Pět minut od nuly! Vaněček táhl Washington k výhře. Vrána a Zacha se trefili

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Brankář Vítek Vaněček kryl v Pittsburghu 26 střel a dovedl Washington v úterním utkání NHL k výhře 3:1. Český gólman přišel o čisté konto až v 56. minutě a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jeho spoluhráč Jakub Vrána si připsal rozdílový gól. Pavel Zacha přispěl jednou trefou k výhře New Jersey 5:2 na ledě New Yorku Rangers.

Skóre otevřel ve 25. minutě Conor Sheary a v polovině utkání Vaněček udržel těsně vedení, když zneškodnil Brandonovi Tanevovi sólový únik v oslabení. Vzápětí zvýšil Vrána, který se prosadil střelou z pravého kruhu nad lapačku Tristana Jarryho.

Na začátku poslední třetiny přidal třetí gól Lars Eller a o možnou první nulu v NHL připravil Vaněčka Zach Aston-Reese. Vrána, který byl v tu chvíli na ledě, ještě gestem naznačoval, že by gól neměl být uznán, protože českého brankáře v momentu střely srazil útočící hráč. Toho ale na vlastního gólmana natlačil Justin Schultz. Washington i tak zastavil sérii čtyř proher a porazil Pittsburgh v této sezoně až na čtvrtý pokus.

New Jersey odehrálo první zápas od 31. ledna, kdy kvůli nákaze koronavirem vynechalo sedm utkání. Návrat jim zpříjemnil ve 28. minutě Zacha, který otevřel skóre v přesilové hře pěknou ranou z pravého kruhu do horního rohu. Rangers v prostřední třetině smazali dvakrát jednogólové manko. Devils o své výhře rozhodli až třemi zásahy v posledních deseti minutách duelu.

Domácí:

Hosté: 04:42. Lee, 11:58. Pageau, 59:59. Lee

Domácí: C. Hutton (Ullmark) – Dahlin, C. Miller, McCabe, Jokiharju, Montour, Borgen – Skinner, Eichel (C), Olofsson – Hall, E. Staal, S. Reinhart (A) – Rieder, Eakin, Okposo (A) – T. Thompson, Sheahan, Asplund.

Hosté: I. Sorokin (Varlamov) – Pelech, Pulock, Leddy, Mayfield, A. Greene, Dobson – Lee (C), Barzal, Jo. Bailey (A) – Beauvillier, B. Nelson, Eberle – Dal Colle, Pageau, Komarov – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

St. Pierre, Hanson – Berg, Syvret

KeyBank Center, Buffalo

Domácí: 55:05. Aston-Reese

Hosté: 24:52. Sheary, 31:31. J. Vrána, 41:09. Eller

Domácí: Jarry (DeSmith) – Letang (A), P-O. Joseph, Marino, Matheson, Ceci, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), Zucker – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Jankowski, Sceviour.

Hosté: Vaněček (C. Anderson) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Chára, Jensen, Orlov – Oshie, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), J. Vrána – Pánik, Eller, Sheary – Hathaway, Dowd, Hagelin.

McIsaac, Hebert – Alphonso, Sericolo

PPG Paints Arena, Pittsburgh

bez diváků diváků

Domácí: 31:32. Blackwell, 39:27. Bučněvič

Hosté: 27:37. Zacha, 37:14. Butcher, 50:43. Šarangovič, 54:11. N. Merkley, 59:39. M. Malcev

Domácí: Šesťorkin (A. Georgijev) – R. Lindgren, Fox, Br. Smith, Trouba (A), Hájek, Bitetto – Kreider (A), Zibanejad (A), Blackwell – Lafreniere, R. Strome, Kakko – Di Giuseppe, B. Howden, Bučněvič – Lemieux, Rooney, J. Gauthier.

Hosté: Blackwood (Wedgewood) – R. Murray, P. K. Subban (A), T. Smith, Severson (A), Butcher, C. Carrick – A. Johnsson, J. Hughes, Bratt – M. Malcev, Šarangovič, Palmieri – Wood, M. McLeod, Bastian – Kuokkanen, Zacha, N. Merkley.

Rank, Morton – Fournier, MacPherson

Madison Square Garden, New York

Domácí: 36:36. Pacioretty, 46:52. Marchessault

Hosté: 07:08. MacKinnon, 37:38. Saad, 59:20. Kadri

Domácí: M.-A. Fleury (Dansk) – Martinez, Pietrangelo, Holden, Theodore, Hague, Whitecloud – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Kolesar, Glass, Tuch – W. Carrier, N. Roy, Reaves.

Hosté: Grubauer (Werner) – D. Toews, Byram, Gilbert, Timmins, MacDonald, Pateryn, Graves – Saad, MacKinnon, Rantanen – Burakovsky, Kadri, Donskoi – Ničuškin, Compher, O'Connor – Dries, Bellemare, Jayson Megna.

Chmielewski, Sutherland – Smith, Daisy

T-Mobile Arena, Las Vegas

Domácí: 03:26. Anderson-Dolan, 32:03. Moore, 56:56. D. Brown, 59:23. Doughty

Hosté:

Domácí: Quick (Petersen) – M. Anderson, Doughty (A), Björnfot, Roy, Määttä, Strand – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – A. Kempe, Vilardi, J. Carter (A) – Grundström, Anderson-Dolan, Moore – Wagner, L. Andersson, Luff.

Hosté: Kähkönen (Hammond) – Suter (A), Addison, Mermis, Dumba, Bartkowski, Belpedio – Parise (A), J. Eriksson Ek, Fiala – Greenway, Ma. Johansson, Kaprizov – M. Foligno (A), Bjugstad, Hartman – Zuccarello, Johnson, Mayhew.