SESTŘIHY NHL: Pastrňák skóroval při kanonádě. Vránův gólový comeback pokračuje

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Hokejisté Bostonu v NHL zvítězili na ledě Buffala vysoko 7:0. Na výhře nejlepšího celku zámořské soutěže se jedním gólem podílel David Pastrňák a asistenci si připsal Jakub Zbořil. Pátou branku v sedmém zápase za St. Louis dal Jakub Vrána. Blues i díky jeho příspěvku porazili Winnipeg 3:0. Prosadil se také Filip Chytil, jenž svou 20. trefou v ročníku nastartoval demolici Nashvillu.

Bruins za výhrou vykročili už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. V desáté minutě zvýšil na 2:0 Hathaway, kterému přihrál Zbořil. Pátou branku Bostonu přidal v 51. minutě při přesilové hře Pastrňák.

Hvězdný český útočník vstřelil 48. branku v tomto ročníku a na kontě má už 93 bodů. Lepší jsou v kanadském bodování jen Connor McDavid (58+76) a Leon Draisaitl z Edmontonu (44+60) a Nikita Kučerov z Tampy Bay (27+72).

Vrána v novém angažmá pokračuje v pravidelném sběru bodů. Proti Winnipegu si v 52. minutě najel mezi obránce, převzal šikovnou žabičku Kasperiho Kapanena a v samostatném úniku zvýšil na konečných 3:0 pro St. Louis. Český útočník po výměně z Detroitu vstřelil pátou branku a zaznamenal šestý bod.

Filip Chytil dal první gól hokejistů New York Rangers při výhře 7:0 nad Nashvillem a poprvé v kariéře překonal hranici 20 tref. Český útočník ve třetí minutě nabral rychlost ve vlastním obranném pásmu, projel až do toho útočného, kde se šikovně zbavil dvou obránců a skvělou individlní akci zakončil střelou nad lapačku Kevina Lankinena.

Rangers o vysoké výhře rozhodli již v první třetině, v níž přidali dalších pět branek a vyhráli jí 6:0. Čtyři body za dva góly a stejný počet asistencí během úvodní dvacetiminutovky nasbíral obránce K'Andre Miller. Třemi body (1+2) se blýskl nejproduktivnější hráč Rangers Artěmij Panarin. Slovenský brankář Jaroslav Halák kryl 22 střel a vychytal první čisté konto v ročníku.

Dařilo se také Vítkovi Vaněčkovi, který v zápase s Tampou Bay zneškodnil 20 střeleckých pokusů a pomohl New Jersey k výhře 5:2. Obrat Devils z 0:2 na 5:2 řídil třígólový Jesper Bratt. Ondřej Palát posedmé za sebou nebodoval.

Domácí:

Hosté: 00:15. Bergeron, 09:01. Hathaway, 11:40. DeBrusk, 27:48. H. Lindholm, 50:37. Pastrňák, 51:33. Coyle, 57:59. McAvoy

Domácí: Luukkonen (C. Anderson) – Dahlin, Bryson, Power, Jokiharju, Stillman, Ljubuškin – J. Skinner, Ta. Thompson, Tuch – Greenway, Cozens, Quinn – Mittelstadt, Jost, V. Olofsson – Girgensons, Krebs, Okposo – Peterka.

Hosté: Swayman (Ullmark) – Grzelcyk, McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Orlov, Clifton, Zbořil – Marchand, Bergeron, DeBrusk – Greer, Zacha, Pastrňák – Bertuzzi, Coyle, Frederic – Lauko, Nosek, Hathaway – N. Foligno.

KeyBank Center, Buffalo

Domácí: 00:50. Boldy, 04:36. Boldy, 30:14. Reaves, 43:46. Duhaime, 53:58. Boldy

Hosté: 25:34. Ovečkin, 52:33. Ovečkin, 56:26. D. Strome

Domácí: M. Fleury (Gustavsson) – Middleton, Spurgeon, Brodin, Dumba, Klingberg, Goligoski – Sa. Walker, Hartman, Zuccarello – M. Johansson, J. Eriksson Ek, Boldy – Duhaime, F. Gaudreau, Sundqvist – Shaw, Dewar, Reaves – Steel.

Hosté: C. Lindgren (Fucale) – Sandin, T. van Riemsdyk, Irwin, Carlson, Alexejev, Fehérváry – Ovečkin, D. Strome, Sheary – Oshie, Kuzněcov, Wilson – Milano, Bäckström, Cr. Smith – Protas, Dowd, Aube-Kubel.

