9. října 2012 • 22:50

Hokejista sebou práskl na led a upadl do bezvědomí. Hala hrůzou oněměla

Švédský hokejista Oscar Sundh se vážně zranil během úterního utkání ve švédské lize. Byl asi patnáct minut v bezvědomí, pak byl převezen do nemocnice. Utkání se nedohrálo.
Mareš hrál za Zenit, favorizuje ale Slavii. Co dělal s Kohákem mezi fightery? Mareš hrál za Zenit, favorizuje ale Slavii. Co dělal s Kohákem mezi fightery?
SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře

Vážné zranění Oscara Sundha zastavilo ve třetí třetině zápas švédské hokejové ligy v Lulee. Útočník hostujícího HV 71 nejprve po souboji s Tonim Koivistou narazil hlavou nejdříve do plexiskla. Následně upadl na led a zůstal ležet bez hnutí. Nakonec musel být odvezen v bezvědomí do nemocnice. Podle některých švédských médií se tam již probral k vědomí.

Když se Sundh poroučel ve třetí části hry k zemi, hala oněměla. Přitom náraz do plexiskla nevyhlížel nijak hrůzně, hokejistovi nejspíš ublížila až rána, kterou schytal po dopadu na ledovou plochu.

Kluboví lékaři se hráči, jenž byl čtvrt hodiny v bezvědomí, pokoušeli pomoci. Nakonec byl Sundh odvezen na nosítkách z ledu a přepraven záchrannou službou do nemocnice. Tam se podle dostupných informací měl údajně probrat z bezvědomí.

Svědkem události byl i český obránce Pavel Skrbek, který nastoupil v první lajně Luley. Rozhodčí po dohodě s trenéry zápas předčasně ukončil za nerozhodného stavu 1:1.

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>