První porážka! Jen Salák držel naději. Česko - Švédsko 1:2

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Čeští hokejisté prohráli ve svém druhém vystoupení na mistrovství světa se Švédskem 1:2. O jejich jediný gól se v přesilovce postaral Jiří Hudler. Domácí tým tak napravil včerejší nečekanou prohru se Švýcarskem. Největším hrdinou na straně poražených byl Alexander Salák, který zneškodnil 37 střel.

Hosté: 10:14. Ericsson, 23:38. Tallinder

Domácí: Salák (39. – 39. Francouz) – Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák – Fleischmann, Vrbata, Hanzal – Tlustý, Hudler, Voráček – Kovář, Tenkrát, Hertl – Hubáček, Novotný, Irgl – Vrána

Hosté: Enroth (Markström) – Kronwall, Falth, Tallinder, Gustafsson, Granberg, Fransson – Eriksson, Persson, Axelsson – Hjalmarsson, Lundqvist, Jamtin – Lindberg, Ericsson, Landeskog – Pettersson, Jarnkrok, Danielsson – Thörnberg

Bulanov, Olenin (oba Rusko) – Carlson (Kanada), Schräder (Německo)

<b>Hala Globen, Stockholm</b> - Je dílem architektů Svanta Berga a Larse Vretblada a je největší svého druhu, jedná se o nejrozsáhlejší stavbu ve tvaru koule. Globen má kapacitu 13 850 diváků pro lední hokej a rovnou 16 000 pro koncerty a různé kulturní akce. Základní kamen haly byl položen v roce 1986 a otevřena byla v roce 1989.

12 500 (vyprodáno) diváků

Expert Martin Ševc, obránce švédského klubu Skellefteå AIK:

Hokejový obránce Martin Ševc Hokejový obránce Martin ŠevcFoto Pavel Mazáč SPORT
„Třetí třetina byla z našeho pohledu nejlepší, vytvářeli jsme si šance, měli tlak, i když Švédové snažili posledních sedm, osm minut spíš bránit. Ale chybělo tomu víc střelby. V prostoru před brankou byli silnější. Když to shrnu, utekl nám začátek, ten nebyl dobrý, i vzhledem k oslabením, v nichž se naopak Švédové dostali do pohody a na koně. To jim vyhovovalo, škoda, že jsme v první třetině neudrželi bezbrankový stav nebo nedali gól. Určitě by víc znervózněli. Ale o ten jeden gól byli lepší.“

Po zápase: Tak vypadají statistiky...

Švédsko - ČR 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) Branky a nahrávky: 11. J. Ericsson (Thörnberg, Järnkrok), 24. Tallinder (Lundqvist, E. Gustafsson) - 33. Hudler (Voráček, Tlustý). Rozhodčí: Bulanov, Olenin (oba Rus.) - Carlson (Kan.), Schrader (Něm.). Vyloučení: 5:4, navíc Tallinder (Švéd.) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 12.500 (vyprodáno).

Salák a Hejda se brání dalšímu ze švédských nájezdů

Po zápase: Nejlepším hráčem českého týmu byl vyhlášený obránce Ladislav Šmíd.

60:00 Tahle přesilovka už nepomohla! ČESKO - ŠVÉDSKO 1:2

59:09 A je tu POWER PLAY! A přesilovka k tomu! Tallinder si počínal vůči Tlustému hodně brutálně. Trenér Hadamczik si bere oddechový čas.

58:00 Poslední dvě minuty. Hraje se svižně, ale zatím je k vyrovnávacímu gólu daleko.

55:00 Posledních pět minut. Tak dobře - spokojíme se i s vyrovnáním...

52:01 Alexander Salák právě chytil svoji 37. střelu v zápase. Gratulujeme!

50:00 Poslední desetiminutovka zápasu... Nebo dojde i na prodloužení?

46:00 Největší hvězda českého týmu? Můžeme to říct v předstihu - Alexander Salák!

41:02 Máme tam rváče! Rvali se po siréně i na začátku třetí třetiny. Dobře, Voras i Hudler!

40:01 A začala třetí třetina! Pojďme na to!

„Naše hra se zvedla, i přesilovky vypadaly o hodně líp, ale Švédové pořád měli lepší pohyb, jsou agresivnější a mají víc ze hry. Ale je to pořád o gól a jestli se do třetí třetiny ještě zlepšíme, je velká šance jim to znepříjemnit a vyhrát. Švédové někdy působí podrážděně, vědí, že po prohře v prvním zápase si už nemůžou dovolit další za váhání. To už by bylo moc. Když vedli 2:0, byli klidnější, ale gól na 2:1 je znervózněl.  Ten stav je pro nás pořád dobrý. Švédové i když vedli, tak hráli dál aktivně, chtěli náskok ještě zvýraznit. Naštěstí pro nás jim to tam nepadlo, sehráli jsme dobře přesilovku, ale chce to větší důraz ve středním a útočném pásmu, jak to předvádí Hertl a jeho lajna. Drží se na puku, dostávají se nejvíc do šancí, byly na ně i fauly. Ale prosadit se je hrozně těžké, Švédové přistupují agresivně, když si člověk nedá přesnou přihrávku, jde to na bekhend nebo puk skáče, těžko se z toho vystřelí na bránu. I v přesilovkách, ačkoli je tam o jednoho hráče navíc. Oni se snaží naše hráče honit, jednou se to uklidnilo, byly tři rychlé nahrávky, Voras to hodil na bránu a Hudler to krásně tečoval. Byl tam úplně sám, protože oni se snaží snaží to opravdu hnát po mantinelech a vytvářet tlak.“

40:00 Konec druhé třetiny!!! Běžte si oddechnout. Dnes to bude drama do poslední minuty.

