SESTŘIHY: Hertlova show pokračuje! Nečas skóroval, zářil i Sedlák

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Tomáš Hertl přispěl v NHL dvěma góly ve třetí třetině k výhře San Jose 4:0 v Montrealu a v posledních patnácti zápasech nasbíral 19 bodů (6+13). Carolina i díky trefě Martina Nečase porazila Pittsburgh 3:2 v prodloužení. Lukáš Sedlák připravil dva góly Philadelphie při vítězství 3:1 nad New Yorkem Islanders a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Pavel Zacha a David Krejčí pomohli jednou asistencí k výhře Bostonu 3:1 nad Tampou Bay. Daniel Vladař se podílel třiceti zákroky na vítězství Calgary 6:2 nad Floridou.

Skóre v Montrealu otevřel ve druhé minutě z dorážky Matt Nieto. Na začátku poslední třetiny zvýšil Hertl, který usměrnil v předbrankovém prostoru přihrávku Kevina Labanca do sítě. Vzápětí se prosadil z úniku Logan Couture a český útočník při hře domácích bez gólmana zpečetil výhru San Jose. Hlavním strůjcem úspěchu byl Kaapo Kähkönen, který zastavil 28 střel a připsal si první nulu od března 2021.

Pittsburgh vedl od páté minuty trefou Sidney Crosbyho, ale Carolina ve druhé třetině otočila. Nečas vyrovnal z dorážky do prázdné branky a připsal si jedenáctý zásah sezony. Druhou branku týmu vstřelil Andrej Svečnikov. Domácí Jake Guentzel poslal zápas gólem v čase 59:02 do prodloužení, které rozhodl Brett Pesce.

Philadelphia vstupovala do utkání se sérií deseti porážek a v oslabení tři proti pěti inkasovala už ve čtvrté minutě první gól zápasu z hole Noaha Dobsona. Flyers ale skóre rychle otočili díky asistencím Sedláka. Český útočník založil v oslabení rychlý protiútok, který zakončil Travis Sanheim. Při druhé gólové akci vyhrál Sedlák vhazování pro Kevina Hayese, který v poslední minutě i pojistil výhru Flyers svou druhou brankou v zápase.

10. Elias Pettersson 39 63 102 80 16 14 257

O výhru Bostonu se zasloužil Taylor Hall, který ve druhé minutě otevřel skóre a na začátku třetí třetiny i za asistence Zachy vstřelil gól na 2:1. Uklidňující třetí branku přidal Brad Marchand po přihrávce Krejčího při powerplay Tampy Bay. Bruins tak zvítězili doma i ve třináctém utkání sezony. David Pastrňák vyšel naprázdno a jeho bodová série se zastavila na devíti zápasech (6+6).

Vladař po minulém startu přiznal, že jej frustruje, že s ním v brance Calgary prohrává. Tentokrát se český gólman dočkal podpory útoku, kanadský klub vedl už ve třinácté minutě 3:0. Vladař si v sedmém startu sezony připsal druhou výhru a stal se třetí hvězdou zápasu. Předčili jej pouze Jonathan Huberdeau a Rasmus Andersson, kteří dosáhli shodné bilance 1+1.

Domácí: 04:34. Crosby, 59:03. Guentzel

Hosté: 25:45. Nečas, 37:38. A. Svečnikov, 62:20. Pesce

Domácí: Jarry (DeSmith) – M. Pettersson, Letang, P. Joseph, Petry, Dumoulin, Rutta – Guentzel, Crosby, Rakell – Zucker, Malkin, Rust – McGinn, Carter, Kapanen – Poehling, Blueger, Archibald.

Hosté: Kočetkov (Raanta) – Slavin, Burns, Skjei, Pesce, de Haan, Chatfield – Jarvis, Aho, Nečas – A. Svečnikov, Kotkaniemi, Noesen – Martinook, J. Staal, Fast.

Hansen, Kozari – Jackson, Murray

PPG Paints Arena, Pittsburgh

15942 diváků

Domácí:

Hosté: 01:33. Nieto, 42:29. Hertl, 43:44. Couture, 57:46. Hertl

Domácí: Allen (Montembeault) – Savard, Matheson, Guhle, Edmundson (A), Kovacevic, Harris – Dach, Suzuki (C), Caufield – Gallagher (A), Dvorak, Dadonov – J. Anderson, Monahan, Armia – Slafkovský, Evans, Pezzetta.

Hosté: Kähkönen (Dell) – E. Karlsson (A), Megna, Benning, Vlasic, Šimek, Cicek – Labanc, Hertl, Meier – Barabanov, Couture (C), Nieto – Kunin, Bonino (A), Gregor – Viel, Lorentz, Lindblom.

E. Furlatt, G. Rank – M. Cormier, D. Kelly

Bell Centre, Montreal

21 105 diváků

Domácí: 01:07. Hall, 42:49. Hall, 59:19. Marchand

Hosté: 38:20. Stamkos

Domácí: Swayman (Ullmark) – McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron, Marchand – Pastrňák, Krejčí, Zacha – Frederic, Coyle, Hall – Greer, Nosek, N. Foligno.

Hosté: Vasilevskij (Elliott) – Černák, Hedman, Perbix, Sergačjov, Bogosian, Cole – Kučerov, Point, Hagel – Killorn, Paul, Stamkos – Perry, Naměstnikov, Bellemare – Maroon, Colton, Koepke.

