Faksa dvěma góly zachránil Dallas, Zacha rozhodl, uspěl i Hertl

Autor: mto, ČTK
0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?

SOUHRN | Radek Faksa se podílel v NHL dvěma brankami na výhře hokejistů Dallasu ve Winnipegu 5:2. Pavel Zacha dal vítězný gól New Jersey proti Buffalu (3:1). Tomáš Hertl se trefil za San Jose proti Detroitu, ale Sharks prohráli 2:3.

Zacha odehrál třetí zápas po více než měsíční pauze způsobené zraněním v horní části těla a znovu bodoval. V sobotu rozhodl v rozstřelu o vítězství nad Arizonou 2:1 po nájezdech, proti Buffalu získal ve 45. minutě Devils v přesilové hře vedení 3:1. Trefil se z levého kruhu o levou tyč.

"Je to skvělý pocit, že jsem přispěl k výhře týmu. Hlavně v zápase, kdy nás soupeř přestřílel," komentoval Zacha poměr střel 46:21 ve prospěch Sabres. "Měl jsem těžký start sezony a jsem rád, že teď takhle pomáhám," doplnila jednadvacetiletá šestka draftu z roku 2015. Zacha ještě v závěru asistoval u branky Milese Wooda při power play Buffala.

Faksa pomohl k důležité výhře

Faksa nejprve ve 33. minutě po přihrávce Mattiase Janmarka z pozice mezi kruhy střelou k levé tyči zvýšil na 2:0 pro Dallas. V závěru ještě 40 sekund před koncem při power play dovršil výsledek.

Hokejisté Stars díky tomu v Západní konferenci drží první divokou kartu zaručující postup do play off. Náskok na devátou Arizonu i desátou Minnesotou zvýšili na pět bodů.

"Bylo to důležité vítězství. Celý tým hrál dobře. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, což nám výrazně pomohlo. Až na posledních pět minut, kdy jsme si to zkomplikovali i kvůli mému zbytečnému vyloučení, to byl z naší strany povedený zápas," řekl Faksa.

Pastrňák znovu bral dva body

Pastrňák, který se před týdnem vrátil do sestavy Bruins po zranění palce na levé ruce, sice ve třetím utkání v řadě zaznamenal dva body, ale Boston sérii čtyř vítězství neprodloužil. Na ledě již jistého vítěze základní části vedl po dvou třetinách 4:2, ale nakonec neuspěl.

Tampa Bay se stala teprve čtvrtým týmem v historii NHL, který dokázal v základní části vyhrát nejméně 59 utkání. Postaral se o to 53 vteřin před koncem po krásné akci Anthony Cirelli. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí zazářil kapitán Lightning Steven Stamkos.

Hertl skóroval, Simon a Chytil nahrávali

Další pokus o přerušení nepříjemné série proher nevyšel San Jose. Druhý nejlepší tým Západní konference s Detroitem prohrával po brance Christoffera Ehna v oslabení ve 49. minutě už 0:3 a finiš byl marný. Rychle sice snížil Evander Kane, ale Hertlův gól z dorážky už přišel příliš pozdě.

Dominik Simon pomohl asistencí k vítězství Pittsburghu na ledě New York Rangers 5:2. Za domácí díky přihrávce bodoval po devítizápasovém půstu devatenáctiletý talent Filip Chytil.

Tomáš Hertl dává svůj 33. gól v sezoněFoto Reuters / John Hefti-USA TODAY Sports

Čtyřbrankovým přestavením ozdobil duel Toronta s Floridou John Tavares a zařídil výhru Maple Leafs 7:5. Tavares se posunul se 45 góly na druhé místo tabulky střelců za Alexandra Ovečkin z Washingtonu, který má o tři branky více.

"Nepřekvapuje mě to. Když v létě přišel, věděl jsem, jak kvalitní to je hráč a co do našeho týmu přinese. Je zábava s ním hrát," řekl útočník Mitchell Marner, který si připsal tři asistence a s 90 body prožívá nejlepší sezonu v kariéře.

Nashville si zajistil definitivně účast v play off díky vítězství na ledě Minnesoty 1:0. V páté minutě o tom rozhodl v oslabení Ryan Johansen. Třetí nulou v sezoně k výhře přispěl gólman Juuse Saros.

Výsledky:

Toronto - Florida 7:5 (4:2, 1:0, 2:3)
Branky: 12., 16., 26., a 44. Tavares, 3. Marleau, 5. Muzzin, 47. Hyman - 14. a 58. Hawryluk, 17. Matheson, 46. Barkov, 54. Huberdeau. Střely na branku: 37:36. Diváci: 19.125. Hvězdy zápasu: 1. Tavares (Toronto), 2. Hawryluk (Florida), 3. Hyman (Toronto).

New Jersey - Buffalo 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 2. Coleman, 45. Zacha, 59. Wood (Zacha) - 8. Reinhart. Střely na branku: 46:21. Diváci: 12.053. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Zacha, 3. Coleman (všichni New Jersey).

New York Rangers - Pittsburgh 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)
Branky: 9. Lemieux, 16. Lettieri (Chytil) - 34. a 48. Blueger, 16. Bjugstad (Simon), 22. Schulz, 28. Cullen. Střely na branku: 35:36. Diváci: 17.401. Hvězdy zápasu: 1. Blueger, 2. Murray, 3. Cullen (všichni Pittsburgh).

Tampa Bay - Boston 5:4 (2:1, 0:3, 3:0)
Branky: 7. a 15. Stamkos, 46. Hedman, 54. Kučerov, 60. Cirelli - 9. a 35. Marchand (na obě Pastrňák), 29. Coyle, 34. Carlo (Krejčí). Střely na branku: 28:17. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos (Tampa Bay), 2. Marchand (Boston), 3. Cirelli (Tampa Bay).

Winnipeg - Dallas 2:5 (0:0, 0:3, 2:2)
Branky: 52. Connor, 56. Laine - 33. a 60. Faksa, 36. a 51. Seguin, 31. Lindell. Střely na branku: 23:37. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Bishop (oba Dallas), 3. Connor (Winnipeg).

Minnesota - Nashville 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 5. Johansen. Střely na branku: 29:19. Diváci: 18.833. Hvězdy zápasu: 1. Saros (Nashville), 2. Dubnyk (Minnesota), 3. Johansen (Nashville).

St. Louis - Vegas 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 19. Barbašev, 39. O'Reilly, 47. Sanford - 36. Karlsson. Střely na branku: 22:25. Diváci: 18.247. Hvězdy zápasu: 1. Binnington, 2. Sanford, 3. O'Reilly (všichni St. Louis).

Calgary - Los Angeles 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 1. Forbot, 52. Brodzinski, 56. Toffoli. Střely na branku: 42:20. Diváci: 18.471. Hvězdy zápasu: 1. Campbell (Los Angeles), 2. Smith (Calgary), 3. Kopitar (Los Angeles).

San Jose - Detroit 2:3 (0:1, 1:1, 2:1)
Branky: 49. Kane, 60. Hertl - 1. Larkin, 36. Athanasiou, 49. Ehn. Střely na branku: 41:23. Diváci: 17.393. Hvězdy zápasu: 1. Atanasiou, 2. Larkin, 3. Bernier (všichni Detroit).

Radek Faksa dal proti Jets góly číslo 14 a 15 v sezoně