Voráček vyhrál, Nosek pomohl Vegas. Toronto se trápí a Calgary jde dál

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Program dne odstartoval duel Vancouveru s Minnesotou, v němž Canucks vyhráli 3:0 a vedou v sérii 2:1. Jakub Voráček s Philadelphií porazili Washington 3:1, Flyers se dvěma výhrami vedou skupinu o nasazení do čtvrtfinále Východní konference. Tomáš Nosek pomohl Vegas ve skupině o nasazení přihrávkou k výhře 6:4 nad obhájcem Stanleyova poháru St. Louis. V problémech je Toronto, které prohrálo s Columbusem 3:4 v prodloužení a v sérii ztrácí 1:2. Naopak Calgary si zajistilo postup, ve čtvrtém utkání porazilo Winnipeg jasně 4:0.

Domácí: 04:02. Perron, 21:45. Parayko, 34:06. Parayko, 34:28. Brouwer

Hosté: 26:50. Theodore, 30:47. Tuch, 33:13. Tuch, 42:01. Whitecloud, 52:31. Mark Stone, 54:49. Theodore

Domácí: Binnington (Allen) – Scandella, Pietrangelo, Faulk, Parayko, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, B. Schenn, Kyrou – Sanford, R. O'Reilly, Perron – Blais, Bozak, Brouwer – MacEachern, Sundqvist, Steen.

Hosté: M.-A. Fleury (Lehner) – McNabb, Schmidt, Martinez, Theodore, Holden, Whitecloud – Stephenson, W. Karlsson, Mark Stone – Marchessault, Stastny, R. Smith – Cousins, Tuch, N. Roy – W. Carrier, Nosek, Reaves.

McIsaac, Rooney – Racicot, Smith

Rogers Place, Edmonton, AB

Tým Vegas byl od začátku aktivnější (celkově vyhrál na střely 38:17), ale na začátku druhé třetiny vedlo St. Louis 2:0 brankami Davida Perrona a Coltona Parayka. Golden Knights i díky dvěma trefám Alexe Tucha otočili v rozmezí 27. až 34. minuty na 3:2. Vyrovnávací gól padl po dobré práci Noska před brankou a po jeho přiťuknutí puku se prosadil Tuch.

St. Louis ještě v prostřední části během 21 sekund slepenými góly obránce Parayka a Troye Brouwera překlopilo vedení opět na svou stranu. Vegas, které v minulém utkání otočilo zápas s Dallasem ve třetí třetině z 1:3 na konečných 5:3, ale opět ovládlo koncovku zápasu. Prvním gólem v NHL vyrovnal obránce Zach Whitecloud, v 53. minutě zakončil hezkou kombinaci Mark Stone a o chvíli později se trefil podruhé v zápase Theodore.

Vegas se o post nejvýše nasazeného týmu Západní konference střetne s Coloradem, které dosud rovněž neztratilo ani bod.

Domácí: 31:39. Dubois, 47:28. S. Jones, 50:49. Dubois, 78:24. Dubois

Hosté: 18:52. Ceci, 27:08. W. Nylander, 28:48. Robertson

Domácí: Korpisalo (29. Merzlikins) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, R. Murray, Nutivaara – Nyquist, Jenner (A), N. Foligno (C) – Atkinson (A), Dubois, Texier – Bjorkstrand, Wennberg, Foudy – Bemström, Riley Nash, Robinson.

Hosté: Andersen (J. Campbell) – Ceci, Rielly (A), Holl, Dermott, Barrie, Marinčin – Marner, Matthews (A), Hyman – I. Michejev, Tavares (C), W. Nylander – Kapanen, Kerfoot, Robertson – Spezza, Engvall, Clifford.

McCauley, L'Ecuyer – Nansen, MacPherson

Scotiabank Arena, Toronto

Columbus zdolal Toronto 4:3 v prodloužení a v kvalikaci o 1. kolo play off vede 2:1 na zápasy. Blue Jackets přitom prohrávali ve 32. minutě už 0:3 po brankách Cody Ceciho, Williama Nylandera a Nicholase Robertsona. Obrat řídil Pierre-Luc Dubois, který zkompletoval v čase 78:24 ze sólového úniku hattrick.

Domácí:

Hosté: 03:21. Dubé, 19:59. S. Bennett, 56:59. Monahan, 57:18. R. Andersson

Domácí: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, D. Kulikov, Pionk, Beaulieu, Poolman – Connor, Copp (A), Wheeler (C) – Perreault, Eakin, Ehlers – Harkins, Lowry, Roslovic – G. Bourque, N. Shore, L. Shaw.

