Toronto vládne NHL, Kubalík u výhry nad Detroitem. Gudas přidal čtyři hity

1
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Chicaga si v NHL opět poradili s Detroitem, když po trefách Kurasheva a DeBrincata zvítězili 2:0, Dominik Kubalík se tentokrát gólově neprosadil, stejně jako žádný z dalších českých hokejistů. Florida smazala dvougólovou ztrátu v zápase na ledě Caroliny a po výhře 4:3 v prodloužení se posunula na čelo Centrální divize, k čemuž přispěl opět čtyřmi hity Radko Gudas. Stejně bodů jako Panthers má také Chicago.

Hokejisté Toronta odčinili pondělní prohru s Ottawou 5:6 v prodloužení, ve druhém vzájemném utkání ve své aréně dosud nejhorší tým celé ligy porazili a potvrdili pozici bodově dosud nejúspěšnějšího týmu sezony NHL.

První branku Maple Leafs vstřelil aktuálně nejlepší střelec soutěže Auston Matthews a zaznamenal tak již 14. gól v 16 utkáních. Vedle toho má na kontě i sedm nahrávek. Vítězný byl ale po vyrovnání Bradyho Tkachuka až zásah Alexandera Kerfoota z 51. minuty.

Florida nezvládla závěr první třetiny, kdy se v rozmezí 22 sekund prosadili Sebastian Aho a Jordan Staal, kteří poslali Carolinu do vedení 2:0. Panthers třemi góly po sobě vývoj zápasu otočili, ale bývalý útočník Floridy Vincent Trocheck v 54. minutě srovnal na 3:3.

Prodloužení ukončil svou druhou brankou v zápase nejproduktivnější hráč Panthers Jonathan Huberdeau, jenž si v utkání připsal navrch také asistenci. Carolina prohrála na vlastním ledě poprvé v sezoně.

Utkání Chicaga s Detroitem rozhodl v začínající 33. minutě povedenou individuální akcí v přesilové hře Philipp Kurashev. V samém závěru pojistil výhru Alex DeBrincat. Finský brankář Kevin Lankinen pochytal všech 29 střel Red Wings a připsal si první čisté konto v kariéře v NHL. U vítězného gólu navíc figuruje mezi asistenty.

Bodování vládne McDavid

Kanadský hokejový útočník Connor McDavid z Edmontonu vládne stále pořadí produktivity v NHL o dva body před německým spoluhráčem Leonem Draisaitlem. McDavid nasbíral v 18 zápasech 32 bodů za devět branek a 23 asistencí. Draisaitl má na kontě 10 gólů a 18 přihrávek. Třetí Mitchell Marner z Toronta i čtvrtý Patrick Kane z Chicaga si připsali po 23 bodech.

10. Sidney Crosby 24 38 62 55 10 26 159

Nejproduktivnějším českým hráčem je na 45. místě Dominik Kubalík z Chicaga, který zaznamenal v 18 utkáních 14 bodů za pět tref a devět asistencí. Následuje na 63. pozici Ondřej Palát z Tampy Bay s 12 body za šest gólů a stejný počet přihrávek ze 14 duelů.

Detroit - Chicago 0:2

Domácí:

Hosté: 32:03. Kurashev, 59:02. DeBrincat

Domácí: J. Bernier (Greiss) – Hronek, Merrill, Stecher, M. Staal, Djoos, Nemeth – Bromé, D. Larkin (C), Zadina – Mantha, Fabbri, B. Ryan – Gagner, Naměstnikov, Filppula – Erne, Glendening (A), Nielsen (A).

Hosté: Lankinen (M. Subban) – Mitchell, Keith, Carlsson, de Haan, Beaudin, Zadorov, Boqvist – P. Kane (A), Suter, DeBrincat (A) – D. Kubalík, D. Strome, Hagel – Janmark, Söderberg, Kurashev – Kämpf, Carpenter.

O’Rourke, South – Baker, Suchánek

Little Caesars Arena, Detroit

Carolina - Florida 3:4 PP

Domácí: 18:28. J. Staal, 18:50. Aho, 53:39. Trocheck

Hosté: 30:52. Huberdeau, 43:11. Wennberg, 52:06. Lammikko, 62:29. Huberdeau

Domácí: Nedeljkovic (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Gardiner, Bean, Skjei – T. Teräväinen, Aho, B. McGinn – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Foegele, J. Staal (C), Svečnikov – Fast, Paquette, Martinook (A).

Hosté: Driedger (Bobrovskij) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Yandle, Strälman, Forsling – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Hörnqvist, Wennberg, Huberdeau (A) – Tippett, Luostarinen, Vatrano – Connolly, Lammikko, Lomberg.

Luxmore, Brenk – Toomey, Kovachik

PNC Arena, Raleigh

Toronto - Ottawa 2:1

Domácí: 24:41. Matthews, 50:46. Kerfoot

Hosté: 38:51. B. Tkachuk

Domácí: Andersen (Hutchinson) – Brodie, Rielly, Holl, Muzzin, Bogosian, Dermott – Marner, Matthews (A), J. Thornton – W. Nylander, Tavares (C), Hyman (A) – Engvall, Kerfoot, I. Michejev – Spezza, Boyd, Vesey.

Hosté: M. Murray (M. Högberg) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Reilly, Gudbranson (A), Brännström – Co. Brown, Norris, B. Tkachuk (A) – Dadonov, White, N. Paul – Batherson, Stepan, Stützle – Watson, Tierney, Anisimov.

Furlatt, Skilliter – Mills, Cherrey

Scotiabank Arena, Toronto

Calgary - Vancouver 1:5

Domácí: 38:13. Mangiapane

Hosté: 01:46. Jo. Benn, 27:37. Horvat, 38:28. J. T. Miller, 39:05. Schmidt, 45:54. Boeser

Domácí: Markström (Rittich) – Ch. Tanev, Hanifin, Välimäki, Giordano (C), R. Andersson, N. Nestěrov – M. Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – Simon, Monahan (A), J. Gaudreau – Dubé, Backlund (A), Lucic – S. Bennett, Froese, Nordström.

Hosté: Holtby (Demko) – Schmidt, Edler (A), Jo. Benn, Q. Hughes, T. Myers, Juolevi – Höglander, Horvat (C), Pearson – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – Gaudette, B. Sutter (A), Roussel – Virtanen, Beagle, L. Eriksson.

Nicholson, Joannette – Shewchyk, Nansen

Scotiabank Saddledome, Calgary

bez diváků diváků

Edmonton - Winnipeg

Domácí: 03:45. Puljujärvi, 04:06. Draisaitl, 36:45. Draisaitl

Hosté: 19:06. Scheifele, 41:28. Pionk

Domácí: M. Smith (Skinner) – Nurse, Barrie, Bouchard, A. Larsson, Koekkoek, K. Russell – Nugent-Hopkins, McDavid, Puljujärvi – Ennis, Draisaitl, Yamamoto – Kahun, Khaira, J. Archibald – Haas, Turris, Chiasson.

Hosté: Brossoit (Hellebuyck) – Morrissey, Poolman, Forbort, Pionk, Beaulieu, DeMelo – Copp, Scheifele, Ehlers – Connor, Stastny, Wheeler – Perreault, Lowry, Appleton – Vesalainen, Lewis, Harkins.