14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích
To nejlepší ze vzpomínek na Nagano: Tanec v letadle a euforie byla víc než alkohol To nejlepší ze vzpomínek na Nagano: Tanec v letadle a euforie byla víc než alkohol

Góly, body, čísla. Zámořská NHL se přímo topí ve statistikách, experti tlačí informace ze všech stran a není třeba si nic nalhávat, i díky tomu je soutěž tak poutavá. Každý den se může přepisovat historie. Server iSport.cz si teď na veškeré zajímavosti v tomto směru pořádně posvítí a denně vám přinese množství poutavých informací. Obzvláště teď, když se nový ročník znovu rozjel!

ČTVRTEK 22. ÚNORA

Las Vegas - Calgary 7:3
Útočník Alex Tuch vychválil během utkání v rozhovoru spoluhráče Davida Perrona a nazval ho jedním z nejchytřejších, se kterým kdy hrál. Jeho parťák mu trefně odpověděl. "Asi hrál s mnoha hloupými hráči," odpověděl Perron.

Tomáš Hyka je sice ještě nováček, ale Micheal Ferland si na něj nepřišel.

Marc Andre Fleury je sice sympaťák k pohledání, když ho ale naštve Marc Jankowski, nebojí se jednat. Nováček z Vegas dosáhl na 84 bodů a překonal rekord pro tým, který hraje v NHL prvním rokem.

Anaheim - Dallas 2:0
Závěr utkání okořenila rvačka mezi hvězdami Corey Perrym a Jamie Bennem.

Hostující Antoine Roussel nechtěl být na trestné lavici pod dohledem kamery.

Moc dlouho se ve hře útočník Martin Hanzal neohřál...

Chicago - Ottawa 3:2 po samostatných nájezdech
Jubilení zápas má za sebou domácí kouč Joel Quenneville a dopadl úspěšně.

Bývalý kapitán Blackhawks Troy Murray, který mimo jiné v roce 1986 vyhrál Frank J. Selke Trophy a o deset let později s Coloradem Stanley Cup, se vrátil na krátkou chvíli do Chicaga.

Manželka útočníka J.T. Browna z Anaheimu odkryla některá zákoutí vztahu se svým mužem. "Někdy se na něj podívám a říkám si, jaktože jsem zrovna já měla takovou kliku? A někdy si zase vzpomenu na to léto, kdy si koupil kolo BMX aby mohl efektivnějí sbírat Pokémony."

Obránce Andrej Šustr z Tampy Bay už to ví, modelingová kariéra po nedávné nehodě s rozlomeným hledím už nehrozí.

Už tento víkend zamíří pod strop haly v New Jersey dres Patrika Eliáše, a tak se legenda Devils setkala se svými oblíbenými parťáky - Jasonem Arnottem a Petrem Sýkorou.

STŘEDA 21. ÚNORA

Winnipeg - Los Angeles 3:4
Obránce Dion Phaneuf vstřelil v sezoně v 53 zápasech za Ottawu 3 branky. Za Kings to po trejdu zvládl ve 4 zápasech. "Skvěle k nám zapadl, pořád kouká na bránu a chce střílet," chválil trenér John Stevens.

Dvojité jubileum oslavil hostující kapitán Anže Kopitar. V 900. zápase kariéry dosáhl díky asistenci na 800 bodů (280+520).

Washington - Tampa Bay 2:4
Lightning jako první mužstvo sezony dosáhli na 40 výher. Klubu na ně navíc stačilo jen 60 zápasů, nejméně v týmové historii. Ve Washingtonu vyhrála Tampa v základní hrací době poprvé od 12. března 2010. Parádním gólem přispěl Nikita Kučerov.

Toronto - Florida 1:0
Veterán Patrick Marleau v historické tabulce startů přeskočil na 12. pozici Jaromeho Iginlu. Leafs vyhráli jedenáctý zápas z posledních třinácti.

