Martin Tomaides
před 13 hodinami

TOP zajímavosti z NHL: Šustr jako z hororu, na tváři má jizvu

Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo

Góly, body, čísla. Zámořská NHL se přímo topí ve statistikách, experti tlačí informace ze všech stran a není třeba si nic nalhávat, i díky tomu je soutěž tak poutavá. Každý den se může přepisovat historie. Server iSport.cz si teď na veškeré zajímavosti v tomto směru pořádně posvítí a denně vám přinese množství poutavých informací. Obzvláště teď, když se nový ročník znovu rozjel!

NEDĚLE 18. ÚNORA

Las Vegas - Montreal 6:3
Mladík Nikita Ščerbak si nejdřív vychutnal Marca-Andre Fleuryho, ale poslední slovo měl proti Canadiens přece jen zkušený brankář.

Ottawa - NY Rangers 6:3
Bídná sezona Senators nemusí mít tak hořký konec. V tuto chvíli například kanadský tým popáté v řadě na domácím ledě vyhrál.

Pittsburgh - Toronto 5:3
Už jedenáctou výhru na domácím ledě slaví Pens a blíží se klubovému rekordu. Tři body v zápase posbíral Jevgenij Malkin a dosáhl na 900 bodů kariéry. Je teprve čtvrtým hráčem Pens, jemuž se něco takového povedlo.

Nashville - Detroit 1:3
Pod třetí výhru ve čtyřech zápasech se podepsal také silák Luke Witkowski, jenž v NHL naskakuje už od ročníku 2014/15, ale až teď dal první gól. Potřeboval na něj 74 utkání. Petr Mrázek má proti Predators bilanci 6-0-0.

Vancouver - Boston 6:1
Před utkáním se vzdal hold Larry Kwongovi, hráči, jenž byl prvním mužem s asijskými kořeny, jenž zasáhl do NHL. Stalo se tak na jeden zápas New York Rangers v ročníku 1947/48. To vše se konalo v rámci oslav čínského nového roku.

Pořádnou sprchu schytali v Kanadě hokejisté Bruins a na cizím ledě prohráli poprvé po sedmi výhrách. Před sebou teď na ledě soupeře ještě mají čtyři utkání.

Chicago - Washington 7:1
Kouč Barry Trotz je teprve pátým mužem historie, jenž ze střídačky viděl 1500 utkání NHL. Jen výsledek by si asi přál trochu jiný...

Už pětsetkrát dokázal v NHL na gól nahrát útočník Patrick Kane. Jubilejní asistence byla u gólu Artěma Anisimova.

Blackhawks konečně po osmi porážkách zase slaví výhru. Jedinou kaňkou na vítězství bylo chování jednoho z fanoušků domácích, jenž rasisticky urážel Devante Smith-Pellyho sedícího na trestné lavici.

Arizona - Edmonton 1:0
Nedovolené bránění brankáři je znovu tématem. "Není tu žádná rovnováha a mě už to k***a vytáčí. Je to k***a směšné. Klidně mě můžete citovat, ať mi dají pokutu, já už na to s**u," řekl hodně ostře brankář hostí Cam Talbot. Co ho naštvalo? Tento souboj.

Tampa Bay - New Jersey 3:4
Tvrdý zákrok Milese Wooda na domácího Vladislava Namestnikova chtěl pomstít obránce Andrej Šustr. Kvůli rozlomenému plexi je ale jeho tvář bohatší o slušnou jizvu. Wood dostal 2 trestné minuty za naražení na hrazení a hrubost, zápas později svým gólem rozhodl.

Takhle vypadal první gól Pavla Zachy v kariéře ve vlastním oslabení.

SOBOTA 17. ÚNORA

Winnipeg - Colorado 6:1
Poté, co Dustin Byfuglien seřezal menšího útočníka A.J. Greera, si svůj čas na trestné lavici skvěle užíval.

