Florida končí. Pojede Vokoun na MS?

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

AKTUALIZOVÁNO, VIDEO - Hokejisté Floridy i díky 23 zákrokům brankáře Tomáše Vokouna zvítězili ve čtvrtečním utkání NHL na ledě Atlanty 3:2, přesto definitivně přišli o šanci na postup do play off.

Jejich největší konkurenti New York Rangers totiž porazili Philadelphii 2:1 a udrželi si na sedmém místě tabulky Východní konference rozhodující dvoubodový náskok, stejně jako osmý Montreal po prohře 4:5 v prodloužení s Bostonem.

Panteři ani v případě vítězství v posledním zápase základní části nemohou soupeře přeskočit.

"Když se podíváme zpátky za celou sezonou, kde všude jsme ztratili ten bod, který nám teď chybí, těžko se s tím člověk vyrovnává," prohlásil David Booth, který v 56. minutě vstřelil vítězný gól.

"O šanci na play off jsme nepřišli v posledních zápasech. Je to otázka výsledků v celé sezoně," doplnil gólman Vokoun, jehož nyní může před MS oslovit kouč české reprezentace Vladimír Růžička.

VIDEO - sestřih utkání Atlanta - Florida

Zatímco v kabině Panthers zavládl smutek, v útrobách Madison Square Garden v New Yorku se slavilo. Rangers si zajistili účast ve vyřazovacích bojích počtvrté za sebou.

K důležité výhře nad Philadelphií je nasměroval gólem už po 52 sekundách hry Markus Näslund, v 13. minutě přidal druhý gól Ryan Callahan.

Za hosty v půlce zápasu snížil Daniele Briere, ale víc už domácí Letcům nedovolili. "Jsem nadšený a zároveň hrdý na to, co jsme dokázali," řekl brankář Henrik Lundqvist, který si v klíčovém zápase připsal 37 zákroků a byl vyhlášen hvězdou utkání.

"Byla to základní část jako na horské dráze. Ale tak to většinou bývá. Beru jako novou zkušenost, že jsme ji dohrávali po výměně trenéra," připomněl Lundqvist trenérskou rošádu, kdy 23. února odvolaného Toma Renneyho nahradil John Tortorella.

Montreal se probojoval do play off navzdory třetí prohře za sebou. V Bostonu stačilo Canadiens získat bod a toho nakonec hosté dosáhli, přestože v průběhu druhé třetiny prohrávali už 1:3.

"Během základní části jsme prožili několik těžkých období. Tím spíš jsem hrdý na celý tým, jak jsme se se vším dokázali poprat a nakonec vybojovat postup," prohlásil kapitán Saku Koivu.

Boston si výhrou zajistil první místo ve Východní konferenci a v úvodním kole play off narazí právě na Montreal, nebo na Rangers. Nádech vyřazovacích bojů už měl i čtvrteční zápas, v němž rozhodčí rozdali celkem 76 trestných minut.

Obránce Jaroslav Špaček přispěl dvěma přihrávkami k výhře Buffala 5:1 nad Carolinou, která prohrála poprvé po devíti zápasech. Přesto Sabres přišli o poslední zbytky naděje na postup do play off.

Svůj osud poznali záhy na televizní obrazovce, kde zrovna končil zápas v New Yorku. Brankář Sabres Ryan Miller tak podruhé v krátké době zažil zklamání, když přišel 28 sekund před koncem třetí třetiny o čisté konto.

VIDEO - Drtivé vítězství Buffala v Carolině

"Ale to není zdaleka tak skličující jako fakt, že jsme o pět minut později ztratili šanci na postup," uvedl Miller. Naopak ve hře o účast v play off stále zůstává Nashville, který vydřel v Detroitu výhru 4:3 po samostatných nájezdech.

Predators se tak v tabulce Západní konference bodově dotáhli na sedmý Anaheim a osmé St. Louis Blues. Oběma konkurentům však zbývají do konce základní části ještě dva zápasy, zatímco Nashville nastoupí už pouze v pátek v Minnesotě.

