Skvělý Francouz prohloubil krizi New Jersey, o nulu přišel znovu v závěru

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Pavel Francouz se v NHL zasloužil 37 zásahy o výhru Colorada 3:1 nad New Jersey a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Český gólman přišel o čisté konto v 56. minutě. U jediné branky Devils, kteří prohráli posedmé v řadě, asistoval Pavel Zacha.

Colorado vedlo góly Gabriela Landeskoga a Valerije Ničuškina 2:0. V brance exceloval Francouz, ale stejně jako v minulém utkání s Philadelphií přišel o první čisté konto v NHL v závěrečných minutách.

Českého gólmana překonal spoluhráč Samuel Girard, který srazil hokejkou prudkou přihrávku Mirca Muellera do vlastní branky. Výhru zpečetil při hře bez brankáře Nathan MacKinnon.

Na druhé straně New Jersey nepomohlo ani odvolání trenéra Johna Hynese. Od té doby získalo v pěti utkáních jen bod a na řadě jsou zřejmě hráčské výměny. Vedení klubu před utkáním stáhlo ze sestavy svého nejproduktivnějšího hráče Taylora Halla, o němž sílí spekulace, že bude vyměněn.

Šlo o rozhodnutí klubu," vysvětlil dočasný kouč New Jersey Alain Nasreddine. "Hráči zareagovali dobře. Řekl jsem jim, že v sázce jsou dva body a na ně bychom se měli soustředit. Na jejich nasazení si nemůžu stěžovat, každý bojoval. Nedostavil se výsledek, jaký jsme si přáli, ale hráli jsme, jak bych si představoval," dodal.

Dallas doma podlehl Vegas 2:3 v prodloužení. Zápas rozhodl Max Pacioretty z úniku v čase 60:51. "Měli jsme velice dobrou první třetinu a mizernou druhou. Ve třetí už se hra vyrovnala a v prodloužení jsme mohli rozhodnout, ale šanci jsme neproměnili. Soupeř poté využil toho, že jsme střídali," řekl trenér poražených Rick Bowness.

Domácí: 15:14. Fedun, 54:49. Ja. Benn

Hosté: 24:20. W. Karlsson, 34:41. Stephenson, 60:51. Pacioretty

Domácí: Bishop (Chudobin) – Lindell, Fedun, Oleksiak, Heiskanen, Sekera, R. Polák – Ja. Benn, Janmark, Seguin – Radulov, Hintz, Pavelski – Cogliano, Faksa, Comeau – Gurjanov, Dickinson, Perry.

Hosté: M. Subban (M.-A. Fleury) – McNabb, Schmidt, Merrill, Theodore, Holden, Engelland – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Zykov, Stastny, Tuch – Carrier, Nosek, Reaves.

Sutherland, Pollock – Racicot, Smith

American Airlines Center, Dallas

18.532 diváků

Domácí: 11:37. Landeskog, 27:56. Ničuškin, 59:28. MacKinnon

Hosté: 55:48. Müller

Domácí: Francouz (Grubauer) – Girard, Zadorov, Cole, Graves, Barberio, C. Rosén – Donskoi, MacKinnon (A), Burakovsky – Rantanen, Kadri, Landeskog (C) – Calvert, Bellemare (A), Ničuškin – Compher, Jost, Nieto.

Hosté: Domingue (32. Blackwood) – P. K. Subban, A. Greene (C), Vatanen, Butcher, Severson, Müller – Palmieri (A), Hischier, Bratt – Simmonds, J. Hughes, J. Boqvist – N. Gusev, Zajac (A), Coleman – M. McLeod, Zacha, Wood.

10. Jack Eichel 36 42 78 68 5 34 227

Pavel Francouz přišel o čisté konto v 56. minutě. U jediné branky Devils, kteří prohráli posedmé v řadě, asistoval Pavel Zacha.