Carolina - NY Islanders 0:3
Tenhle zápas byl také bitvou Sebastiana Aha se Sebastianem Ahem. Větší radost měl švédský obránce Islanders, jenž si za 17 minut a 10 vteřin připsal jeden kladný bod, finský útočník domácích naopak za 21 minut a 11 vteřin přidal 2 záporné body.

Columbus - Philadelphia 1:2 v prodloužení
Střídačka domácích už se radovala, ale brusle Michala Neuvirtha byla proti. I tenhle zákrok pomohl k tomu, že Flyers vyhráli v Columbusu poprvé od roku 2005 a v současné době si drží bilanci 5-0-2. "V klubu jsem sedm let a už tohle vypadalo jako věčnost," usmíval se po zápase Wayne Simmonds, autor první branky zápasu.

Dallas - St.Louis 2:1
Do sestavy Stars se vrátil zkušený obránce Marc Methot, který zameškal 41 z posledních 42 zápasů. Na ledě strávil 14 minut a 53 vteřin, připsal si první nahrávku sezony (na gól Johnse), kladný bod a také první bitku od března 2013. Porval se s útočníkem Braydenem Schennem.

Útočník Tyler Pitlick ukázal, že pro to, aby se nedostal puk do brány Dallasu, je schopen udělat leccos. Stars teď drží bilanci 6-1-0.

Ve věku 51 let prohrál boj s rakovinou bývalý obránce Greg Smyth. Ten si NHL vyzkoušel poprvé v ročníku 1986/87 v barvách Philadelphie a nejlepší ligu světa hrál také za Quebec, Calgary, Floridu, Toronto a Chicago. Ve 229 zápasech posbíral jen 20 bodů, zato si zvládl odsedět 783 minut na trestné lavici.

PÁTEK 16. ÚNORA

Arizona - Montreal 5:2
Nikita Ščerbak byl hodně zklamaný, Antti Raanta se proti němu totiž solidně vytáhl.

Nashville - Calgary 3:4
První prohru v základní hrací době od 2. ledna zapsal domácí Pekka Rinne. Tentokrát ho zastínil David Rittich, který si připsal několik důležitých zákroků hlavně v závěru utkání. S jeho výkonem panovala spokojenost, trenéru Glenu Gulutzanovi se spíš občas nelíbila některá rozhodnutí sudích.

San Jose - Vancouver 4:1
Když obránce Troy Stecher říká, že to není gól, tak to prostě není gól.

Minnesota - Washington 2:5
Díky brance a třem asistencím dosáhl hostující kapitán Alexandr Ovečkin na 1100 bodů v kariéře. Je 61. hráčem historie, kterému se něco takového povedlo. Pro Wild také skončila rekordní série třinácti domácích zápasů s bodem.

Co s otravným fanouškem? Devante Smith-Pelly na něj používá vodoléčbu.

New Jersey - Carolina 5:2
Taylor Hall je majitelem nového klubového rekordu Devils. Žádný hráč týmu ještě nedokázal bodovat šestnáct utkání v řadě.

NY Islanders - NY Rangers 3:0
Nováček Mathew Barzal dosáhl nahrávkou na 60 bodů v sezoně a přidal se ke dvěma klubovým legendám. Přeskočil navíc Davida Volka, který zvládl bodů 59.

Ottawa - Buffalo 3:2 v prodloužení
Lehkou tečí skóroval v prvním utkání za Senators po výměně z Los Angeles forvard Marián Gáborík a ještě přihrál na vyrovnávací trefu v 60. minutě. "Je skvělé, že jsem mohl pomoci k výhře," řekl slovenský útočník.

Tvrdý zadák Mark Borowiecki si čistě vyšlápl na hostujícího Nicolase Baptisteho. Odvetu si pak žádal Zemgus Girgensons, ale o rvačce se nedá mluvit.

Pittsburgh - Los Angeles 3:1
Matt Murray dosáhl ve 100. utkání kariéry na 62. vítězství a je nejlepší mezi gólmany od ročníku 2005/06.

Zdá se to nemožné, ale i Sidney Crosby umí dát špatnou přihrávku.

V premiérovém utkání po trejdu z Ottawy obránce Dion Phaneuf hned skóroval. I když se snažil přihrávat.

