Krejčí pomohl k výhře Bostonu

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Druhý nejproduktivnější český hráč v letošní sezoně David Krejčí se ve čtvrtečním utkání gólem a asistencí podílel na vítězství hokejistů Bostonu 6:4 nad Ottawou a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Krejčí nejprve připravil úvodní gól večera pro Aarona Warda, v polovině třetí třetiny pak sám vstřelil důležitou branku na 4:3.

Dvaadvacetiletý rodák ze Šternberka v útočném pásmu obral o puk Daniela Alfredssona a nadvakrát překonal zaskočeného brankáře Martina Gerbera.

"Snažíte se spolehnout na opory, a pak jsou to právě klíčoví hráči, kteří vám prohrají zápas," zlobil se trenér Ottawy Craig Hartsburg.

Na Krejčího trefu o čtyři minuty později navázal Marc Savard a definitivně zlomil odpor Senátorů, kteří si připsali sedmou porážku z posledních osmi utkání.

Naopak Bruins se po dvou prohrách znovu radovali z vítězství, kterých předtím nasbírali deset za sebou, a s 64 body se vrátili do čela celé NHL.

"Bylo velice důležité, abychom se přenesli přes ty dvě porážky. Ale musíme se ještě zlepšit a dělat méně chyb," poznamenal brankář Bostonu Manny Fernandez.

Krejčí má na kontě 43 bodů v 41 zápasech a v tabulce produktivity se přiblížil na rozdíl tří bodů za Patrika Eliáše. Nejproduktivnější Čech v NHL totiž vyšel ve čtvrtek bodově naprázdno, neprosadil se ani žádný z jeho spoluhráčů a New Jersey Devils podlehli na domácím ledě Atlantě 0:4.

Ďáblové nedali gól počtvrté v sezoně a umožnili Thrashers zisk premiérového čistého konta, které si díky 29 zákrokům připsal brankář Kari Lehtonen.

Naopak jeho protějšek Scott Clemmensen, který nastoupil za Devils potřinácté za sebou, byl po dvou třetinách a třech inkasovaných gólech vystřídán Kevinem Weekesem.

"Všichni jste to viděli. Všem divákům, kteří dnes přišli, se za náš výkon omlouvám," prohlásil po zápase domácí trenér Brent Sutter. Sérii pěti porážek ukončili hokejisté Nashvillu, kteří i díky gólu a asistenci Martina Erata otočili zápas s Pittsburghem z 0:3 na konečných 5:3.

K obratu zavelel právě Erat, který v 28. minutě vstřelil první branku svého týmu a nakonec byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Jeden gól v dresu Penguins dal Petr Sýkora.

"Mít za sebou pět porážek v řadě, prohrávat 0:3 a nakonec vyhrát, to o našem týmu něco vypovídá," řekl po utkání Erat, jenž si připsal desátý gól v sezoně.

"Prostě jsme to nevzdali a dřeli celých šedesát minut," dodal český útočník, který v 34. minutě ve vlastním oslabení přihrál na druhý gól Predátorů Davidu Legwandovi.

"Od Martyho to byl fantastický pas. Ten gól nás hodně zvedl," poznamenal Legwand. Naopak Tučňáci prohráli pošesté ze sedmi zápasů a dál se topí v krizi.

"Když přijdeme o třígólový náskok, tak si nezasloužíme vyhrát," lamentoval kapitán Sidney Crosby. Hodně skleslý byl i trenér Michel Therrien. "Jsem zklamaný. Jsem zklamaný výkonem mnoha našich hráčů," prohlásil zasmušile.

"Z nějakého důvodu teď prostě vždycky najdeme způsob jak dostat soupeře zpátky do zápasu." Druhou výhru za sebou vychytal brankář Tomáš Vokoun, jehož Florida porazila 4:2 Carolinu.

Český gólman si připsal 31 úspěšných zákroků a výrazně tak přispěl k ukončení čtyřzápasové vítězné série Hurricanes. Druhý šestibrankový příděl během 24 hodin rozdali hokejisté Montrealu.

Po středeční výhře 6:3 na ledě New Yorku Rangers tentokrát před domácími fanoušky porazili 6:2 Toronto. Robert Lang, jenž v předchozím duelu vsítil hattrick, si připsal asistenci, stejně jako další Češi Roman Hamrlík a Tomáš Plekanec.