38:25 Nečekané střídání. Místo Alexandera Sálaka se postavil do branky Pavel Francouz. Ale jen na jedno střídání! Salák už je zase zpátky. A Francouz bude mít nejspíš nejlepší statistiky ze všech brankářů na mistrovství...))

32:40 ČESKO - ŠVÉDSKO 1:2. GÓÓÓÓL! Hudler v přesilovce snižuje. A dokonce to zvládl zády k brance. Zkušenosti z NHL se prostě nezapřou.

30:00 Půlka utkání je za námi a zatím to není vůbec krásný sobotní večer!

28:00 Na vítězství českého týmu je momentálně u jedné sázkové kanceláře live kurz 13:1. Jdete do toho?

23:28 ČESKO - ŠVÉDSKO 0:2. Nejdřív tyč Gustafssona a pak gól Tallindera.

22:00 A najednou to jde! Během jediného střídání vystřelili čeští hokejisté na švédského brankáře ČTYŘIKRÁT!  Už teď mají ve druhé třetině víc střel než za celou první třetinu.

20:01 Máme tu druhou třetinu! Snad přestávka českému týmu prospěla...

„Hráli jsme pasivněji, než bych čekal. Švédové byli na začátku víc nervózní, vyloženě na nás nevlítli. Sám jsem z toho byl překvapený, jen škoda, že jsme neudrželi stav 0:0 aspoň v první třetině. Švédové by byli ještě nervóznější. Ale ani 0:1 není tak špatné, to v hokeji nic neznamená. Na konci třetiny se nepovedla naše první přesilovka, skoro nic jsme si nevytvořili, dvě šance měli naopak Švédové. My jsme je nezatlačili. Kdyby byly aspoň nějaké šance nebo jsme jim dali gól, psychicky by je to mohlo nalomit. Ale vůbec bych se nebál, do druhé třetiny to chce se držet víc na puku. Oni se snaží hrát hodně agresivně, ten svůj styl. Myslím, že máme dobrý, mladý tým, i fyzicky dobře připravený.“

20:00 Statistiky po první třetině Česko - Švédsko Góly 0:1. Střely: 3:16. Co tomu říkáte? No, je co zlepšovat.

16:56 Zatím vedeme pouze v počtu vyloučených hráčů 3:0... Ale také 3:0 v počtu úspěšně přežitých oslabení.

14:22 Teď to ZAZVONILO! A na jiné brance, než bychom si přáli. Fransson trefil tyčku Salákovy branky.

10:14 ČESKO - ŠVÉDSKO 0:1. Poprvé na mistrovství prohráváme! Ericsson trefil skulinu mezi Salákem a tyčkou sotva skončila přesilovka.

8:08 První přesilovka zápasu. Výhodu mají domácí, na trestné lavici je Hudler.

5:00 V hale je sice dnes plno, ale i tak se žádné peklo zatím nekoná. Hokej zatím bez velkých šancí.

0:00 Jdeme na TO! Je to o moc větší adrenalin než včera!!!

"Sám jsem byl překvapený, že Švédům přijelo tak málo hráčů z NHL. Ovšem švédská liga na tom je dobře a hráči, které v reprezentaci mají, v ní rozhodně vynikali, třeba Hjalmarsson. Od nás ze Skelleftea jsou tam taky tři kluci, kteří si vedli dobře. Ale mezinárodní scéna je o něčem jiném, je to taky trošku i o hlavě. Švédové mají docela mladý tým, uvidíme, jak to zvládnou psychicky.“

Před zápasem: Už tu máme před zápasem českou hymnu zpívanou s krásným švédským přízvukem.

"Švédové určitě budou chtít vyhrát, ale taky budou pod velkým tlakem. Přijde plná hala, nemohou si dovolit druhé zaváhání za sebou. To by pro ně bylo kritické, mezinárodní hokej se vyrovnává, ocitli by se pod ještě silnějším tlakem, třeba by se mohli dostat i do křeče. Zkusí na nás nastoupit, ale když jsem viděl naše kluky proti Bělorusku, tak myslím, že to nebudou mít jednoduché. Máme kvalitní tým a kluci z Ameriky se budou ještě zlepšovat, než si zvyknou. Jestli ten švédský nástup přijde, bude důležité přežít prvních pět, deset minut. Zkusí na nás vlítnout a dát gól, aby se trošku uklidnili.“

Před zápasem: Co je nového v českém týmu? Chytat bude znovu Salák a do hry se tentokrát dostane útočník Jan Kovář.

Před zápasem: Podívejte se, jak to vypadá před halou, kde se dnes večer čeká velká hokejová bitva.

Švédští fanoušci se chystali na Čechy: Zvítězíme! věřili si

0

Mistrovství světa v hokeji 2024 ONLINE

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.