České hokejisty po prohře zachránili Švýcaři, rozhodne zápas s Norskem

Autor: iSport.cz, bke
0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Čeští hokejisté navzdory zatím nejlepšímu výkonu na MS prohráli s Kanadou 1:2 a jejich šance na postup do čtvrtfinále museli zachraňovat Švýcaři, kteří porazili Norsko 3:1. Pokud by totiž vyhráli Norové, Češi by poprvé v historii turnaje ve čtvrtfinále chyběli. Teď si to o poslední volné místo rozdají v úterý v přímém souboji právě se Skandinávci.

Hosté: 17:03. Koukal

Domácí: Smith (Dubnyk) – Hamhuis, Robidas (A), Schenn, Campbell, Schultz, Harrison, Dillon, Brodie – Ladd (A), Giroux, Stamkos – Staal E. (C), Simmonds, Read – Hall, Duchene, Eberle – Staal J., Skinner, O´Reilly. Trenér: Lindy Ruff

Hosté: Pavelec (Francouz) – Michálek (A), Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák – Hudler, Hertl, Voráček – Hubáček, Novotný (C), Irgl – Fleischmann, Tlustý, Kovář – Vrbata, Hanzal, Koukal – Tenkrát, Vrána. Trenér: Alois Hadamczik.

Johansson (SWE), Vinnerborg (SWE) – Schrader (GER), Suominen (FIN)

Globen Arena, Stockholm, Švédsko

6117 diváků

Jako první současnou trofej pro světové šampiony zvedl nad hlavu Robert Reichel Jako první současnou trofej pro světové šampiony zvedl nad hlavu Robert ReichelFoto Sport
OČIMA EXPERTA - Robert Reichel, olympijský vítěz z Nagana:
Když už to nejde, začnu tam lítat, klidně někoho srazím, i když to třeba není moje přednost. Takhle si řekneme jo, makali jsme, ale body nemáme. A to je špatně. Když tam necháme všechno, křeče budu mít, tak vím, že jsem udělal maximum. A to mi u některých hráčů nepřipadá. Voráček, Hudler, Vrbata, Hanzal, tihle všichni musí o stupeň výš. Oni si nějakou šanci vytvoří, ale není tam soustavný tlak. Ještě když ví, že potřebují body, aby to měli ve svých rukách. A to oni nemají. Pro český hokej to je špatně. Jsou v tom peníze pro svaz, všechno. Do téhle situace to vůbec nemělo dojít. Je to průšvih. Víc to komentovat nechci."

„V poslední třetině mi nějak chyběla síla. Stáhli jsme se, moc šancí nebylo. Čekali jsme na příležitost, která nepřišla. Dostali jsme zbytečný gól, kdy se Skinner neměl dostat až k bráně, jel z vlastní třetiny, to se nesmí stát. Útočníci ho nechali rozjet, Čáslava ho už nezastavil. Navíc Pavelec udělal chybu, vyjel trošku dál a už se nestačil vrátit. Nemáme to ve svých rukách, je hrozné, že musíme spoléhat na Švýcary. I když výkon byl asi zatím nejlepší, co jsme předvedli, chybí tam typ, který by mužstvo burcoval výkonem, nemůžeme spoléhat na Hertla, aby udělal zápas. Starší hráči ze sebe musí trošku něco vydat, tohle je málo. Naši se nakopli, protože šlo do tuhého, ale připadá mi, že ti kluci to odehrají, neudělají nic navíc. Hudlera jsem neviděl, Vrbata hrál dobře první třetinu."

A je konec! Bod byl přitom tak blízko...

Vypadá to špatně, už zbývá málo času.

A další. Šmíd dostává úplně nesmyslně dvě minuty.

Tohle je zlé! Budeme hrát oslabení. Nakládal dostává dvě minuty za hrubost.

Kovář v šanci, ale přestřelil.

