Zlatí hoši jsou doma! Praha vítala šampiony | iSport.cz
24. května 2010 • 10:38

Zlatí hoši jsou doma! Praha vítala šampiony

Autor: spo
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Karviná raději nekropila, srnec Kanga a adventní judistický chvat  LIGA NARUBY: Karviná raději nekropila, srnec Kanga a adventní judistický chvat
SESTŘIH LM: Salzburk - Liverpool 0:2. Naděje na senzaci vydržela poločas SESTŘIH LM: Salzburk - Liverpool 0:2. Naděje na senzaci vydržela poločas
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO, FOTO, ONLINE přenos - Vzduchem létala plyšová srdce, na tribuně se tančilo a zpívalo. Útočník Kašpar skákal do davu jak na rockovém koncertu. Čeští hokejoví mistři světa jsou doma! Po příletu z šampionátu v Německu si s fanoušky vychutnali oslavy na Staroměstském náměstí v Praze. Byl to velký mejdan.Tisíce šťastných lidí zaplavily ulice Prahy. Fanoušci mířili ke Staroměstskému náměstí pomalováni červeno-modro-bílou trikolórou, nijak je neodradil ani odpolední jarní déšť. O tohle nemohli přijít!

Do Prahy se po senzačním triumfu na mistrovství světa vrátili čeští hokejisté. Na letišti je přivítaly stovky příznivců, cestou do centra města je pak do dvou autobusů pozdravovaly houfy dalších usměvavých lidí. O tomhle není sporu: Praha byla v pondělí diky hokejovému úspěchu městem velkého úsměvu.

Podívejte se, jak přivítání zlatých hochů probíhalo:

Čeští hokejisté slavili s fanoušky na Staroměstském náměstí.

To pravé veselí se ale spustilo až po příjezdu zlatých hrdinů na Staroměstské náměstí. Jakmile hráči vyskákali na vystavěné pódium, snesl se na Prahu bengálský řev. Největší aplaus přivítal Jágra, vřele byl vyvoláván i nepřítomný brankář Vokoun.

"Nazdar Praho! Chtěl bych říct jednu věc - ať budeme hrát jakkoliv, nikdy nevyhrajem, když nebudeme mít tohle!" křičel Jágr a hodil do lidí plyšové srdce.

Triumfální příjezd hokejistů na Staroměstské náměstí
Triumfální příjezd hokejistů na Staroměstské náměstí

Vedle čísla 68 se jako zdatný moderátor ukázal i útočník Petr Vampola, který svým příkladem dokázal rozskákat celé zaplněné náměstí. Po důstojné vzpomínce na tragicky zesnulého kouče Ivana Hlinku se pokračovalo v bláznivé jízdě, forvard Petr Koukal se po vzoru Bona z kapely U2 vyšplhal na konstrukci pódia.

Po téměř dvou hodinách se hrdinové německého šampionátu začali loučit. Na tyhle chvíle budou vzpomínat do konce svých životů.

Podívejte se, jak fanoušci vítali hokejisty na letišti:

Mistři dorazili do Prahy

Oslavy jsme sledovali ONLINE:

15:23 Bujaré oslavy na Staromáku budou zcela jistě pokračovat. Hospůdky budou plné Čechů po celém centru Prahy.

15:21 Červenka objal moderátora České televize a začal radostně křičet do kamery.

15:21 Ostatní hokejisté stále skotačí a užívají si vítězství na mistrovství světa.

15:20 "Tohle absolutně nikdo nečekal. Tohle zlato je největší překvapení českého a československého hokeje," řekl na pódium Rolinek.

15:12 A teď slavný song We are the Champions.

VIDEA ZE STAROMÁKU:

Fanoušci přivítaly zlaté hokejisty na pražském Staroměstském náměstí

Fanoušci přivítaly zlaté hokejisty na pražském Staroměstském náměstí

15:08 Nyní si hráči společně s fanoušky zazpívali českou státní hymnu.

15:06 Jaromír Jágr si vzal mikrofon a spustil: "Nazdar, Praho! Děkuji za podporu, ale musíme si uvědomit, že pokud nebudeme mít tohle (ukázal na plyšové srdce), nikdy nemůžeme vyhrát."

15:05 A kdo je hokejový Mourinho? Přece Pepa Jandač, křičí fanoušci.

15:02 Rolinek zvedl nad hlavu fotografii Tomáše Vokouna a dav spustil: Toomáááš Vooookoun!

15:00 Vampola vyburcoval všechny fanoušky k dalšímu poskakování: Kdo neskáče, není Čech HOP HOP HOP!

14:56 Pohár pro mistry světa přinášejí Jaromír Jágr společně s kapitánem Tomášem Rolinkem.

14:54 Místo Tomáše Vokouna a Michala Rozsívala, kteří zamířili rovnou do Spojených států, přinesli maséři alespoň jejich fotografie.

Fanoušci podél silnice oslavují české mistry


14:51
Každý hráč je v laufu a téměř všichni drží v ruce láhev plzeňského piva.

14:50 Záruba právě popřál všechno nejlepší k narozeninám Rachůnkovi.

14:48 Moderátor celé akce Robert Záruba vítá jednoho hráče po druhém. Fanoušci bláznivě tleskají každému.

14:47 Hráči se přemístili na pódium, vítal je i primátor Pavel Bém.

14:45 Hokejisté dorazili na Staromák. Jsou na autobusu a lidé skáčí a pozpěvují si: Kdo neskáče, není Čech HOP HOP HOP!

Záběry na slavící fanoušky

14:07 Autobus ve své 15km/h rychlosti právě dorazil po Evropské do Dejvic. Lidí přibývá, každý si užívá vítězný a slastný pocit.

13:55 Hokejisté vyrazili z Ruzyně do centra Prahy. Za autobusem jede spousta aut, všichni troubí. Každý kolemjdoucí se s mistry světa zdraví. Koukal s Voráčkem dokonce sedí na střeše autobusu!

Záběry na slavící fanoušky

13:32 Nemrzí Růžičku, že u národního týmu končí? "Nemrzí. Prostě jsem se tak rozhodl, že v příštích sedmi letech trénovat nároďák nebudu," uzavřel tiskovku kouč mistrů světa.

13:28 Jaký bude program hokejistů? Zastaví se po cestě na Staroměstské náměstí na hradě u Václava Klause? "To není otázka na nás, ale pro řidiče autobusu," žertoval Jágr.

Zlatí hoši jsou doma!Zlatí hoši jsou doma!Foto David Malík (Blesk)

13:26 Jaromír Jágr: "Moje zranění je bolestivé, ale snad nebude trvat dlouho. Jestli je to vážné? To fakt nevím, protože jsem ani neviděl doktora."

13:22 "Že mi fanoušci chtějí postavit sochu? Haška po Naganu chtěli na hrad a za týden bylo všechno jinak. Tak si raději počkejme," smál se Jágr.

13:19 "Na hotel jsme se dostali ve dvě hodiny, dali si večeři, pití a šli jsme si lehnout," zavtipkoval Jágr na téma oslavy.

13:16 "Jaké byly oslavy? Ty ještě nekončí. Oslavy budou ještě dlouhé," řekl Rolinek.

13:13 Českému týmu fandily i zatopené Troubky: "Nic jsme nezachránili, až na jednu televizi. Po vítězství ve finále jsme se všichni navzájem objímali. Udělali nám radost."

13:18 Podívejte se na příchod Klepiše.

Jakub Klepiš opouští jako poslední fanoušky před letištní halou

13:11 Jágrovi nefunguval mikrofon a po chvilce řekl: "Děkuji všem fanouškům. Ti, co přijeli do Německa, nám hrozně pomohli. Ukázali jsme, že nic není nemožné. Všechno jde."

13:10 Rolinek: "Turnaj byl zvláštní v tom, že nám nikdo nevěřil. Po prvním zápase jsme nevěřili ani my, že postoupíme přes čtvrtfinále. Ale teď jsme všichni králové a tohle si užijeme."

13:09 Vladimír Růžička: "Nevím, co mám říct. Ale po zisku titula mistra světa si víc přát nemůžu. Pro každého to musely být velké nervy, ale buďme na kluky hrdý. Světu opět ukázali, jak se hraje hokej."

13:08 "Na hráče jsem pyšný, protože hráčům docházely po nepříznivých výsledcích. nepříjemné vzkazy, přesto dosáhli takového výsledku," dodal Král.

Triumfální příjezd hokejistů na Staroměstské náměstí
Triumfální příjezd hokejistů na Staroměstské náměstí

13:07 "Jsem nejšťastnější člověk na světě. S trenérem Růžičkou jsem prožil dva úžasné roky. Jemu i všem hráčům děkuji za to, že dokázali vybojovat zlato," řekl předseda svazu Král.

13:05 Začala tisková konference s Jágrem, Rolinkem, Králem a Růžičkou.

13:03 Do Česka nedorazili dva hráči - Vokoun a Rozsíval. Oba zamířili z Německa rovnou do Spojených států za rodinou.

13:01 Piloti letadla drží českou vlajku a ukazují, že také oni fandili.

12:58 Přímý přenos na Deniksport.cz se na chvilku přeruší, štáb se přesune do haly, kde bude probíhat tisková konference.

12:56 Z letadla právě vylezl Jakub Klepiš, kterého příznivci přivítali potleskem a pokřikem: Mistři! Každý se snaží s Klepišem vyfotit.

12:55 Kdo hraje srdcem, vyhrává. Díky - tímto sloganem přivítali fanoušci své hrdiny.

12:54 Vampola s Červenkou se drží kolem ramen a prochází kolem fotografů a personálu ruzyňského letiště.

12:52 Fanoušci poskakují a křičí: Kdo neskáče, není Čech HOP HOP HOP!

12:51 Hráči jsou oblečeni do bílých dresů, v nichž porazili Rusy 2:1.

Pohár je v PrazePohár je v PrazeFoto ČTK

12:50 Tomáš Rolinek vystoupil z letadla a ukazuje přítomným fanouškům pohár pro mistry světa! Za ním následují Jágr, Růžička i předseda svazu Král.

12:45 Nyní se příznivci hokejového národního týmu dokonce odhodlali skandovat: Češi, Češi! Mistři, mistři!

12:44 Fanoušci, kteří se dostali nejblíže, mají v rukách vlajky, fotky a propisky připravené pro autogramy.

12:40 Letadlo dosedlo na ruzyňské letiště.

12:31 Na tiskové konferenci vystoupí trenér Vladimír Růžička, kapitán Tomáš Rolinek, hvězdný Jaromír Jágr a předseda svazu Tomáš Král.

12:20 Video: Fanoušci očekávají přílet českých hokejistů

Fanoušci čekají na přílet hokejistů

12:07 Redaktoři a fotografové deníku Sport samozřejmě nebudou chybět. Přílet a následné oslavy v centru Prahy budeme sledovat a komentovat ONLINE. Navíc se můžete těšit na přímý přenos z místa »

12:05 Na Staroměstském náměstí bude zábava pro fanoušky připravena již od 12:00, kdy zahraje skupina The Apples, poté budou až do příjezdu hokejistů bavit diváky kapely Las Vegas a Žlutý pes.

12:02 Po tiskovce zamíří hokejisté v doprovodu policie rovnou na Staroměstské náměstí, kde svůj úspěch oslaví s fanoušky.

11:54 Čas příletu byl posunut na 12:40.

11:35 Fanoušků na letišti zatím moc není. Postává tu zhruba padesátka lidí plus novináři.

11:34 Po příletu hokejisté zamíří rovnou do VIP salónku, kde se uvidí s manželkami a přítelkyněmi. Teprve pak bude následovat tisková konference, jejíž zahájení zatím není známo.

11:30 Na ruzyňském letišti se zatím všechno připravuje na přílet mistrů světa. Dorazit by měli ve 12:20.

Teprve pak bude následovat tisková konference.
 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourChannel One Cup 2019 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Kompletní informaceProgram * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud