11. září 2008 • 13:16

Boj o Ligu mistrů začíná v Norimberku

Autor:
Reklama
Milan Hnilička je nejlépe placeným hráčem extraligy
TOP VIDEA
TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka
Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kvalifikací o poslední volné místo v základních skupinách odstartuje nově vzniklá hokejová Liga mistrů. V Norimberku se o něj od pátku do neděle utkají domácí týmu Sinupret Ice Tigers, Bern a Košice.Úspěšný klub se zařadí do skupiny B ke švédskému šampionovi HV 71 z Jönköpingu a finskému vicemistrovi Blues Espoo. Hlavní soutěž i za účasti českých zástupců pražské Slavie a Mountfieldu České Budějovice začne ve středu 8. října.

V Norimberku ale bude mít český hokej také své zastoupení. V kádru Košic jsou útočník Jan Kopecký a obránci Jaroslav Špelda, Petr Mocek a speciálně pro úvod sezony a kvalifikaci posílil slovenského vicemistra Radek Philipp, který po turnaji v klubu končí a bude se chystat na své angažmá ve švédské Lulee.

Kvalifikace Ligy mistrů

Pátek 12. září:
19:30 Norimberk Sinupret Ice Tigers - SC Bern.

Sobota 13. září:
18:30 SC Bern - HC Košice.

Neděle 14. září:
18:30 HC Košice - Norimberk Sinupret Ice Tigers.


Na širší soupisce pro Ligu mistrů má dva Čechy i Bern, protože pro případ zranění rozšířil svůj kádr o čtyři hráče druholigového švýcarského Young Sprinters Neuchatel včetně Radka Dlouhého a Pavla Vostřáka.

Soupiska se však musí zúžit pro turnaj na dvacet hráčů v poli a dostanou tak přednost hráči stálého kádru vítěze základní části švýcarské nejvyšší soutěže. V Norimberku působí i dva čeští rodáci Martin Ančička a Petr Fical, kteří však už mají německé občanství a hrají i za reprezentaci.

Právě švýcarský celek by byl pro hlavní soutěž oživením z pohledu diváckého zájmu, protože už několik let vládne žebříčku jednotlivých evropských lig v návštěvnosti.

Hráče podporuje vyprodaná PostFinance Arena se 17.131 příznivci. Stejná hala přivítá i v nadcházejícím roce mistrovství světa a už na přelomu září a října sem zavítají i New York Rangers k přípravnému duelu s Bernem a následnému klání o Victoria Cup proti ruskému Magnitogorsku.

V Norimberku bude Bern postrádat dva zkušené švýcarské reprezentanty Iva Rüthemanna a Martina Plüsse. "V lize jsme se s jejich absencí dobře vyrovnali, ale hráči s takovými zkušenostmi budou v klíčových momentech chybět," řekl oficiálním stránkám Mezinárodní hokejové federace generální manažer klubu Sven Leuenberger, který angažoval krátkodobě Kanaďany Leeho Gorena a Richarda Jackmana.

Na lavičce Bernu už stojí zpátky kouč John van Boxmeer, jehož na začátku srpna postihla srdeční slabost a v přípravě na jeho místě zaskočil právě Leuenberger.

Uzávěrka na získání posil pro kvalifikaci byla stanovena na 4. září a k posilování prakticky jen pro turnaj v Norimberku využili i další dva účastníci.

Košice si zapůjčily obránce Jána Homéra z Trenčína a Norimberk zlákal svého bývalého kapitána, Kanaďana Christiana Laflammeho, který se se po třech letech v Norimberku rozhodl jinak ukončit profesionální kariéru a vrátil se do zámoří.

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze