Toronto vyhrálo a vede NHL, dvougólový Matthews vládne střelcům

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejisté Toronta porazili Vancouver 5:1 a s 19 body vedou tabulku NHL před Bostonem a Montrealem. Dvěma góly se pod výhru podepsali Wayne Simmonds a Auston Matthews, který skóroval posedmé v řadě a s deseti trefami je nejlepším střelcem soutěže. Ze šesti utkání sobotního programu zasáhli do hry z českých hráčů jen Tomáš Hertl s Radimem Šimkem a se San Jose podlehli v Anaheimu 1:2 po nájezdech.

Skóre v Torontu otevřel v přesilové hře Simmonds a Matthews zvýšil v 15. minutě po hezké individuální akci. Ve druhé třetině zakončoval rychlý protiútok Zach Hyman po přihrávce Mikka Lehtonena do prázdné branky. U všech tří gólů si připsal asistenci Mitchel Marner.

Domácí v úvodu třetí třetiny odskočili na 5:0. Matthews využil špatné rozehrávky gólmana Bradena Holtbyho a Simmonds se prosadil tečí. Frederika Andersena, který chytil 27 střel, připravil o nulu v 58. minutě Brock Boeser.

San Jose se ujalo vedení už po 11 sekundách hry, z dorážky se prosadil důrazný Logan Couture. Anaheim vyrovnal na začátku druhé třetiny, když uspěl tečí Isac Lundeström. Za tohoto stavu se schylovalo k bitce mezi Šimkem a Adamem Henriquem. Oba si v předbrankovém prostoru Sharks vyměnili pár krosčeků, nakonec český obránce povalil soupeře na led. Rukavice ale neshodili, a tak dostali po dvou minutách za hrubost.

Zápas v Anaheimu dospěl stejně jako o den dříve až do penaltového rozstřelu. Zatímco v pátek uspělo San Jose, v odvetě se radovali Ducks. Bonusový bod zajistil domácím Max Comtois. Hertl, který v této sezoně už jeden rozstřel rozhodl, sledoval nájezdy jen ze střídačky. Český útočník poslední čtyři zápasy nebodoval.

Domácí: 10:22. Eberle, 15:45. Eberle, 48:23. Clutterbuck, 57:16. Lee

Hosté: 13:43. P-O. Joseph, 39:44. Malkin, 43:19. Guentzel

Domácí: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Jo. Bailey (A), Barzal, Lee – Eberle, B. Nelson (C), Dal Colle – Wahlstrom, Pageau, Komarov – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Hosté: Jarry (DeSmith) – Letang (A), P-O. Joseph, Marino, Matheson, Ceci, Ruhwedel – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), Zucker – B. Tanev, Blueger, McCann – Lafferty, Jankowski, O'Connor.

Chmielewski, McCauley – Sericolo, Alphonso

Barclays Center, New York

Domácí: 04:42. Simmonds, 14:04. Matthews, 27:36. Hyman, 41:28. Matthews, 43:16. Simmonds

Hosté: 57:56. Boeser

Domácí: Andersen (Hutchinson) – Brodie, Rielly, Holl, Muzzin (A), Bogosian, Lehtonen – Marner, Matthews, Hyman (A) – W. Nylander, Tavares (C), Simmonds – I. Michejev, Kerfoot, Vesey – Spezza, Boyd, Petan.

Hosté: Holtby (Demko) – Jo. Benn, Q. Hughes, T. Myers, Schmidt, Chatfield, Edler (A) – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – Pearson, Horvat (C), L. Eriksson – Ju. Bailey, B. Sutter (A), Höglander – Roussel, Beagle, Motte.

Nicholson, Schlenker – Brisebois, Barton

Scotiabank Arena, Toronto

Domácí: 25:42. Lundeström, . Comtois

Hosté: 00:11. Couture

Domácí: R. Miller (Gibson) – H. Lindholm, Shattenkirk, Fowler, Hakanpää, Ja. Larsson, B. Hutton – Henrique, D. Grant, Terry – Heinen, Steel, Silfverberg – Comtois, Lundeström, Rakell – Deslauriers, Backes, Rowney.

Hosté: Dubnyk (M. Jones) – Vlasic, Burns, Ferraro, E. Karlsson, Knyžov, R. Šimek – E. Kane, Couture, Labanc – Marleau, Hertl, Meier – Balcers, Gambrell, Donato – Sörensen, Gregor, Nieto.

Rehman, StPierre – Gawryletz, Gibbons

Honda Center, Anaheim

Domácí: 00:56. E. Lindholm, 23:04. Lucic, 24:58. Backlund, 42:56. Dubé, 45:16. J. Gaudreau, 50:57. S. Bennett

Hosté: 06:53. Khaira, 18:29. McDavid, 41:18. Puljujärvi, 48:55. Nurse

Domácí: Markström (Rittich) – Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Välimäki, N. Nestěrov – M. Tkachuk, E. Lindholm, Dubé – S. Bennett, J. Gaudreau, Monahan (A) – Rinaldo, Backlund (A), Mangiapane – Lucic, Nordström, Froese.

Hosté: Koskinen (Skinner) – Nurse (A), Barrie, A. Larsson, Koekkoek, K. Russell, Bouchard – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Puljujärvi – Kahun, Draisaitl (A), Yamamoto – Chiasson, Turris, Kassian – Neal, Khaira, J. Archibald – Lagesson.

M. Dunning, E. Furlatt – S. Cherrey, B. Mills

Scotiabank Saddledome, Calgary

Sobotní výsledky NHL:

Ottawa - Montreal 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 13. White - 7. Petry, 42. J. Anderson. Střely na branku: 35:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Allen (Montreal), 2. Murray (Ottawa), 3. Petry (Montreal).

St. Louis - Arizona 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 5. Thomas - 3. a 60. Chychrun, 31. Keller. Střely na branku: 25:19. Hvězdy zápasu: 1. Keller, 2. Chychrun (oba Arizona), 3. Sundqvist (St. Louis).