Francouz vychytal Coloradu výhru nad Detroitem 6:3, Zadina nahrával

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN | Pondělní program NHL nabízí dva zápasy. Jelikož v USA se v pondělí slavil Den Martina Luthera Kinga, hrálo se už večer českého času, kdy Colorado nastoupilo proti Detroitu. Z výhry 6:3 se radovali Avalanche, za které nastoupil Pavel Francouz. Bod za asistenci si na druhé straně připsal útočník Filip Zadina. Ve druhém utkání vyhrála Florida v Minnesotě 5:4.

Detroit vstoupil do utkání proti Coloradu lépe a ve třetí minutě se ujal vedení. Larkin obral za brankou o puk obránce Nikitu Zadorova a našel osamoceného Tylera Bertuzziho, který zblízka překonal přesunujícího se Francouze.

Colorado otočilo vývoj na začátku druhé třetiny, kdy se prosadili Nazem Kadri a Nathan MacKinnon. Ve třetí části Colorado odskočilo na rozdíl tří branek, Larkin ale po Zadinově asistenci snížil na 2:4. Hráči Avalanche nepustili Red Wings do souvislého tlaku a naopak přidali dvě branky.

Výsledek zpečetil do prázdné branky MacKinnon. Čtyřiadvacetiletý Kanaďan se po Joeovi Sakicovi stal druhým hráčem v historii Colorada, který překonal hranici třiceti gólů ve třech sezonách za sebou. „Střílím tak často, že góly dávat musím,“ řek MacKinnon. „Je fajn, že jsme před pauzou vyhráli i třetí zápas,“ dodal kanonýr Avalanche.

VIDEO | Sestřih utkání Colorado - Detroit

Florida rozhodla napínavé utkání proti Minnesotě až v závěru třetí třetiny. V 56. minutě srovnal na 4:4 Vincent Trocheck a šest sekund před sirénou tečovali nahození od modré čáry nejprve Aaron Ekblad a poté i Noel Acciari. Florida vyhrála popáté v řadě a drží se na sedmém místě ve Východní konferenci.

„Nechtěli jsme, aby zápas došel do prodloužení, tak jsme hráli stále aktivně. Díky tomu jsme zápas rozhodli v základní hrací době. Jsou to pro nás důležité dva body,“ řekl obránce Panthers Keith Yandle.

Domácí: 21:02. Kadri, 22:56. MacKinnon, 44:19. Kadri, 45:12. Nieto, 53:59. Graves, 59:00. MacKinnon

Hosté: 02:28. Bertuzzi, 47:02. D. Larkin, 57:57. Smith

Domácí: Francouz (Grubauer) – Makar, Graves, E. Johnson (A), Girard, Zadorov, Cole – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Ničuškin – Compher, Bellemare, Calvert – Kameněv, Jost, Nieto.

Hosté: Howard (Pickard) – Green, Nemeth, Daley, Hronek, Bowey, Biega – Zadina, D. Larkin (A), Bertuzzi – Fabbri, Glendening (A), Erne – Perlini, Nielsen, Helm – Smith, Filppula (A), Abdelkader.

Brenk, Lee – Gawryletz, Mach

Pepsi Center, Denver

Domácí: 19:43. Spurgeon, 30:59. Kunin, 44:19. Parise, 47:06. Kunin

Hosté: 04:01. Yandle, 27:28. Barkov, 42:02. Dadonov, 55:52. Trocheck, 59:55. Acciari

Domácí: Stalock (Dubnyk) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Pateryn, Soucy – Zuccarello, E. Staal, Parise – Fiala, V. Rask, Zucker – Kunin, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Hartman, Donato, Greenway.

Hosté: Bobrovskij (Montembeault) – Ekblad, Matheson, Strålman, Stillman, Brown, Yandle, Pysyk – Dadonov, Barkov, Huberdeau – Acciari, Trocheck, Connolly – Hoffman, Toninato, Vatrano – B. Boyle, Sceviour.

10. Jack Eichel 36 42 78 68 5 34 227

Filip Hronek byl v utkání proti Coloradu suverénně nejvytíženějším hráčem Detroitu, odehrál více jak 27 minut