Tohle byl velice smolný gól, velká škoda. Musíme bojovat!

46:55 Kanada vede 2:1! Trefil se Jeff Skinner, spoluhráč Tlustého z Caroliny.

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

43:45 Zajímavá střela Hejdy...

No to budou nervy. Šance se střídají na obou stranách.

Začíná třetí třetina. Pojďme na to!

„Vyloučení Schenna do konce zápasu jako by spíš pomohlo Kanadě, jejich mužstvo zase dostalo vzduch. Po přesilovce jsme přestali hrát, taky jim pomohla dvě zbytečná vyloučení českého týmu. Špatné střídání a vyhozený puk. Nevím, kdo udělal chybu, ale zbytečně hrajeme oslabení, na led chodí stejní hráči, i když Novotný a další to hrají dobře, stojí to zbytečně síly. Druhá polovina prostřední třetiny nebyla taková jako první třetina, z naší strany byla taková mdlá, rozháraná. Myslím, že rozhodne jedna střela, kdo dá gól, ten vyhraje. Kanada byla zase taková živější, pomohly jí i čtyři minuty přesilovky. Oni hráli, my jsme vadli, nevím proč. Pavelec pochytal chytil dvě nebo tři šance, byla tam tyčka, takže jsme měli i štěstí. Mužstvo držel, ale ve třetí třetině by to chtělo přidat.“

Marek Židlický je srdcař, tady je důkaz:

Konec druhé třetiny (držíme remízu, bod by se moc hodil)

Pavelec drží české naděje! Bravo!!!

Dvě minuty za zdržování hry dostává úplně zbytečně Čáslava. Zahráváme si... Kanaďané mají k dispozici další přesilovku.

36:17 Kanaďani vrazili v brankovišti do Pavelce, takže chvilku 4 na 4 a pak česká přesilovka.

35:35 Příliš mnoho českých hráčů na ledě, to je škoda. Budeme hrát opět v oslabení. Navíc byl na ledě Hertl.

Je tu nepříjemnost. Přesilovku jsme nevyužili a šanci dostanou Kanaďané. Budeme hrát v oslabení...

29:59 Hanzal je zpátky na ledě, hrajeme přesilovku!

Dobrá zpráva! Zbyněk Irgl se po ošetření vrací na střídačku.

Bohužel, trest na 2 minuty dostává Hanzal. Tak teď chvilku 4 na 4.

26:58 Začíná pětiminutová česká přesilovka!

Tak je to trest na 5 minut + do konce utkání. Kanadský obránce Luke Schenn míří do kabin, stejně tak Zbyněk Irgl.

Jak už to u Kanady bývá, ostrý zákrok schytal právě Irgl. Je to krvavé zranění, bude se vylučovat! Měl by to být vyšší trest.

24:05 Nebezpečnou akcí se připomněl Irgl, to byla rychlost!

Teď to vypadalo, že se probral i střelec Jiří Tlustý, zatím bez gólu.

20:55 Hertl začal výborně, ale na střídačku odjel s bolestivým výrazem. To by byla velká ztráta, dneska hraje výborně. Ale vypadá to, že se vrátí do hry.

Začala druhá třetina

„Hra českého týmu se zlepšila, Kanaďané sice vedli, ale po jejich gólu klukům trošku narostla křídla. Škoda, že nepřidali další, Hertl jel na gólmana sám. Dobře hraje čtvrtý útok Vrbata – Hanzal – Koukal. Zrovna Vrbatovi namazal brankář Smith při jedné ze svých rozehrávek. Ty někdy vypadají dost riskantně, ale kanadští beci si pro puky tolik nechodí, protože jsou domluvení, čekají, co gólman provede, jakmile rozehraje, jdou rovnou k mantinelu a nechávají to v podstatě na něm.
Na hráčích je vidět, že z nich spadl kámen, jsou uvolněnější, ale chce to tak i dohrát, aby získali nějaké body. Ono to je všechno hezké, pokud však nebudeme bodovat, nebude to pro naše mužstvo dobré.Na začátku se mohlo zdát, že rozhodčí pustili Kanaďanům pár ostřejších věcí a Voráčka vyloučili trochu přísně, ale myslím, že posuzování zákroků vychází tak nastejno. Na konci třetiny nám odpustili evidentní sekání na Halla, český hráč mu vyrazil hokejku, takže to je v tomhle směru vyvážené.“