Hosté: Talbot (Rittich) – Giordano (C), Brodie, Hanifin, R. Andersson, Forbort, E. Gustafsson – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Mangiapane, Backlund, M. Tkachuk (A) – Lucic, S. Bennett, Dubé – Jankowski, D. Ryan, Rieder.

Meier, StLaurent – Sericolo, Murray

Rogers Place, Edmonton

Domácí: 13:03. Laughton, 31:30. Sanheim, 48:37. Laughton

Hosté: 48:49. Boyd

Domácí: Elliott (Hart) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček (A), Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes, Laughton – Farabee, D. Grant, Aube-Kubel – Pitlick, N. Thompson, Bunnaman.

Hosté: Holtby (Vaněček) – Gudas, Kempný, Orlov, Dillon, Jensen, Siegenthaler – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie (A), Bäckström (A), J. Vrána – Kovalčuk, Boyd, Hagelin – Hathaway, Dowd, Pánik.

Dwyer, Hebert – Brisebois, Cormier

Philadelphia u prvního gólu zápasu potrestala chybu Gudase, který v rohu kluziště přišel o puk. Z následné rychlé kombinace se prosadil Scott Laughton. V polovině utkání zvýšil Travis Sanheim a ve 49. minutě skóroval podruhé v zápase Laughton. U všech branek Flyers asistoval Kevin Hayes, první hvězda zápasu. Washington ve zbytku zápasu už jen vstřelil čestný úspěch: Gudas posunul puk Carlu Hagelinovi, jehož střelu tečoval Travis Boyd.

Philadelphia v úvodním zápase skupiny o nasazení porazila Boston 4:1 a o pozici jedničky ve Východní konferenci se utká s Tampou Bay. Oba týmy mají na kontě dvě výhry.

Domácí:

Hosté: 33:49. Boeser, 42:19. Roussel, 58:38. E. Pettersson

Domácí: Stalock (Dubnyk) – Suter, Spurgeon, Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Fiala, E. Staal, Greenway – Kunin, J. Eriksson Ek, Parise – Zuccarello, Galchenyuk, M. Foligno – Hartman, M. Koivu (C), Donato.

Hosté: Markström (Demko) – Q. Hughes, Ch. Tanev, Edler, Stecher, Fantenberg, T. Myers – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat (C), L. Eriksson – Roussel, B. Sutter, Virtanen – Motte, Beagle, MacEwen.

Kozari, Pochmara – Shewchyk, Gibbons

Vancouver po nedělní prohře 0:3 v úterý zdolal Wild 4:3 a po dnešním úspěchu může už v pátek útočit na postup. V 1. kole bojů o Stanleyův pohár byli Canucks naposledy v roce 2015.

Vítězný gól vstřelil celek z Britské Kolumbie ve 34. minutě v přesilové hře. Při vyloučení Jordana Greenwaye vypálil z levého kruhu Pettersson, gólman Alex Stalock puk vyrazil a z dorážky se prosadil Boeser.

Po 139 vteřinách závěrečné části zvýšil Roussel, který po úniku uspěl bekhendovým blafákem. V čase 58:38 dovršil výsledek po přihrávce Quinna Hughese Pettersson.

Kvalifikace play off NHL v Torontu a Edmontonu

Východní konference (Toronto):

Kvalifikace play off - 3. zápas:

Columbus - Toronto 4:3 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 32., 51. a 79. Dubois, 48. S. Jones - 19. Ceci, 28. W. Nylander, 29. Robertson. Střely na branku: 43:36. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. S. Jones (oba Columbus), 3. Ceci (Toronto). Stav série: 2:1.

O nasazení do play off:

Philadelphia - Washington 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 14. a 49. Laughton, 32. Sanheim - 49. Boyd (Gudas). Střely na branku: 21:17. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. K. Hayes, 2. Laughton, 3. Elliott (všichni Philadelphia).

Západní konference (Edmonton):

Kvalifikace play off - 4. zápas:

Winnipeg - Calgary 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky: 4. Dubé, 20. S. Bennett, 57. Monahan, 58. R. Andersson. Střely na branku: 31:34. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Bennett, 3. Dubé (všichni Calgary). Konečný stav série: 1:3.

St. Louis - Vegas 4:6 (1:0, 3:3, 0:3)
Branky: 22. a 35. Parayko, 5. Perron, 35. Brouwer - 27. a 55. Theodore, 31. a 34. Tuch (Nosek), 43. Whitecloud, 53. Mark Stone. Střely na branku: 17:38. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Tuch, 2. Theodore (oba Vegas), 3. Parayko (St. Louis).

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »