Skvělý Štěpánek vychytal první nulu v KHL!

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Český reprezentační brankář Jakub Štěpánek vychytal své první čisté konto v dresu Petrohradu. Bývalý vítkovický gólman neinkasoval v dnešním utkání KHL proti Chanty Mansijsku, které svěřenci trenéra Václava Sýkory vyhráli hladce 3:0.

Druhý český gólman v soutěži Dominik Hašek se radoval se Spartakem Moskva z dramatického vítězství 3:2 nad Astanou.

Pětačtyřicetiletá legenda do zápasu nastoupila od druhé třetiny za stavu 0:1. První část odchytal jeho náhradník Jachin a dostal jeden gól, na němž se asistencí podílel Jiří Novotný.

Také Hašek jednou inkasoval, ovšem jeho spoluhráči výsledek v závěru otočili. V čase 58:48 vyrovnal Žukov a deset sekund před sirénou rozhodl o výhře pro tým, který místo nemocného Igora Pavlova poprvé vedl generální manažer Andrej Jakovenko, slovenský útočník Juraj Mikúš.

Ten se přitom teprve v úterý vrátil do Spartaku po dvou měsících z Rigy.

V zápase Čerepovce s Omskem vyšly naprázdno ofenzivní hvězdy Avangardu Jaromír Jágr, Roman Červenka, zato se prosadili Češi v domácím dresu.

Vítězný druhý gól vstřelil ve 44. minutě v přesilovce Josef Straka po přihrávce obránce Ondřeje Němce, role si pak spoluhráči prohodili v 50. minutě při třetím gólu. Severstal vyhrál 3:1, jediný gól hostů vstřelil ze samostatného nájezdu Alexandr Popov.