Xcel Energy Center, St. Paul

Domácí: 05:15. Kessel, 30:35. Eichel, 32:09. Dorofejev, 36:24. Whitecloud, 36:57. Eichel, 44:18. Cotter, 51:27. Eichel

Hosté: 20:37. Marčenko, 57:45. L. Foudy

Domácí: Patera (Quick) – Pietrangelo (A), Martinez (A), Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Marchessault, Eichel, Barbašev – Dorofejev, W. Karlsson, R. Smith (A) – Amadio, Stephenson, Howden – Kessel, Blueger, Cotter.

Hosté: Tarasov (37. Hutchinson) – Gudbranson, Blankenburg, Peeke, Berni, A. Boqvist, Bayreuther – Marčenko, Laine, J. Gaudreau (A) – Roslovic, Jenner (C), K. Johnson – Bemström, Sillinger, L. Foudy – Olivier, Pederson, E. Robinson.

Ch. Schlenker, S. Kozari – B. Pancich, M. Cormier

T-Mobile Arena, Las Vegas

18 004 diváků

Domácí: 02:37. Chytil, 07:22. Zibanejad, 08:14. Motte, 09:09. K. Miller, 10:01. Panarin, 13:36. K. Miller, 29:02. Kreider

Hosté:

Domácí: Halák (Šesťorkin) – K. Miller, Trouba, Mikkola, Fox, Harpur, B. Schneider – Panarin, Zibanejad, Tarasenko – Kreider, Trocheck, P. Kane – Lafreniere, Chytil, Kakko – Vesey, Goodrow, Motte.

Hosté: Lankinen (10. Saros) – Barrie, Fabbro, Lauzon, Gross, Gravel, C. Foote – Tomasino, Glass, Duchene – Sherwood, Novak, Evangelista – Trenin, Sissons, Co. Smith – Afanasjev, Jankowski, McCarron.

Charron, Furlatt – Tobias, Barton

Madison Square Garden, New York

18 006 diváků

Domácí: 03:26. Kučerov, 26:30. Killorn

Hosté: 26:39. Bratt, 29:22. Bratt, 32:02. Hischier, 49:51. N. Foote, 59:48. Bratt

Domácí: Vasilevskij (Elliott) – Hedman (A), Sergačjov, Černák, Cole, D. Raddysh, Bogosian – Hagel, Point, Kučerov (A) – Killorn, Cirelli, Jeannot – Colton, Stamkos (C), Paul – Maroon, Bellemare, Eyssimont.

Hosté: Vaněček (Schmid) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Marino, Bahl, Severson – Tatar, Hischier (C), Mercer – Meier, J. Hughes (A), Bratt – Palát (A), Haula, J. Boqvist – Šarangovič, N. Foote, M. McLeod.

Lambert, St. Pierre – Murray, Alphonso

Amalie Arena, Tampa

Domácí: 04:04. Kapanen, 30:34. N. Walker, 52:00. Vrána

Hosté:

Domácí: Hofer (25.–28. Greiss) – Leddy, Parayko (A), Scandella, Faulk, Bortuzzo, Krug – Vrána, Kyrou, Thomas (A) – Kapanen, Toropčenko, Bučněvič – Saad, Blais, B. Schenn (A) – L. Brown, Leivo, N. Walker.

Hosté: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Scheifele (A), Connor, Niederreiter – Dubois, Wheeler, Ehlers – Naměstnikov, Lowry (A), Appleton – Mäenalanen, Stenlund, M. Barron.

Blandina, Hebert – Jackson, Baker

Enterprise Center, St. Louis

18096 diváků

Domácí: 53:10. R. Strome

Hosté: 09:05. J. Miller, 21:31. E. Pettersson

Domácí: Gibson (Dostál) – Harrington, Fowler (A), Shattenkirk, Benoit, Colt. White, Beaulieu – R. Strome, Zegras, McGinn – Terry (A), McTavish, Max Jones – Silfverberg (A), Lundeström, Vatrano – Carrick, Grant, Comtois.

Hosté: Delia (Demko) – Juulsen, Q. Hughes (A), T. Myers, Bear, Burroughs, Wolanin – Beauvillier, E. Pettersson (A), Kuzmenko – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Garland, Aman, Joshua – Podkolzin, Dries, Kravcov.