Skončil v pětačyřiceti. Kvůli zranění | iSport.cz
23. prosince 2008 • 09:40

Skončil v pětačyřiceti. Kvůli zranění

Autor: ČTK
Útočník Dallasu Toby Petersen překonává střelou mezi nohy gólmana Colorada Petera Budaje.
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zranění kolena donutilo v 45 letech ukončit kariéru legendu ukrajinského hokeje Valerije Širjajeva. Mistr světa z roku 1989, kdy ještě reprezentoval Sovětský svaz, hrál naposledy ve Švýcarsku za druholigový klub HC La Chaux-de-Fonds.Na světovém šampionátu si Širjajev zahrál ještě v roce 2004, kdy byl nejstarším hráčem turnaje v Praze a Ostravě. Už tehdy plnil také roli asistenta trenéra ukrajinské reprezentace, v níž působil i na dalších šampionátech.

V úvodu kariéry nastupoval dlouhá léta za Dynamo Kyjev (nynější Sokol), kde hokejově vyrostl například Alexej Žitnik. V roce 1989 debutoval v dresu SSSR a hned získal titul mistra světa. Na turnaji ve Stockholmu si dokonce zahrál v obranné dvojici s legendárním Vjačeslavem Fetisovem.

Ukrajině později pomohl postoupit ze skupiny C mezi elitu mistrovství světa. Od roku 1992 působil ve Švýcarsku, kde postupně vystřídal barvy Bielu, Davosu, Zugu a La Chaux-de-Founds, kde ho koučoval i Čech Jaroslav Jágr.

Témata:  sport, hokej, širjajev
 
Články odjinud


Články odjinud