Konec první třetiny (zatím nejlepší české na MS)

Válcujeme Kanadu. A pakže to nejde!

A další velká šance! Hertl jel sám, ale nedal. Škoda, tenhle český mladík mohl být slavný.

17:03 Z dorážky se trefil Petr Koukal. Bomba, mazec, geniální!

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Foto

Ale nevadí, je tu první česká přesilovka! Za faul na Hertla.

13:54 Velká chyba brankáře Smithe, ale Vrbata z otočky mířil přesně do kanadského brankáře. Možná mohl ještě nahrávat.

Teč Vrbaty... A nic, zatím nic.

Tak určitě!

11:01 Prohráváme 0:1, Kanada využívá přesilovku. Chytrá teč Simmondse.

Foto

Bohužel, Voráček je vyloučen za napadení, budeme hrát oslabení. Faul na Hertla rozhodčí neviděli, přihraný pád brankáře Smithe ale trestali.

8:20 Šance Vrbaty! No, výborně, dneska to půjde!!!

= A to je třetí dobrá zpráva:)

= Druhá dobrá zpráva:)

= První dobrá zpráva je tu:)

Utkání nabírá na obrátkách, Kanaďané začínají být nebezpeční.

2:50 Zatím opatrný rozjezd kromě kanadského lokte do obličeje Voráčka. Tak takhle ne! Voráček je ale v pořádku...

Utkání právě začalo!

„Budeme hrát proti silnému týmu, ten zápas tým může nakopnout, ale záleží, jak na tom mužstvo vůbec je, to se teprve ukáže. Pokud vyhrajeme, bude to dobré, v případě porážky se může stát, že nebudeme poprvé ve čtvrtfinále. To by byla obrovská škoda. V zápase nejsme favoritem, ale je hlavně důležité, aby ti kluci předvedli, že hokej hrát umí. Jestli se budou opakovat to, co předtím, tak je to špatně, tak něco v mužstvu neklape. Musí se soustředit hlavně na svůj výkon, jak to dopadne, už je druhá věc. Důležité je, aby si hráči začali věřit, měli ze zápasu dobrý pocit. Když poslouchám, co říkají, tak na tom psychicky asi moc dobře nejsou. Přiznávají, že nehrají dobře, ale to vědí poslední dva zápasy, po Švýcarech mluvili ještě jinak, všichni mi připadali v klidu. Prohrálo se 2:5 a oni tvrdili, že byli lepší. To není dobře. Po těch dalších dvou zápasech si uvědomili, co předvádějí. Jde o to, aby měli ze zápasu lepší pocit. Taky se probírá, jestli týmu nechybí opravdový lídr, který by mužstvo kočíroval. Já ty kluky tak dobře neznám, je věc trenéra, koho určí. Ale asi to není ono, ten tahoun tam momentálně není. Ovšem tak to prostě je, mezi střední generací nemáme hráče, který by to měl převzít. Ale možná tím, že se zapojí Plekanec, tak tu roli převezme. Jenže otázka je, jestli tomu ještě vůbec pomůže. Jestli ještě v úterý ještě bylo o co hrát…“

Hymny už znějí, takže jdeme na to. fanoušci jsou nažhavení! Potřebujeme alespoň bod... Jinak to nebudeme mít ve svých rukách a zápas Norska se Švýcarskem budou velké nervy.

0

Mistrovství světa v hokeji 2024 ONLINE

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.