SESTŘIHY NHL: Hertl bez bodu, Faksa se rval i asistoval. Trefil se Kubalík

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Český hokejový útočník Dominik Kubalík gólem pomohl Detroitu k výhře 4:2 nad Columbusem. Dvěma asistencemi na sebe upozornil i obránce Red Wings Filip Hronek. Radek Faksa nahrávkou přispěl Dallasu alespoň k bodu za prohru s Minnesotou 5:6 po samostatných nájezdech, v utkání se porval s Jacobem Middletonem a dostal pětiminutový trest. Třetí porážku v řadě pak zaznamenalo San Jose, Tomáš Hertl v zápase s Buffalem (3:6) vyšel bodově naprázdno.

Kubalík svou desátou branku v sezoně v 18. minutě zvýšil na 2:0 pro Detroit. Český útočník v přesilovce dostal nabito od Hronka a střelou z první nedal brankáři Korpisalovi šanci. Sedmadvacetiletý útočník zaznamenal 24. bod v sezoně a stále si drží průměr bod na zápas.

Detroit ve druhé části zvýšil na 3:0 a opět u toho byl Hronek. Český bek znovu řídil přesilovkovou akci, tentokrát si ale místo Kubalíka vybral Švéda Lucase Raymonda, jenž z ostrého úhlu nezaváhal. Hronek v dosavadním průběhu sezony získal 22 bodů a je nejproduktivnější z českých beků.

Hokejisté Dallasu doma s Minnesotou v úvodu třetí třetiny prohrávali již 1:5, během deseti minut ale dokázali čtyřgólovou ztrátu smazat a poslal zápas do prodloužení. Asistencí se na vyrovnání podílel i Faksa, jenž pro Masona Marchementa připravil branku na 4:5. Domácí velký obrat až ke dvěma bodům nedotáhli. V samostatných nájezdech narozdíl od Minnesoty jednou neproměnili a prohráli 5:6. Hattrickem a jednou asistencí se blýskl Roope Hintz.

Domácí: 26:58. Hintz, 47:12. Hintz, 47:50. J. Robertson, 49:55. Marchment, 57:49. Hintz

Hosté: 15:04. Kaprizov, 30:42. Dewar, 33:17. Middleton, 33:32. Greenway, 40:29. Eriksson Ek, . F. Gaudreau

Domácí: Oettinger (41. Wedgewood) – R. Suter, Heiskanen, Lindell (A), Hakanpää, Hanley, C. Miller – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Marchment, Faksa, Seguin (A) – Ja. Benn (C), W. Johnston, Dellandrea – Kiviranta, Glendening, Gurjanov.

Hosté: M. Fleury (Gustavsson) – Middleton, Spurgeon (C), Goligoski, Dumba (A), Merrill, Addison – Kaprizov, Steel, Zuccarello – Greenway, Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Petan, F. Gaudreau, Boldy – Shaw, Dewar, Reaves.

Rank, Lambert – Alphonso, Gawryletz

American Airlines Center, Dallas

18 120 diváků

Domácí: 30:31. Mäenalanen, 33:28. Samberg, 54:23. Barron, 55:12. Scheifele, 59:16. Schmidt

Hosté: 15:16. Silfverberg, 25:09. Leason

Domácí: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg – Wheeler, Scheifele (A), Perfetti – Gagner, Dubois, Connor – Barron, Lowry (A), Mäenalanen – Eyssimont, D. Gustafsson, Harkins.

Hosté: Stolarz (Gibson) – Kulikov, Fowler (A), Shattenkirk, Beaulieu, Benoit, Vaakanainen – Terry, Zegras, Henrique (A) – Vatrano, R. Strome, Regenda – Leason, McTavish, Max Jones – Silfverberg (A), Carrick, Grant.

Charron, Markovic – Marquis, Cherrey

Canada Life Centre, Winnipeg

13 444 diváků

Domácí: 36:10. M. Bjork, 41:58. K. Johnson

Hosté: 06:34. Czarnik, 17:35. Kubalík, 27:03. Raymond, 46:08. Copp

Domácí: Korpisalo (Merzlikins) – M. Bjork, Gavrikov, Gudbranson, Christiansen, Peeke, Bayreuther – Laine, Jenner (C), J. Gaudreau – K. Johnson, Roslovic, Nyquist (A) – L. Foudy, Sillinger, Činachov – Meyer, Kuraly, E. Robinson.

Hosté: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Määttä, Oesterle, Walman – Raymond, Larkin (C), Perron – Kubalík, Rasmussen, P. Suter – Sundqvist, Copp (A), Erne – Czarnik, Veleno, Berggren.

Hanson, Blandina – Pancich, Hughes

Nationwide Arena, Columbus

16 087 diváků

Domácí: 09:19. T. Thompson, 20:16. Peterka, 24:21. J. Skinner, 33:45. Quinn, 51:23. Quinn, 56:37. Tuch

Hosté: 13:40. Bonino, 16:19. Labanc, 51:52. Lindblom

Domácí: Luukkonen (C. Anderson) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Fitzgerald, Bryson – Tuch, T. Thompson, J. Skinner – Peterka, Cozens, Quinn – V. Olofsson, Krebs, Mittelstadt – Okposo (C), Jost, Girgensons (A).

Hosté: Dell (Kähkönen) – E. Karlsson (A), Megna, Benning, Vlasic, Šimek, Cicek – Labanc, Hertl, Meier – Barabanov, Couture (C), Nieto – Kunin, Bonino (A), J. Svečnikov – Gadjovich, Lorentz, Lindblom.

L'Ecuyer, Sutherland – Brisebois, Murray

KeyBank Center, Buffalo

13 655 diváků

Domácí: 28:58. M. Martin, 34:31. Parise, 35:14. Nelson

Hosté:

Domácí: Varlamov (Sorokin) – Aho, Dobson, Pelech, Pulock, Romanov, Mayfield – Bailey (A), Barzal, Wahlstrom – Lee (C), Nelson (A), Beauvillier – Parise, Pageau, Holmström – M. Martin, Cizikas, Fasching.

Hosté: A. Söderblom (Stauber) – J. Johnson, Set. Jones, Roos, Murphy (A), McCabe, Cal. Jones – Athanasiou, J. Toews (C), P. Kane (A) – Kurashev, Domi, Raddysh – Khaira, Dickinson, Blackwell – Katchouk, Entwistle, R. Johnson.