Flyers padli s Montrealem 0:5. Islanders i Canucks znovu vyhráli

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté New Yorku Islanders porazili v 1. kole play off NHL Washington 5:2. U vítězného gólu potrestali chybu Jakuba Vrány a vedou 2:0 na zápasy. Stejným poměrem vyhrává v sérii překvapivě i Vancouver, který zdolal obhájce Stanleyova poháru St. Louis 4:3 v prodloužení. Montreal přesvědčivým vítězstvím 5:0 nad Philadelphií vyrovnal sérii na 1:1.

Oba góly Washingtonu vstřelil Alexandr Ovečkin, který po 56 sekundách hry otevřel skóre. Islanders patřil začátek prostřední části, v níž v rozmezí 23. až 27. minuty otočili na 3:2.

Třetí gól padl jen patnáct sekund od vyrovnání a chybou se pod ní podepsal Vrána, který se trápí a v letošních pěti zápasech play off ještě nebodoval. Český útočník ztratil na útočné modré čáře puk a ze sólového úniku se prosadil Brock Nelson. Trenér Washingtonu Todd Reirden nenasazoval Vránu v posledních třinácti minutách, ve kterých Islanders zvýraznili vítězství dalšími dvěma góly.

Obhájce Stanleyova poháru prohrával 0:2 a 1:3, ale v padesáté minutě snížil Sammy Blais a při hře bez brankáře vyrovnal sedm sekund před třetí sirénou Jaden Schwartz. Gól původně nebyl uznán kvůli hře vysokou holí Davida Perrona, ale opakované záběry ukázaly, že útočník St. Louis pravidla neporušil a rozhodčí verdikt změnili. Vancouver ale přeci jen vyhrál, když se Bo Horvat prosadil v čase 65:55 ze sólového úniku.

Montreal ještě v předchozím utkání vedl trenér Claude Julien. Zkušený kouč ale cítil po zápase bolest na prsou a byl převezen do nemocnice, kde mu lékaři zavedli stent do koronární tepny. Kouč se nyní zotavuje doma.

Canadiens hráli i pro něj a už ve druhé minutě otevřel skóre Tomáš Tatar, který stejně jako Jesperi Kotkaniemi vstřelil v zápase dva góly. Zbývající dal Joel Armia, který v závěru prostřední třetiny vyhnal brankáře Cartera Harta za stavu 4:0 na střídačku. Na druhé straně exceloval Carey Price, který podpořil výhru třiceti zákroky a připsal si čisté konto.

Domácí: 38:56. R. O'Reilly, 49:02. Blais, 59:53. Perron

Hosté: 07:23. Horvat, 33:01. Pearson, 45:36. E. Pettersson, 65:55. Horvat

Domácí: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Scandella, Faulk, Dunn – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Sanford – Bozak, Thomas, Sundqvist – Brouwer, Blais, Steen (A).

Hosté: Markström (Demko) – Stecher, Edler (A), Ch. Tanev (A), Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – L. Eriksson, Horvat (C), Pearson – Virtanen, B. Sutter, Roussel – MacEwen, Beagle, Motte.

O’Rourke, Joannette – Murray, Sericolo

Rogers Place, Edmonton, AB

Domácí: 00:56. Ovečkin, 26:39. Ovečkin

Hosté: 22:56. Leddy, 25:01. M. Martin, 26:54. B. Nelson, 57:14. Clutterbuck, 58:21. Lee

Domácí: Holtby (Vaněček (A)) – Carlson, Kempný, Orlov, Dillon, Jensen, Siegenthaler – T. Wilson, Kuzněcov (C), Ovečkin (A) – Oshie (A), Eller, J. Vrána – Kovalčuk, Boyd, Hagelin – Hathaway, Dowd, Pánik.

Hosté: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Komarov, Pageau, Brassard – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Hanson, Furlatt – Brisebois, Cormier

Scotiabank Arena (Toronto)

Domácí: 25:58. Backlund, 50:36. Brodie

Hosté:

Domácí: Talbot (Rittich) – Giordano, Brodie, Hanifin, R. Andersson, Forbort, E. Gustafsson – J. Gaudreau, Monahan, E. Lindholm – Mangiapane, Backlund, Quine – Lucic, S. Bennett, Dubé – Rinaldo, D. Ryan, Rieder.

Hosté: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Fedun – Ja. Benn, Seguin, Radulov – Janmark, Pavelski, Gurjanov – Hintz, Dickinson, Perry – Cogliano, Faksa, Comeau.

McIsaac, Rooney – Murchison, Cherrey

Colorado vyhrálo, Francouz nechytal

Hokejisté Colorada vyhráli i druhý zápas prvního kola play off NHL. Nad Arizonou zvítězili 3:2 také díky 30 úspěšným zákrokům brankáře Philippa Grubauera, který dostal znovu přednost před Pavlem Francouzem. Německý gólman byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Colorado dvakrát ztratilo jednobrankové vedení. Vítězství mu zajistil necelé tři minuty před koncem švédský útočník André Burakovsky.

Třetí zápas série v edmontonské „bublině“ se bude hrát v sobotu.

1. kolo play off NHL:

Západní konference (Edmonton) - 2. zápas:

Colorado - Arizona 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 4. MacKinnon, 24. Jost, 58. Burakovsky - 17. Keller, 26. Grabner. Střely na branku: 28:32. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. MacKinnon, 3. Burakovsky (všichni Colorado). Stav série: 2:0.

Východní konference (Toronto) - 2. zápas:

Philadelphia - Montreal 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Branky: 2. a 22. Tatar, 13. a 51. Kotkaniemi, 38. Armia. Střely na branku: 30:32. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Tatar, 2. Kotkaniemi, 3. Domi (všichni Montreal). Stav série: 1:1.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »