Tipsport Cup: Ústí n.L. porazilo Kladno 5:0

Autor: ctk
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

AKTUALIZOVÁNO. Hokejisté Kladna prohráli ve svém závěrečném vystoupení v Tipsport Cupu na ledě prvoligového Ústí nad Labem 0:5 a ztratili šanci na postup do semifinále.

Hokejisté Kladna prohráli ve svém závěrečném vystoupení ve skupině A Tipsport Cupu na ledě prvoligového Ústí nad Labem vysoko 0:5 a ztratili šanci na postup do semifinále. Slovan si připsal na závěr poprvé plný bodový zisk, ale šanci na postup už neměl.

Ústí po pondělní výhře v prodloužení na ledě Litvínova přehrálo Kladno větším nasazením a dařily se mu přesilovky. První využil ve 14. minutě Pojkar, který střelou od modré čáry prostřelil Orcta. Sedm minut po přestávce zužitkoval další početní převahu po chybě kladenského brankáře Sklenička. O pět minut později se prosadil po rychlém útoku Čaloun.

V 53. minutě využili domácí třetí přesilovku zásluhou Kloze a za pouhých 24 vteřin uzavřel skóre zápasu svým druhým gólem Sklenička. Ve třetí třetině se snažili hosté snížit, ale brankář Salfický byl neprůstřelný.

Hokejisté Litvínova prohráli na ledě prvoligového Chomutova 0:3 a zkomplikovali si situaci v boji o postup do semifinále ze skupiny A.

Na vedoucí Karlovy Vary ztrácejí dva body. Přestože je Litvínov poslední, může si posun do play off v případě výhry v základní hrací době ve středu právě na ledě Energie zajistit. Rozhodne tak poslední zápas skupiny.

Chomutov nastoupil i se svou posilou Miroslavem Hlinkou, Litvínov naopak šetřil kapitána Roberta Reichla. Domácí otevřeli skóre v 10. minutě v dvojnásobné přesilovce díky Ťupovi, ale další šance jim zmařil výborný Franěk v litvínovské brance.

Kapituloval až na začátku poslední třetiny, kdy přes něj ve 42. minutě protlačil puk do branky Domin, a ve 47. minutě po pohledné samostatné akci Charouska.

V závěru tempo opadlo, hostům po pondělním utkání docházely síly, a tak domácí v pohodě kontrolovali hru.

Výsledky:

Ústí nad Labem - Geus Okna Kladno 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)

Branky: 27. a 36. Sklenička, 14. Pojkar, 32. Čaloun, 35. Kloz. Rozhodčí: Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:5. Využití: 3:0. Diváci: 983.

KLH Chomutov - Litvínov 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 10. Ťupa, 42. Domin, 47. Charousek. Rozhodčí: Jebavý - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 9:7, navíc Révay (Chomutov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1400.

Tabulka - skupina A:

1. Karlovy Vary 3 1 1 1 0 8:5 6
2. Chomutov 4 2 0 0 2 8:6 6
3. Ústí nad Labem 4 1 1 1 1 12:11 6
4. Kladno 4 1 1 0 2 7:14 5
5. Litvínov 3 1 0 1 1 10:9 4

Hokejisté Znojma postoupili do semifinále Tipsport Cupu. V dnešním utkání 5. kola zdolali doma Plzeň 2:1 a s plným počtem devíti bodů ze tří zápasů už mají jisté první místo ve skupině B.

Orlům k tomu pomohla porážka Slavie na ledě prvoligového Vrchlabí, Pražané tak Znojmo neohrozí ani v případě čtvrteční domácí výhry ve vzájemném zápase.

Plzeň sice vedla od 8. minuty, kdy se po Vlasákově přihrávce prosadil Kubica, ale Znojmo díky dvěma trefám Kuchaczyka v druhé třetině otočilo výsledek.

Nejdříve překonal gólmana Altrichtra v 23. minutě a za jedenáct minut se prosadil i v přesilovce. V dalším průběhu už se na stavu nic nezměnilo.

Hokejisté pražské Slavie prohráli na ledě prvoligového Vrchlabí 0:3 a ztratili šanci na postup do semifinále, přestože je ještě čeká ve čtvrtek v O2 Areně zápas se Znojmem.

Právě Orli si po zaváhání úřadujícího českého mistra zajistili postup díky výhře nad Plzní už dnes. Vrchlabí se rozloučilo s letním pohárem prvním bodovým ziskem.

Po bezbrankové úvodní třetině překonal slávistického gólmana Furcha po 34 vteřinách druhého dějství Gajovský, potom zvýšili na už na tříbrankový náskok Knebl a Rod.

Za 29 sekund sice snížil Petr Jelínek a ve 44. minutě upravil v přesilovce Červenka na 2:3, ale přes další šance už Slavia manko nesmazala.

Výsledek:
Znojemští Orli - Lasselsberger Plzeň 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 23. a 34. Kucharczyk - 8. Kubica. Rozhodčí: Hradil - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 1022.

Vrchlabí - Slavia Praha 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky: 21. Gajovský, 25. Knebl, 29. Rod - 30. P. Jelínek, 44. Červenka. Rozhodčí: Jeřábek - Křížek, Prchal. Vyloučení: 8:6, navíc Beránek (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1511.

Tabulka - skupina C:

1. Znojmo 3 2 0 0 0 7:4 9
2. České Budějovice 3 2 0 0 1 11:4 6
3. Slavia Praha 3 1 0 0 2 8:9 3
4. Plzeň 3 1 0 0 2 8:8 3
5. Vrchlabí 4 1 0 0 3 7:16 3

Hokejisté Mladé Boleslavi nezaváhali ani ve svém posledním vystoupení ve skupině C Tipsport Cupu a po domácí výhře 5:2 nad Pardubicemi si s plným bodovým ziskem zajistili postup do semifinále.

Poražený Moeller, který měl naději jen v případě výhry v základní hrací době, své loňské vítězství v letním poháru neobhájí.

Na přesilovkový gól Koukala z páté minuty odpověděl dvě minuty před první pauzou rovněž v početní výhodě Boháč, ale v polovině zápasu vrátil Pardubicím vedení Pivko, který využil dokonce dvojnásobnou přesilovku.

Domácí však nepříznivý výsledek nakopl a v poslední třetině vývoj zápasu dokonale otočili.

Nejprve vyrovnal ve 45. minutě Čech a obrat zařídil o tři minuty později Nouza. Do dvougólového náskoku se domácí dostali v 52. minutě, kdy využil zmatku před Růžičkou skórující Sýkora. V poslední minutě dal výsledku definitivní podobu přesnou střelou Tomas.

Skupina C:

BK Mladá Boleslav - Moeller Pardubice 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)
Branky: 19. Boháč, 45. M. Čech, 48. Nouza, 52. Sýkora, 60. Tomas - 5. Koukal, 31. Pivko. Rozhodčí: Pešina - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 11:10, navíc Štrba - Snopek oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 1824.

1. Mladá Boleslav 4 4 0 0 0 16:5 12
2. Sparta Praha 4 2 0 0 2 10:8 6
3. Pardubice 4 2 0 0 2 11:10 6
4. Liberec 3 1 0 0 2 5:8 3
5. Hradec Králové 3 0 0 0 3 5:16 0