejové ligy:

Chrudim - Třebíč 2:4 (1:0, 0:4, 1:0)

Branky: 20. Radil, 49. Rákos - 38. a 40. Burian, 21. Rod, 31. Čech. Rozhodčí: Kubičík - Jakub Svoboda, Dřínovský. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 360.

Havířov - Šumperk 4:5 (2:2, 1:2, 1:1)
Branky: 10. a 44. Fořt, 16. Červenka, 27. Šedivý - 16. a 44. Hulva, 1. Přeučil, 28. Mihalík, 33. Rimmel. Rozhodčí: Ondřej - Flegl, Šperl. Vyloučení: 4:11, navíc Šedivý - Antonovič oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 537.

Beroun - Hradec Králové 5:1 (0:1, 1:0, 4:0)
Branky: 33. a 54. Diviš, 46. Růžička, 49. Vlček, 60. Malý - 4. Roubík. Rozhodčí: Skoupý. Vyloučení: 7:8, navíc Hrdel (Beroun) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 500.

Havlíčkův Brod - Vrchlabí 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)
Branky: 6. Endál, 29. Havel, 48. Holec, 52. Třetina - 27. Gengel, 32. Klimt, 33. Matějíček. Rozhodčí: Florian - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 4:5, navíc Soldán 10 min., Svoboda 5 min. a do konce utkání - Bendík 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 700.

Jihlava - Znojmo 1:5 (0:4, 0:1, 1:0)
Branky: 52. Mareš - 1. Štrach, 3. Barus, 4. Beroun, 20. Meidl, 26. Štrach. Rozhodčí: Horák - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Diváci: 1622.

Benátky nad Jizerou - Chomutov 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 23. Urban, 54. Bárta, 65. Krupka - 32. Duda, 39. Kůs. Rozhodčí: Vampola - M. Svoboda, Arazimová. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 293.

Ústí nad Labem - Tábor 12:1 (2:1, 4:0, 6:0)
Branky: 1., 25. a 47. Janků , 34. a 50. M. Pšurný, 13. Pazourek, 26. Kříž, 28. Zeman, 47. Mikulík, 57. Vobořil, 57. R. Pšurný, 58. Alinč - 11. Šperger. Rozhodčí: Úlehla - Prchal, Padevět. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 1983.

Olomouc - Kadaň 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 29. Ministr. Rozhodčí: Hrubý - Kájinek, Podrazil. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 500.