Hyka je ve formě! Pomohl k výhře nad Barysem, čeští brankáři prohráli

Autor: ČTK, adl
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Útočník Tomáš Hyka asistoval u vítězné branky hokejistů Čeljabinsku, kteří v KHL porazili domácí Barys Nur-Sultan 3:2 a ukončili jeho sérii čtyř vítězství. V posledních čtyřech zápasech nasbíral Hyka sedm kanadských bodů a je druhým nejproduktivnějším českým hráčem v soutěži za hvězdou Dynama Moskva Dmitrijem Jaškinem.

Hyka v 35. minutě přihrál na gól Vitaliji Kravcovovi, který v přestřelce, během níž padly za minutu a půl tři branky, zajistil hostům vedení 3:1. V 49 zápasech nasbíral český útočník 11 gólů a 25 asistencí.

Poraženi odcházeli z úterních zápasů čeští brankáři. Jakub Kovář z Jekatěrinburgu inkasoval čtyři góly z 32 střel a jeho tým podlehl 3:5 Magnitogorsku, který vyhrál popáté za sebou. Marek Langhamer kryl 27 střel a nestačil jen na dva pokusy hokejistů Ufy, kteří přesto v Chabarovsku zvítězili 2:1. Hrdinou zápasu byl gólman hostů Juha Metsola, který pochytal 45 střel.