Pens vyhráli podesáté v řadě i díky trefě Ryana Reavese. Ten před zápasem slíbil Willie O´Reemu, prvnímu Afroameričanovi v lize, že vstřelí gól. A co slíbil, to dodržel.

Chicago - Anaheim 2:3
Jedenadvacetiletý obránce Marcus Pettersson si odbyl premiéru v NHL. Odehrál 13 minut a 28 vteřin a připsal si 2 kladné body. Ducks si ho vybrali na draftu 2014 z 38. pozice.

Krásný gól z brejku vstřelil Ondřej Kaše, pořádně se u něj ale zadýchal.

Famózním hitem vymazal domácí Ryan Hartman z ledu útočníka Jakoba Silfverberga. Pak dostal 2 trestné minuty za hrubost, napadající Josh Manson ale vyfasoval 4. "Byl to čistý hit, pak jsem se snažil jen nechat si rukavice a neschytat údery do tváře," řekl Hartman.

Osm zápasů v řadě nedokázali Blackhawks vyhrát a jde pro ně o nejdelší sadu proher od ledna/února 2012. Nepomohl ani první gól sezony obránce Duncana Keitha, který na něj čekal od března 2017 (celkem 67 zápasů). Naopak Patrick Kane čeká na bod už pět utkání, což se mu nestalo od března 2009.

ČTVRTEK 15. ÚNORA

Golfový úder jednou rukou? Dustin Byfuglien z Winnipegu ukázal, že to umí.

Colorado - Montreal 2:0
Avalanche vyrovnali desátou výhrou v řadě na domácím ledě klubový rekord. Pomohl i čtrnáctý gól sezony nováčka Alexandra Kerfoota, který samotného střelce hodně pobavil.

Vancouver - Florida 3:4
Šest zápasů v řadě byl Radim Vrbata jen zdravým náhradníkem. Na ledě svého bývalého klubu z Vancouveru se vrátil do sestavy, během 8 minut a 50 vteřin na ledě si připsal jednu střelu na bránu a jeden kladný bod.

Minuta ticha se před zápasem držela za oběti střelby na floridské střední škole. "Nevím, jestli to byl zrovna náš nejlepší zápas, ale musím pochválit kluky ze jejich přístup při těhle netradičních podmínkách," řekl kapitán Derek MacKenzie, jehož tým vyhrál šestý z posledních sedmi utkání.

Toronto - Columbus 6:3
Hokejisté Blue Jackets vyrovnali netradiční rekord NHL. Stali se teprve druhým týmem historie, který dokázal třikrát za sebou vystřelit aspoň 50x na bránu. Naposledy se to před více než šedesáti lety povedlo Chicagu. Maple Leafs přesto vyhráli podeváté z deseti zápasů.

Ke klubovému rekordu se dostali také domácí hráči. Maple Leafs hráli posledních pět utkání na domácím ledě a všechny vyhráli. To se v letité historii klubu ještě nikdy nestalo. Tentokrát výrazně pomohl útočník Nazem Kadri, jenž si poprvé v kariéře připsal jednom utkání pět bodů (3+2).

Nespokojení jsou fanoušci New York Islanders s počínáním vedení mužstva. Tým je mimo play off a stále vznikají další a další možné spekulace o Johnu Tavaresovi a jeho možném odchodu z klubu. Příznivci týmu se tedy rozhodli nechat vyrobit billboard. "Musíme vedení klubu vyslat signál, že se nám způsob vedení mužstva nelíbí," napsal manažer kampaně. Ten by si přál odstoupení generálního manažera Gartha Snowa.

Vedení NHL rozdělovalo pokuty. Tresty schytali obránci Dustin Byfuglien z Winnipegu, Madison Bowey z Washingtonu a Deryk Engelland z Las Vegas.

Hodně populární je v NHL takzvaný dad´s trip, tedy výjezd, na který s klubem vyráží otcové hráčů. Carolina se rozhodla připravit podobnou cestu i pro maminky.