6. srpna 2019 • 21:55

Hlinka Gretzky Cup: Češi nezvládli klíčový zápas, od Finů dostali pětku

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Česká hokejová osmnáctka podlehla ve druhém utkání na Hlinka Gretzky Cupu v Břeclavi Finsku 1:5 a výrazně se snížila její naděje na postup do semifinále. Svěřenci trenéra Karla Berana mají na třetím místě skupiny A na kontě dva body za pondělní výhru nad Švýcarskem 4:3 po samostatných nájezdech a ve středu od 19 hodin nastoupí proti suverénní Kanadě.

Hattrickem zazářil v dresu Finů útočník Roni Hirvonen. Sedmnáctiletý hráč Ässätu Pori otevřel skóre v 18. minutě v přesilové hře při vyloučení Stanislava Svozila. Druhé dějství Seveřané zcela ovládli. V čase 27:26 zvýšil Aatu Räty. Vzápětí Jan Myšák neproměnil trestné střílení. Mezi 34. a 36. minutou se prosadil dvakrát Hirvonen, který opět při Svozilově trestu dovršil hattrick.

Po čtvrté inkasované brance nahradil Jana Bednáře v české brance Pavel Čajan, jehož hned po 52 sekundách překonal Eero Niemi. Ve 43. minutě ve vlastním oslabení zkorigoval skóre Myšák.

Kanaďané vedou tabulku po výhrách nad Finskem (6:0) a Švýcarskem (8:0) bez ztráty bodu. Češi musejí k postupu mezi nejlepší čtyři Kanadu porazit a spoléhat i na zaváhání Finů se Švýcary.

Hlinka Gretzky Cup hokejistů do 18 let:

Skupina A (Břeclav):

ČR - Finsko 1:5 (0:1, 0:4, 1:0)

Branky: 43. Myšák - 18., 34. a 36. R. Hirvonen, 28. Aatu Räty, 37. E. Niemi.+

Skupina B (Piešťany):

Švédsko - Rusko 0:3 (0:0, 0:0, 0:3), Slovensko - USA 3:4 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1).

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.