Krejčího paráda! Útočník pomohl třemi nahrávkami k výhře Bostonu

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Český hokejový útočník David Krejčí pomohl v NHL Bostonu třemi nahrávkami k výhře nad New York Islanders 3:2 v prodloužení. Na jedné brance Bruins se podílel také David Pastrňák. Pavel Zacha, jediný český střelec pondělního programu, brankou neodvrátil prohru New Jersey 2:4 na ledě Philadelphie.

K vítězství nevedly ani asistence českých útočníků Davida Kämpfa a Dominika Kubalíka, jejich Chicago podlehlo Dallasu 4:5 v prodloužení. Gólovou nahrávku si připsal také obránce Radko Gudas, který se podílel na vysoké výhře Floridy nad Tampou Bay 4:0. V brance Caroliny se nedařilo Petru Mrázkovi. Český brankář inkasoval na ledě Nashvillu pět branek a Hurricanes v předehře prvního kola play off podlehli Predators 0:5.

Boston v duelu o třetí místo ve Východní konferenci proti New York Islanders dvakrát vedl, ale Ostrované se v obou případech dokázali vrátit do hry. Bruins otevřeli skóre v závěru první třetiny, kdy v přesilové hře našel David Krejčí Taylora Halla, který z ostrého úhlu prostřelil brankáře Semjona Varlamova. Minutu a osmatřicet sekund po začátku druhé třetiny srovnal Oliver Wahlstrom.

Druhou branku Bostonu vstřelil po výborném Pastrňákově zisku a přesné Krejčího přihrávce do brankoviště Islanders Brad Marchand. Newyorčané však dokázali opět rychle zareagovat, branku na 2:2 vstřelil po dvou minutách Mathew Barzal. V prodloužení rozhodl o výhře Bruins povedenou individuální akcí Hall.

Domácí: 19:21. Hall, 26:15. Marchand, 62:53. Hall

Hosté: 21:38. Wahlstrom, 28:31. Barzal

Domácí: T. Rask (Swayman) – K. Miller, Lauzon, McAvoy, Grzelcyk, Carlo, Reilly – Wagner, Kuraly, N. Ritchie – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), Hall – O. Kaše, Lazar, DeBrusk. Hlavní trenér: Bruce Cassidy.

Hosté: Varlamov (41. I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Komarov – Wahlstrom, B. Nelson (A), Palmieri – Josh Bailey (A), Pageau, Beauvillier – Cizikas, Clutterbuck (A), Johnston. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Jon Mclsaac, Brian Pochmara. Čároví: Brad Kovachik, Brandon Gawryletz

TD Garden, Boston

4565 diváků

Domácí: 15:19. Weegar, 28:23. Lammikko, 42:27. Verhaeghe, 54:07. Wennberg

Hosté:

Domácí: Driedger (Knight) – Weegar, Forsling, Strälman (A), Nutivaara, Gudas, Yandle (A), Connauton – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tippett, Marchment, Lammikko – Heponiemi, Wennberg, Vatrano – Děnisenko, Lomberg.

Hosté: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Sergačjov, D. Savard, Rutta, Claesson, L. Schenn – Barre-Boulet, B. Point, Gourde – Colton, Cirelli (A), Killorn (A) – M. Joseph, G. Smith, Walcott – Coleman, T. Johnson, Stephens.

Sutherland, Hebert – Marquis, Murray

BB&T Center, Sunrise

5040 diváků

Domácí: 13:44. Farabee, 30:06. Couturier, 52:25. J. van Riemsdyk, 56:08. Farabee

Hosté: 03:29. Zacha, 05:21. Kuokkanen

Domácí: Elliott (Lyon) – Sanheim, Provorov (A), Braun, York, P. Myers, Gostisbehere – Konecny, Couturier (A), Giroux (C) – Allison, K. Hayes, Farabee – Voráček, Laughton, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, Patrick, Lindblom.

Hosté: Wedgewood (Dell) – Severson (A), R. Murray, Siegenthaler, Butcher, Tennyson, Bahl – Šarangovič, J. Hughes, Kuokkanen – Bratt, Hischier (C), Zacha – Bastian, M. McLeod, Wood (A) – A. Johnsson, J. Boqvist, Foote.

Morton, Syvret – Nagy, Flemington

Wells Fargo Center, Philadelphia

3882 diváků

Domácí: 09:32. Evans, 25:56. Byron, 43:28. Lehkonen, 53:04. Lehkonen

Hosté: 09:52. Neal, 13:29. Nugent-Hopkins, 29:26. Kahun, 62:42. McDavid

Domácí: Allen (Primeau) – Edmundson, Petry (A), Kulak, Chiarot, A. Romanov, Merrill – Toffoli, Suzuki, Armia – Tatar, Kotkaniemi, J. Anderson – Perry (A), E. Staal, Caufield – Byron (A), Evans, Lehkonen.

Hosté: Koskinen (Stalock) – Nurse, Barrie, A. Larsson (A), Jones, Bear, D. Kulikov – Kahun, McDavid (C), Puljujärvi – Nugent-Hopkins (A), Draisaitl, Yamamoto – Neal, R. McLeod, Chiasson – D. Shore, Khaira, J. Archibald.

Skilliter, Joannette – Cormier, Barton

Bell Centre, Montreal

Domácí: 00:53. DeBrincat, 01:22. Suter, 36:28. D. Strome, 48:18. Hinostroza

Hosté: 15:30. Pavelski, 39:58. Heiskanen, 50:24. Kiviranta, 52:18. Dickinson, 64:30. Robertson

Domácí: Delia (Lankinen) – C. Murphy (A), Stillman, Regula, Zadorov, Mitchell, Kalynuk, Beaudin – P. Kane (A), Suter, D. Strome – Hagel, Kurashev, DeBrincat (A) – Hinostroza, Kämpf, D. Kubalík – Entwistle, Hardman.

Hosté: Oettinger (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley, Pysyk – Pavelski, Dickinson, Robertson – Gurjanov, Faksa, Kiviranta – Comeau (A), Ja. Benn (C), Cogliano – Dowling, Kero.

Lee, Walsh – Berg, Galloway

United Center, Chicago

3 917 diváků

Domácí: 02:51. Grimaldi, 04:29. Duchene, 24:19. Duchene, 32:08. Johansen, 40:57. Jeannot

Hosté:

Domácí: Rinne (Saros) – Fabbro, Farrance, Benning, Gudbranson (C), Lewington, Davies – Duchene, Johansen (A), F. Forsberg (A) – Tolvanen, R. Pitlick, Grimaldi – Olivier, Richardson, Cousins – Jeannot, McCarron, Trenin.

Hosté: Mrázek (Reimer) – Gardiner, Hakanpää, Skjei, Bean, J. Ryan, Keane – T. Teräväinen, Aho (A), Foegele – Nečas, Trocheck (A), Niederreiter – Fast, Lorentz, Martinook (A) – Geekie, Shore, M. McCormick.

Dwyer, Luxmore – MacPherson, Pancich

Bridgestone Arena, Nashville

5 700 diváků

Domácí: 10:44. Connor

Hosté: 03:05. Höglander, 07:21. Horvat, 50:16. Höglander

Domácí: Brossoit (Comrie) – Heinola, Morrissey (A), DeMelo, Forbort, Jo. Benn, Stanley – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Perreault, Dubois, Copp – Appleton, Lowry, Stastny – Lewis, N. Thompson, Harkins. Hlavní trenér: Paul Maurice.

Hosté: Demko (Holtby) – Schmidt, Edler (A), Hamonic, Q. Hughes, T. Myers (A), Rathbone – Boeser, J. T. Miller, Höglander – MacEwen, Horvat (C), Pearson – Michaelis, Boyd, Vesey – Hawryluk, Graovac, Highmore. Hlavní trenér: Travis Green.

Kendrick Nicholson, Eric Furlatt. Čároví: Kiel Murchison, Derek Nansen

Bell MTS Place, Winnipeg

Domácí: 08:11. Pietrangelo

Hosté: 27:04. Burakovsky, 51:33. Compher

Domácí: Lehner (M.-A. Fleury) – Theodore, Pietrangelo, McNabb, Whitecloud, Hague – Janmark, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – W. Carrier, N. Roy, Tuch – Kolesar.

Hosté: Grubauer (J. Johansson) – D. Toews, Makar, Graves, Timmins, Nemeth, MacDonald – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Newhook, Kadri, Burakovsky – Ničuškin, Jost, Donskoi – Söderberg, Bellemare, Compher.

Lambert, Rehman – Baker, Mills

T-Mobile Arena, Las Vegas

7 567 diváků

Domácí: 47:35. Iafallo

Hosté: 41:25. Bozak, 60:46. Faulk

Domácí: Petersen (Grosenick) – M. Anderson, Doughty (A), Björnfot, Roy, Määttä, S. Walker – A. Kempe, Kopitar (C), Athanasiou – Iafallo (A), Vilardi, L. Andersson – Wagner, Kupari, T. Moore – Grundström, Anderson-Dolan, Lemieux.

Hosté: Binnington (Husso) – Faulk, Krug, Parayko (A), Scandella, Bortuzzo, Santini – Perron, R. O'Reilly (C), Barbašev – B. Schenn (A), Bozak, Schwartz – Kyrou, Thomas, Hoffman – Sanford, Joshua, Clifford.