Philadelphia - Montreal 3:2 v prodloužení
Na rozbruslení popré oblékl dres Flyers brankář Petr Mrázek. Úplně poprvé ho pak v NHL nasadil švédský útočník Oskar Lindblom. Odehrál 15 minut a 11 vteřin a jednou vystřelil na bránu.

Hostující golmán Carey Price naskočil do 552. utkání v barvách Montrealu. Přeskočil Patricka Roya a na první místo už mu chybí málo.

Alex Lyon si závěrečnou power-play moc neužil, sotva dojel na střídačku, putoval zpátky na led.

Vancouver - Colorado 4:5 v prodloužení
Nový klubový rekord vlastní bek Tyson Barrie, ještě žádný zadák Avalanche nedokázal v jednom utkání základní části sesbírat 5 bodů (1+4). "Dneska jsme ukázali charakter," řekl bek, jehož tým prohrával už 1:4. Bitvu rozhodl stým gólem v NHL útočník Nathan MacKinnon, Colorado poprvé od 27. prosince 1992 vstřelilo v jednom zápase pět gólů v přesilové hře.

Detroit - Nashville 2:3
Obránce Jonathan Ericsson chtěl hodit na střídačce puk jednomu z fanoušků, hod se mu ale nepovedl a trefil asistenta trenéra Douga Houdu do hlavy. A tekla dokonce i krev.

When you try to be nice and it backfires on you. . . (📽: r/hockey)

Příspěvek sdílený TSN (@tsn_official),Úno 20, 2018 v 8:34 PST

V čase 59:32 dostal hostující bek P.K. Subban dvouminutový trest za nedovolené bránění. Na lavici hanby se pak hodně zlobil, ale rychle se ujistil, jestli se holí nerozmáchl moc. Po odchodu z lavice pak ještě vyfasoval osobní trest za nesportovní chování.

Edmonton - Boston 2:3
Svůj 700. zápas v NHL odehrál domácí zadák Kris Russell. Během 19 minut a 57 vteřin si připsal 2 střely na bránu, ale nebodoval. Oilers postrádají hlavně body od Connora McDavida, protože když kapitán neboduje, klub má bilanci 2-15-2.

Hračičkové Torey Krug a David Pastrňák se znovu na rozbruslení předváděli. Poklepat je přijel Zdeno Chára.

Čtyřiadvacetiletý obránce Jake McCabe z Buffala má po sezoně, operace ramene ho vyřadí na 4-6 měsíců ze sestavy. Ročník tak zakončil s bilancí 12 bodů (3+9) v 53 zápasech. "Do startu další sezony by se měl plně uzdravit," řekl generální manažer Jason Botterill.

Jak se vám líbí hokejisté Pittsburghu v oblecích?

ÚTERÝ 20. ÚNORA

Nákup Petra Mrázka byl skutečně nutností. Vedení Flyers teď potvrdilo, že k jedničce Brianu Elliottovi přibyl na marodce na 4-6 týdnů i Michal Neuvirth. Gólmany doplnil také důležitý útočník Wayne Simmonds.

Obránce Michal Kempný bude i po výměně z Chicaga do Washingtonu nosit stejné číslo.

NY Islanders - Minnesota 3:5
Čtrnáct utkání čekal na první bod v NHL centr Tanner Fritz. Nakonec to byl gól.

Calgary - Boston 1:2 v prodloužení
Zákroky tohoto typu vynesly Davidu Rittichovi cenu pro nejlepšího hráče utkání i když jeho tým prohrál.

Před lety přišel obránce Travis Hamonic o otce, teď doufal, že se na něj odkudsi díval, když naskočil do svého 500. zápasu v NHL. Naopak premiéru má za sebou mladík Morgan Klimchuk, který odehrál 7 minut a 25 vteřin. Flames byl volen v prvím kole draftu v roce 2013.

Chicago - Los Angeles 1:3
Blackhawks padli podeváté z deseti zápasů a Patrick Kane tak svůj 800. zápas v lize moc oslavit nemohl. Během 19 minut a 17 vteřin navíc zapsal dva záporné body. Kings mají v posledních utkáních s Chicagem bilanci 4-0-0.