Predátoři ale měli v Detroitu namále, ještě sedm minut před koncem třetí třetiny totiž prohrávali 1:3. Pak však přišly velké chvíle Jasona Arnotta. Kapitán Nashvillu nejprve v 54. minutě snížil na 2:3, pak stál u zrodu vyrovnávacího gólu, který vstřelil J. P. Dumont v přesilové hře rovných šedesát sekund před závěrečnou sirénou.

VIDEO - bitva mezi Detroitem a Nashvillem

Následně Arnott rozhodl penaltový rozstřel. "Tohle byl zápas roku. A zítra v Minnesotě nás čeká další," poznamenal Arnott. "Naše šance pořád žije. Což je skvělé vzhledem k tomu, že jsme prohrávali s Detroitem 1:3," dodal trenér Barry Trotz.

Detroit byl blízko vítězství i v samostatných nájezdech. V třetí sérii totiž proměnil penaltu Jiří Hudler a Ville Koistinen následně musel také skórovat, aby udržel Nashville ve hře.

Podařilo se mu to bekhendovou střelou, Daniel Cleary vzápětí neuspěl a Arnott dokonal obrat střelou mezi betony brankáře Chrise Osgooda. Možnost definitivně si zajistit Prezidentovu trofej pro nejlepší tým základní části NHL promeškali San Jose Sharks, kteří podlehli na domácím ledě 1:4 Phoenixu.

Jedním gólem se na nečekaném úspěchu Kojotů podílel obránce Zbyněk Michálek, který v druhé třetině svou šestou trefou v sezoně zvýšil na 3:0.

V zápase na sebe upozornil také Michálkův spoluhráč Martin Hanzal, který se bez rukavic popral s Devinem Setoguchim.

NHL - výsledky nočních utkání:

Boston - Montreal 5:4 v prodl. (1:0, 2:4, 1:0 - 1:0)
Branky: 26. a 63. Recchi, 18. Bergeron, 24. Kessel, 46. Chára - 28. a 37. D'Agostini, 22. Kovaljov, 31. Schneider (Hamrlík). Střely na branku: 33:39. Diváci: 17.565.
New York Rangers - Philadelphia 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 1. Näslund, 13. Callahan - 30. Briere. Střely na branku: 31:38. Diváci: 18.200.
Carolina - Buffalo 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Branky: 60. E. Staal - 6. a 31. Pominville (na první Špaček), 24. Ellis (Špaček), 27. Hecht, 50. Roy z trest. střílení. Střely na branku: 27:25. Diváci: 18.513.
Atlanta - Florida 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 10. a 46. Bogosian - 37. Horton, 47. Stillman, 56. Booth.
Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 25 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92 procent. Střely na branku: 25:31. Diváci: 15.738.
Ottawa - New Jersey 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 5. J. Ruutu, 60. Heatley - 24. Gionta, 24. Rolston, rozh. nájezd Shanahan. Střely na branku: 30:32. Diváci: 20.151.
Tampa Bay - Washington 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 1. Stamkos, 53. Pettinger - 10. a 26. Laich, 27. Steckel, 60. Green. Střely na branku: 24:33. Diváci: 18.891.
Detroit - Nashville 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 12. Kronwall (Hudler), 40. Lidström, 43. Franzen - 54. a rozh. nájezd Arnott, 27. Nichol, 60. Dumont. Střely na branku: 26:25. Diváci: 20.066.
Colorado - Dallas 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0) Branky: 33. Stewart, 58. Liles (Hejduk) - 43. Brunnström, 57. Begin, rozh. nájezd Ribeiro. Střely na branku: 27:39. Diváci: 13.822.
Pittsburgh - NY Islanders 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Branky: 15. Boucher, 24. Dupuis, 29. Cooke, 52. Guerin, 53. Crosby, 57. Kennedy - 6. Nielsen. Střely na branku: 37:29. Diváci: 17.132.
Vancouver - Los Angeles 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) Branka: 26. Kesler. Střely na branku: 28:20. Diváci: 18.630.
San Jose - Phoenix 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 53. Moen - 10. Upshall, 20. Jovanovski, 25. Z. Michálek, 58. Mueller. Střely na branku: 41:17. Diváci: 17.496.