K. Sutherland, B. Blandina

TD Garden, Boston

Domácí: 04:37. Sanheim, 09:45. Hayes, 59:27. Hayes

Hosté: 03:12. Dobson

Domácí: Hart (Sandström) – Ristolainen, Provorov, Braun, Sanheim, Seeler, Zamula – Hayes, Laughton (A), Farabee – Bellows, Frost, Tippett – MacEwen, N. Cates, Deslauriers – Willman, Sedlák, Laczynski.

Hosté: Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Dobson, Aho, Mayfield, Romanov – Wahlstrom, Barzal, Holmström – Beauvillier, Nelson (A), Lee (C) – R. Johnston, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Syvret, St. Laurent – Brisebois, Nansen

Wells Fargo Center, Philadelphia

18 143 diváků

Domácí: 30:04. Sissons, 63:50. Josi

Hosté: 50:39. Terry

Domácí: Saros (Lankinen) – Josi (C), McDonagh, A. Carrier, Ekholm (A), Fabbro, Lauzon – Granlund (A), Pärssinen, F. Forsberg – Duchene, Sissons, Jeannot – Niederreiter, R. Johansen, Co. Smith – Trenin, Glass, Jankowski.

Hosté: Gibson (Stolarz) – Kulikov, Fowler (A), White, Benoit, Shattenkirk, Vaakanainen – Terry, Zegras, Henrique (A) – Vatrano, R. Strome, Grant – Silfverberg (A), Lundeström, Carrick – Leason, McTavish, Max Jones.

Justin StPierre, Wes McCauley. Čároví: Matt MacPherson, Andrew Smith

Bridgestone Arena, Nashville

17159 diváků

Domácí: 09:18. Wheeler, 23:46. Morrissey, 33:07. Wheeler, 41:30. Scheifele, 56:09. Wheeler

Hosté:

Domácí: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey, Dillon, Pionk, Schmidt, Samberg – Wheeler, Scheifele, Perfetti – Barron, Dubois, Connor – Mäenalanen, Lowry, Jonsson Fjällby – Eyssimont, D. Gustafsson, Harkins.

Hosté: Georgijev (Francouz) – D. Toews, Makar, Girard, Manson, MacDonald, E. Johnson – Lehkonen, MacKinnon, Rantanen – Cogliano, Compher, L. O'Connor – Newhook, Blidh, Megna – Hunt, Foudy, Galchenyuk.

Schlenker, Hebert – Suchánek, Tobias

Canada Life Centre, Winnipeg

Domácí: 03:05. Dubé, 09:21. Huberdeau, 12:03. R. Andersson, 35:29. B. Ritchie, 55:22. Toffoli, 58:54. Mangiapane

Hosté: 29:54. Cousins, 36:55. Reinhart

Domácí: Vladař (Markström) – Hanifin, R. Andersson, Weegar, C. Tanev (C), Zadorov, Mi. Stone – Huberdeau, E. Lindholm (A), Toffoli – Dubé, Kadri, Mangiapane – Ružička, Backlund (A), Coleman – Lucic, Lewis, B. Ritchie.

Hosté: Bobrovskij (Knight) – Forsling, Ekblad (A), M. Staal, Montour, Mahura, Gudas – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Cousins, Lundell, Reinhart – Heponiemi, Luostarinen, White – Lomberg, E. Staal, Hörnqvist.

Pollock, Markovic – Gawryletz, Apperson

Scotiabank Saddledome, Calgary

17 806 diváků

Domácí: 13:55. Höglander

Hosté: 05:35. Ovečkin, 11:52. Ovečkin, 14:35. Mantha, 38:47. Carlson, 55:57. Fehérváry

Domácí: S. Martin (Demko) – Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson, Bear, Burroughs, T. Myers – Höglander, Horvat, J. Miller – Michejev, E. Pettersson, Kuzmenko – Garland, Dries, Boeser – Joshua, Aman, Lazar.

Hosté: Kuemper (C. Lindgren) – E. Gustafsson, Carlson, Fehérváry, Jensen, Irwin, T. van Riemsdyk – Ovečkin, D. Strome, Sheary – Milano, Kuzněcov, Oshie – Johansson, Eller, Mantha – Protas, Dowd, Hathaway.

TJ Luxmore, Tom Chmielewski – Tyson Baker, Bevan Mills

Rogers Arena, Vancouver

18179 diváků

Domácí: 00:16. Kopitar, 09:16. Arvidsson, 18:52. Vilardi, 22:48. Grundström, 26:45. Kempe, 35:41. Vilardi, 51:36. Durzi, 53:39. M. Anderson

Hosté: 05:21. Beniers, 08:42. McCann, 12:55. Wennberg, 21:31. Beniers, 24:56. McCann, 27:29. Sprong, 29:50. Bjorkstrand, 39:39. Burakovsky, 62:08. Burakovsky

Domácí: Quick (25. Petersen) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, S. Walker, Edler – Kempe, Kopitar (C), Fiala – Arvidsson, Danault (A), Moore – Vilardi, Lizotte, Grundström – Kaliyev, Kupari, Anderson-Dolan.

Hosté: Mar. Jones (Grubauer) – A. Larsson, Dunn, Schultz, Oleksiak, Borgen, Soucy – Schwartz (A), Wennberg, Burakovsky – Eberle, Beniers, McCann – Bjorkstrand, Gourde (A), B. Tanev – Sprong, Kuhlman, Donato.

Jake Brenk, Chris Rooney. Čároví: Jonathan Deschamps, Ryan Galloway