Nashville - Ottawa 5:2
Kdepak, Senators to prostě letos nejde...

Las Vegas - Anaheim 0:2
Premiéru v NHL má konečně za sebou český útočník Tomáš Hyka. Odehrál 11 minut a 37 vteřin a dvakrát vystřelil na bránu. Naskočil také na minutu a 42 vteřin v přesilové hře. Nepřekonal ale ani jednoho z brankářské dvojice John Gibson-Ryan Miller, kteří se kvůli zranění v bráně protočili.

Zranění, které utrpěl o víkendu proti Pittsburghu, vyřadí kapitána Nicka Foligna na 1-2 týdny ze sestavy Columbusu.

Čtyři fanoušci Chicaga, kteří nedávno rasisticky uráželi afroamerického útočníka Devante Smith-Pellyho z Washingtonu během jeho pobytu na trestné lavici, byli vedením klubu kontaktování a bylo jim jasně sděleno, že v budoucnu nejsou na stadionu vítáni.

Útočník Jordin Tootoo z Chicaga předvedl nejnovější přírůstek do rodiny.

PONDĚLÍ 19. ÚNORA

Střelecká forma přinesla švýcarskému mladíkovi Nicu Hischierovi ocenění pro hvězdu uplynulého týdne NHL. Devatenáctiletý nováček zámořské ligy skóroval ve čtyřech zápasech v řadě a pokaždé pomohl New Jersey Devils k vítězství. Ke čtyřem gólům přidal v minulém týdnu také tři asistence. Druhý skončil brankář Antti Raanta z Arizony a třetí útočník Mark Scheifele z Winnipegu.

Čas neúprosně letí. Ví to i Claude Giroux, který přesně před deseti lety odehrál první zápas v NHL.

Obránce Paul Postma z Bostonu měl na tréninku společnost, přišel se podívat jeho pes Copper.

NY Rangers - Philadelphia 4:7
Hosté slaví body poosmé v řadě (6-0-2) a 200. gólem kariéry pomohl například kapitán Claude Giroux. Až teď zaznamenala první gól sezony letní posila Jori Lehterä, muž s příjmem 4,7 milionu dolarů ročně...

Colorado - Edmonton 2:4
Avalanche doma prohráli po deseti výhrách a může za to hlavně Connor McDavid. Ten dal už třetí hattrick v sezoně (a čtvrtý v kariéře), a to se v barvách Oilers naposledy povedlo Petru Klímovi. Hosté ukončili sérii šesti porážek.

Ještě, než Ryan Strome rozhodl zápas svým gólem, neuspěl tváří v tvář domácímu brankáři Semjonu Varlamovovi. Odnesla to lahev s pitím.

Columbus - Pittsburgh 2:5
Pátá výhra v řadě pro Pens najednou znamená první místo v Metropolitní divizi. "Je to super, ale ještě máme před sebou slušný kus základní části," řekl autor poslední branky Jake Guentzel.

Carolina - New Jersey 2:3 v prodloužení
Už počtvrté za sebou skórovala poslední jednička draftu Nico Hischier a Švýcar je tak pátým zelenáčem Devils, jenž něco takového dokázal. Výhru trefil v 65. minutě Taylor Hall, který tak prodloužil klubový rekord v počtu bodů v řadě. Kanaďan bodoval už poosmnácté.

V 59. minutě vyrovnal svým 200. gólem v NHL útočník Jeff Skinner. "Musíme najít více způsobů, jak skórovat. V tuto chvíli jich máme málo," řekl útočník.

San Jose - Dallas 5:2
Sharks pokračují ve vítězném tažení, v posledních pěti zápasech mají bilanci 4-1-0. Výhře přihlížel i potomek autora jedné z branek Melkera Karlssona. "Byly to důležité body," řekl trenér Peter DeBoer, jehož tým má teď stejně jako Dallas 72 bodů.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>