Autor: iSport.cz
0
Divná ruka v Karviné, zvláštní penalty v Boleslavi. Na Letné mohla být desítka
Reprezentace na Strahově v kompletní sestavě. První trénink pod Haškem

Český hokejový útočník Michael Frolík pomohl jednou brankou k vítězství Calgary v pondělním utkání NHL na ledě Colorada 5:4 v prodloužení a ukončil tak svůj 22 zápasů trvající gólový půst. Radoval se tak z úspěšného výsledku spolu s brankářem Davidem Rittichem, který předčil v souboji krajana Pavla Francouze. Dvě asistence si připsal David Pastrňák z Bostonu, který ale prohrál v Ottawě 2:5.

Frolík se prosadil po brejku ve 42. minutě, kdy po přihrávce Tobiase Riedera zvýšil na 4:2 střelou do odkryté branky. Na gól čekal od 15. října, tehdy se podílel na domácí výhře nad Philadelphií 3:1. Od té doby si jednatřicetiletý kladenský odchovanec připsal jen jednu asistenci. Celkem má na kontě v sezoně z 30 utkání dvě branky a tři přihrávky.

Duel rozhodl v čase 62:09 Sean Monahan. Francouz si připsal 28 zákroků, ale první prohře Avalanche po šesti vítězstvích nezabránil. Stejný počet zásahů měl i Rittich a Calgary vyhrálo popáté v řadě. Kouč Geoff Ward, který na střídačce Flames nahradil Billa Peterse po jeho skandálu, má po čtyřech zápasech nadále stoprocentní bilanci.

"Ani si to neuvědomuju. Důležité je, že nabíráme zase sebevědomí a dostává se nám odměny za tvrdou práci. Projevuje se i naše šikovnost," pochvaloval si Ward.

Nejlepší střelec ligy Pastrňák prodloužil čekání na gól na čtyři zápasy a druhý Alexandr Ovečkin z Washington se mu přiblížil na rozdíl čtyř branek. Ruský kanonýr zaznamenal 21. přesný zásah při prohře s Columbusem 2:5.

Pastrňák si vylepšil dvěma nahrávkami bilanci v sezoně na 45 bodů (25+20) ze 31 zápasů. Po jeho překrásné přihrávce z rychlého brejku zakončil Patrice Bergeron před koncem první třetiny prakticky do prázdné branky a snížil na 1:2.

Zkušený útočník gólově oslavil návrat na led po sedmizápasové absenci kvůli zranění v dolní části těla. "Cítil jsem se dobře. Snažil jsem se zpočátku dělat věci jednoduše, postupně jsem se do toho dostal a pak už jsem se cítil vážně skvěle," řekl Bergeron.

Jenže Chris Tierney vrátil Senators v úvodu druhé části dvoubrankový náskok. A Bruins se následně prosadili až za stavu 1:4, když při přesilovce v 58. minutě tvrdě vypálil z oblíbeného místa na kruhu Pastrňák a Jake DeBrusk se prosadil z dorážky.

Rovněž Capitals doháněli manko a i oni byli neúspěšní. Ovečkin snížil po 40 sekundách třetí třetiny na 1:2, jenže pak se dvakrát prosadili Blue Jackets. A když Nicklas Bäckström v končící 58. minutě oživil naděje Washingtonu, záhy je při power play uhasil Cam Atkinson. Vítězná série Capitals se zastavila na šesti zápasech, Blue Jackets naopak zabodovali po čtyřech utkáních, v nichž vyšli zcela naprázdno.

Suveréni základní části minulé sezony z Tampy Bay potvrdili dosavadní nevyrovnanou výkonnost a doma podlehli New York Islanders jasně 1:5. Góly padaly až od druhé třetiny. Za Lightning snížil Steven Stamkos na 1:2, jenže pak se ve třetím dějství prosadil dvakrát Brock Nelson a bylo rozhodnuto.

5. Pastrňák (Boston) 31 45 (25+20)
6. J. Carlson (Washington) 32 43 (11+32)

Domácí: 40:40. Ovečkin, 57:54. Bäckström

Hosté: 03:27. Atkinson, 26:52. R. Murray, 46:53. Riley Nash, 50:37. Bjorkstrand, 58:12. Atkinson

Domácí: Holtby (Samsonov) – Kempný, Carlson (A), Orlov, Jensen, Siegenthaler, Gudas – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Hagelin, Eller, Pánik – Leipsic, Dowd, Hathaway.

Hosté: Korpisalo (Merzlikins) – Kukan, S. Jones (A), R. Murray, D. Savard, Gavrikov, Peeke – Nyquist, Texier, Atkinson – Milano, Dubois, Bjorkstrand – N. Foligno (C), Jenner (A), J. Anderson – Wennberg, Riley Nash, Robinson.

Brenk, Meier – Knorr, Fournier

Capital One Arena, Washington

18.573 diváků

Domácí: 35:35. Stamkos

Hosté: 26:44. Johnston, 28:37. Jo. Bailey, 47:35. B. Nelson, 54:41. B. Nelson, 56:05. Lee

Domácí: McElhinney (Vasilevskij) – Hedman, Shattenkirk, McDonagh, Černák, Sergačjov, L. Schenn – Palát, B. Point, Kučerov – Verhaeghe, Stamkos, Gourde – Killorn, Cirelli, Conacher – Maroon, Paquette, Stephens.

Hosté: Varlamov (Greiss) – Dobson, Boychuk, Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield – Johnston, Barzal, Jo. Bailey – Beauvillier, B. Nelson, Dal Colle – Lee, Brassard, Eberle – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck.

Dwyer, Lee – Daisy, Pancich

Amalie Arena, Tampa

Domácí: 01:35. Anisimov, 15:44. Duclair, 21:21. Tierney, 57:02. Pageau, 59:59. Duclair

Hosté: 17:48. Bergeron, 57:47. DeBrusk

Domácí: A. Nilsson (M. Högberg) – DeMelo, Chabot, N. Zajcev, Borowiecki (A), Goloubef, Hainsey (A) – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – White, Anisimov, Ennis – Duclair, Tierney, Naměstnikov – Davidsson, L. Brown, N. Paul.

Hosté: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, J. Moore – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Heinen, Krejčí (A), DeBrusk – B. Ritchie, Coyle, Bjork – Wagner, Kuraly, Nordström.

Sutherland, O´Halloran – Sericolo, Baker

Canadian Tire Centre, Ottawa

13 894 diváků

Domácí: 04:32. Graves, 30:04. Ničuškin, 43:59. MacKinnon, 50:45. Donskoi

Hosté: 29:33. D. Ryan, 36:04. Tkachuk, 40:12. Mangiapane, 41:39. Frolík, 62:09. Monahan

Domácí: Francouz (Werner) – Zadorov, Girard, Graves, C. Rosén, Barberio, Cole – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Burakovsky, Compher, Donskoi – Nieto, Bellemare, Ničuškin – Kameněv, Jost, Calvert.

Hosté: Rittich (Talbot) – Giordano, R. Andersson, Hamonic, Hanifin, Brodie, Kylington – Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – Backlund, Monahan, Dubé – Lucic, D. Ryan, J. Gaudreau – Jankowski, Rieder, Frolík.