Montrealu pomohl povedený začátek zápasu, už po pěti minutách vedli domácí 2:0. "Potřebovali jsme dobře začít, protože jsme ještě měli v nohách předchozí zápas v New Yorku a věděli jsme, že na nás Toronto vletí," řekl Maxim Lapierre, autor druhé branky Canadiens.

"Snažili jsme se hrát jednoduše, střílet na branku a pokoušet se dorážet. A jsou z toho cenné dva body." Vyhecovaný zápas poznamenala častá vyloučení, rozhodčí rozdali 150 trestných minut.

Přes 21 tisíc fanoušků v hale Bell Center vidělo také dvě pěstní potyčky. Mohlo dojít i na třetí, jenže pikantní souboj běloruských reprezentantů Michaila Grabovského se Sergejem Kosticynem na konci třetí třetiny předčasně uťali rozhodčí.

Útočník Toronta to ale těžce nesl, jednoho čárového sudího odstrčil a naštvaně nakopl svou helmu, za což si vysloužil vyloučení do konce zápasu.

"Asi pět sekund jsem vůbec nevěděl, co dělám. Měl jsem zatemněno," omlouval se pak Grabovskij, který ještě do léta působil právě v Montrealu. Přihrávku na vítězný gól si připsal Milan Hejduk, jehož Colorado porazilo 2:1 Chicago.

Hrdinou večera byl brankář Avalanche Andrew Raycroft, který zlikvidoval 43 střel.

Výsledky čtvrtečních utkání NHL:
Boston - Ottawa 6:4 (2:1, 1:2, 3:1)
Branky: 3. Ward (Krejčí), 5. Kobasew, 29. Ryder, 51. Krejčí, 55. Savard, 60. Axelsson - 13. Phillips, 31. Kelly, 35. Bell, 60. Vermette. Střely na branku: 22:30. Diváci: 16.464.
New Jersey - Atlanta 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 24. Armstrong, 26. Kovalčuk, 35. Slater, 43. Reasoner. Střely na branku: 29:24. Diváci: 16.489.
Philadelphia - Minnesota 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 28. Hartnell, 46. Knuble, 53. Upshall - 13. Veilleux. Střely na branku: 23:28. Diváci: 19.596.
Montreal - Toronto 6:2 (3:1, 2:0, 1:1) Branky: 3. S. Kosticyn, 5. Lapierre (Hamrlík), 20. Latendresse, 27. Kovaljov, 39. A. Kosticyn (Lang), 53. Pacioretty (Plekanec) - 8. T. Kaberle, 59. Stajan. Střely na branku: 29:32. Diváci: 21.273.
Florida - Carolina 4:2 (1:1, 0:0, 3:1) Branky: 15. Booth, 41. Bouwmeester, 44. Horton, 60. Campbell - 18. Babčuk, 56. Samsonov. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 33 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta. Střely na branku: 31:33. Diváci: 10.323. Nashville - Pittsburgh 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)
Branky: 28. Erat, 34. Legwand (Erat), 40. Smithson, 50. Suter, 60. Zanon - 15. Sýkora, 24. J. Staal, 24. Talbot. Střely na branku: 35:25. Diváci: 14.297.
Colorado - Chicago 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) Branky: 6. Smyth, 54. Wolski (Hejduk) - 26. Campbell. Střely na branku: 32:44. Diváci: 15.174.
Calgary - NY Islanders 5:2 (1:0, 2:2, 2:0) Branky: 7. Cammalleri, 21. Bourque, 37. Langkow, 43. Glencross, 48. Pardy - 26. Smith, 37. Tambellini. Střely na branku: 41:26. Diváci: 19.289.
Phoenix - Tampa Bay 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) Branky: 13. O. Jokinen (Z. Michálek), 21. Mueller, 49. Turris - 9. Meszároš, 35. Halpern (Prospal). Střely na branku. 27:24. Diváci: 13.736.
Detroit - Dallas 6:1 (2:0, 2:0, 2:1) Branky: 5. Marián Hossa, 12. Cleary, 33. Maltby, 38. Holmström, 46. Dacjuk, 52. Zetterberg - 41. Eriksson. Střely na branku: 33:23. Diváci: 20.066.
Los Angeles - Anaheim 4:3 (1:0, 2:1, 1:2) Branky: 20. Brown, 21. Simmonds, 29. Kopitar, 48. Frolov - 40., 41. a 42. Ryan. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18.118.