Debut jako hrom, Hughes dal Vladařovi dva góly. Ozvala se i Vonnová

Autor: jab
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Solidní porci přípravných utkání na nový ročník 2019/20 naservírovala v noci z pondělí na úterý NHL. V dresu New Jersey vyjel k soutěžní premiéře americký supertalent Jack Hughes. A jednička posledního draftu si v domácím Prudential Center vedla skvěle, Hughes napálil do branky Bostonu hájené českým gólmanem Danielem Vladařem dva puky včetně vítězného zásahu z prodloužení a Devils utavili Bruins 4:3.

Vladař neprožil povedené střetnutí. Coby náhradník odchytal 22letý rodák z Prahy 28:40 minuty, inkasoval čtyřikrát ze 13 střel a měl úspěšnost zákroků 69,2 procenta.

"Myslím, že jsem hrál opravdu dobře, musím se pochválit. Měl jsem radost, že jsem konečně mohl vyjet na led. Ale je to teprve preseason, ještě je přede mnou hodně práce, ale dva góly jsou vždycky super," nechal se 18letý Hughes slyšet v rozhovoru pro klubový web New Jersey.

"Jack jasně ukázal, proč byl jedničkou draftu. Mrkněte na highlighty zápasu, uvidíte tam skvělé momenty, mám můj respekt," ocenil mladého spoluhráče P.K. Subban, který odehrál za Devils po přesunu z Nashvillu prvních 19 minut.

Hughes se poprvé prosadil ve 33. minutě při přesilovce, když srovnal na 1:1. Druhý gól přidal po 41 vteřinách prodloužení.

"První třetinu jsem se spíš rozkoukával, snažil jsem se získat sebevědomí, klíčový byl pro mě první gól. Ten mi na tváři vykouzlil velký úsměv, byla zábava tu branku vstřelit a pak se oni podělit s fanoušky, kteří přišli do areny," lebedil si rodák z Orlanda.

"Začít výhrou je vždycky dobré," napsala na Twitter partnerka P.K. Subbana Lindsay Vonnová.

Voráček a Kämpf brali asistence

Síť rozvlnil také Michael Frolík, který v kanadském derby proti Vancouveru zvyšoval na 2:0 pro Calgary. Canucks ale do závěrečné sirény třemi trefami skóre otočili, mužem zápasu byl autor dvou branek Jake Virtanen. David Rittich chytal za Flames první polovinu utkání a ze čtyř střel neinkasoval.

V dresu Philadelphie si jednu asistenci zapsal český útočník Jakub Voráček. New York Islanders ale v defenzivním utkání zvítězili 3:1, když dvě trefy zaznamenal Erik Brown.

Stejný počin jako Voráček předvedl i David Kämpf z Chicaga. Ani jeho přihrávka ale k výhře nevedla, Blackhawks padli s předposledními vítězi Stanley Cupu z Washingtonu 3:4 v prodloužení.

Přípravné zápasy před startem NHL:

Nashville - Florida 6:3 (0:2, 3:1, 3:0), 1. zápas
Branky: 22. a 58. Bonino, 23. Jeannot, 40. Watson, 44. Tomasino, 46. Pitlick - 7. Connolly, 18. Sceviour, 23. Hawryluk.

Nashville - Florida 1:0 (1:0, 0:0, 0:0), 2. zápas
Branka: 4. Dauphin.

New Jersey - Boston 4:3 v prodl. (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)
Branky: 33. a 61. Hughes, 41. Bratt, 54. Carrick - 26. Steen (Lauko), 43. Wagner, 60. Studnicka. Daniel Vladař (Boston) odchytal 28:40 minuty, inkasoval čtyřikrát ze 13 střel a měl úspěšnost zákroků 69,2 procenta.

Montreal - New Jersey 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 3. Lehkonen, 9. Thompson, 58. Evans, 60. Cousins - 19. Butcher, 42. McLeod.

Washington - Chicago 4:3 v prodl. (0:1, 3:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 23. Riat, 28. Boyd, 29. Protas, 63. Wilson - 8. Saarela, 25. Nylander (Kämpf), 33. Boqvist.

Philadelphia - New York Islanders 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 25. J. van Riemsdyk (Voráček) - 3. Hickey, 43. Sbisa, 60. Brown.

Buffalo - Pittsburgh 5:4 v prodl. (2:1, 2:0, 0:3 - 1:0), hráno v University Parku
Branky: 6. Gilmour, 19. Sheary, 32. Jokiharju, 36. Thompson, 65. Eichel - 5. Agozzino, 41. Lafferty, 47. Johnson, 49. Haggerty.

Dallas - St. Louis 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 30. Kostin, 35. Bortuzzo.

Edmonton - Winnipeg 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 16. Neal, 40. Nugent-Hopkins.

Calgary - Vancouver 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 8. J. Gaudreau, 36. Frolík - 56. a 62. J. Virtanen, 46. Eliot. David Rittich (Calgary) odchytal 32:43 minuty, ze čtyř střel neinkasoval a měl úspěšnost zákroků 100 procent.

Vancouver - Calgary 3:4 (0:2, 0:1, 3:1), hráno ve Victorii.
Branky: 43. L. Eriksson, 58. Teves (Jašek), 60. Horvat - 14. a 33. Czarnik, 6. Dubé, 43. Andersson.

V dresu New Jersey vyjel k soutěžní premiéře americký supertalent Jack Hughes. A jednička posledního draftu si v domácím Prudential Center vedla skvěle.